B R I E V E N Persil blijft Persil van een huismoeder H. Jonker-van Hengel: Namaak kan niet in zijn schaduw staan Hier staat de naam 37 MOEDER opent de keurige uitnoo- digingskaart ter bijwoning van een tuinfeest voor haar en haar oudste dochtertje van dertien jaar. Hoe 't kind daarop reageeren zal, is een vraag stuk op zichzelve. Maar hoe ze ook zal tegensputteren, ditmaal zal ze gaan, en mag zij er zieh niet aan onttrekken. Moeder gaat haar toiletjes na dat beeldige rose-voile jurkje zou er zeer De wildebras voor zijn ze ziet er zoo aller liefst mee uit. Maar moeder, is dat een reden om te zuchten Och, 't is ook niet zoo leuk, als je een oudste dochtertje hebt, waar je zoo makkelijk een beetje mee zou kunnen geuren, omdat 't kind uiterlijk zooveel voor heeft, en er is dan toch niets geen eer mee te behalen. Omdat 't zoo'n wildebras is, en zoo'n slordevos, omdat ze duizendmaal liever een jongen was geweest, en omdat ze nooit van d'r heele leven een nuf wil worden, omdat ze niets om kleeren geeft, en 't allerliefst maar in haar trainingspak rondloopt. Naar de dansles is ze met geen stok te krijgen, in 't sportieve munt ze in alles uit. Fie moderne meisjes vertegenwoordigen meest een ander soort, al hebben ze in de klas en daarbuiten wel plezier om haar grappen en grollen, respect ook voor wat ze presteert op kunst zinnig gebied. Ze teekent vlot en raak, haar cari- caturen scherp en geestig ze heeft een vaardige pen en speelt al mee in 't schoolorkest. Tja, een begenadigd menschen- kind is 't zeker is 't wonder, dat moeder dan wel eens graag met haar pronken wil Maar kinderen zijn er nu eenmaal niet om de ijdelheid der ouders te bevredigen, en dat moeten nog vele ouders leeren. Deze moeder krijgt de kans zelfs niet, omdat 't meisje haar werk zelf niet de moeite waard vindt, en zich gegeneerd voelt als moeder er over spreekt, en wat 't uiterlijke betreft als je jurk vol vlekken zit, en je hebt een gat in je kous, en je haar zit verward, dan valt 't niet zoo direct op, hoe 'n knap snuitje 't eigenlijk is En daarom zucht moeder af en toe wel eens, ze wil toch ook liever niet, dat haar meisje anders dan anderen opgroeit, ze heeft nu al zoo den naam van: „O, maar die...." 't Meiske komt opgewonden thuis met een verward verhaal over jongens, die een kat wilden verdrinken, en ze had er zóó opgeslagen, de politie was erbij te pas gekomen moeder moest maar niet schrikken als er eentje aan de deur kwam zij had er alleen maar opgeslagen. Ze wrijft nog eens met 'n lang niet frisschen zakdoek over haar hand, waar een leelijke bloedende schram over loopt, die ellendige jongens, die waren er intusschen lekker bij 't Moment is niet direct gunstig om over een partij te beginnen, maar ze ziet de kaart liggen, en roept bij voor baat al uit „O jasses, heb ik ook zoo'n ding ze praten in de klas over niets anders, en ik kan dat kind gewoon niet uit staan, zoo'n echt gemaakt nest „Nu ja, maar er komen toch ook nog andere kinderen uit je klas Bovendien ben ik ook uitgenoodigd, ik stel me er erg veel van voor, dat buiten ligt er zoo verrukkelijk. Je moet straks maar eens even je rose voiletje passen." „Ik denk er niet over om te gaan. Als u zin heeft, moet u weten, de derde en vierde klas komt ook, en daar zitten zulke mispunten van jongens in, en ik kan toch niet dansen...." „Hoor eens even," valt moeder haar nu kort aangebonden in de rede, „'k heb den heelen winter voor alle partijtjes moeten bedanken, eenvoudig omdat je niet wil leeren dansen, dat komt op deze partij veel minder in tel, en je gaat er heen, verstaan Ze haalt onverschillig haar schou ders op, maar als ze ziet, hoe mis noegd moeder ziet, springt ze van haar stoel op, en knuffelt haar on stuimig. „Hartepit, kijk niet zoo intens melan choliek. Ik zal wel gaan, en desnoods tien rose voiletjes over elkander aan trekken. 't Is een of ander jubileums- feest, twintig jaar getrouwd, of zooiets bespottelijks kunnen wij toch zeker niet helpen, hè Moes, we zullen nog moeten dokken voor een of ander onpractisch cadeau ook." „Maak eens een leuk ontwerp voor een kleedje of een kussen, dan zal ik 't wel bewerken." „Hoe verzint u 't, dat kan ik heele- maal niet." Maar er komt een verjaardagkalender klaar, die eigenlijk voor Oma bestemd was, maar zoo goed geslaagd is, dat moeder met heel veel moeite haar weet over te halen, het den ouders van haar vriendinnetje aan te bieden. A Is de groote dag daar is, ziet moeder dan ook vol trots op haar meiske neer. Ze ziet eruit om door een ringetje te halen, en ze zullen nauwelijks willen gelooven, dat 't cadeau eigenhandig werk van haar is. De partij is in vollen gang, een pro gramma met tal van attracties wordt afgewerkt, maar hoe moeder speurt, nergens ontwaart ze haar meisje. Onge merkt verlaat ze 't gezelschap, en verkent den naasten omtrek een boer derij doet haar 't ergste vreezen. Languit in de wei ligt ze, met eenige klompenkindertjes óm haar en öp haar, 't rose voile jurkje één vlek en veeg, 't haar vol pieken stroo. „Hallo, Moes, wat een dolle mid dag, hè, 'k heb geholpen met hooien, en toen zijn we met den wagen mee gereden naar 't land daar, en deze prul is jarig, laat eens zien, wat je gekregen hebt t" 't Kind klemt angstvallig den verj aars kalender tegen zich aan, en wendt ver legen 't hoofdje van moeder af. „Nu vlechten we een kransje van madelieven voor haar, en vertel ik van de drie beertjes we hoeven toch nog niet weg. f" Aan de achterzijde van elke Droste- bonbon. Als TT daar maar op let, bent U er altijd van verzekerd, dat U de echte Droste kwaliteit-bonbons ontvangt voor den door U betaalden prijs. Alleen aldus gesigneerde bon bons waarborgen U de bekende, nimmer afwijkende Droste-kwaliteit. A L T IJ D WEIKO M! Spaart plaatjes voor het album ..Java I" nneer een artikel nagemaakt rdt, is zijks het beste bewijs voor de buitengewone eigen schappen van dat artikel! Hoe dik wijls heeft men niet geprobeerd, Persil na te maken. Steeds weer bleek het een mislukking te zijn. Wanneer Persil niet iets bizonders was, dan had het niet zoo dikwijls als voorbeeld gediend voor de vele namaaksels. „Precies zoo goed als Persil" en „beter dan Persil" zijn redenee ringen, die niets bewijzen. Wan neer er werkelijk iets beters was dan Persil, zouden zoovele mil- lioenen huisvrouwen geen Persil gebruiken. Namaak blijft Namaak!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37