Silvikrin ZORGT VOOR UW PLANTEN Liquid Shampoon TO wasschingen S^amftoorv uoor cU jcuA Verwijder tandfilm en ontsluier de schoonheid van Uw tanden. sMSssssc^T •paTxtftflam - Moe, de zeven spruiten en Stien 39 BEHALVE besproeien moeten wij ook in den handel verkrijgbaar is. Men ongeveer elke 14 dagen onze maakt daartoe een tabaksextract van planten geheel reinigen. Daarbij de zwaarste Kentucky- of Virginia- handele men op de volgende manierde tabak. Zulk extract heeft een nicotine- planten worden stuk voor stuk van stof gehalte van 78% en is vrij van mine- ontdaan en daarna met lauw water afge- rale vergiften. Om bijna alle planten- wasschen. Wanneer er 's zomers een parasieten te dooden, is het voldoende milde, warme de planten één of twee keer goed te i o j regen valt, bespuiten met dit extract,vermengd met j Besproeien IS brenge men 60 tot 100 keer de hoeveelheid water. I niet genoeg planten Heeft men zeer teere planten, dan eenige uren moet men het nog meer verdunnen naar buiten, wil men het op de planten met dikke Bij het schoonmaken van de planten, lederachtige bladeren toepassen, dan moet men ook de potten niet vergeten kan het iets minder verdund worden, en goed schoonmaken, omdat zij dan Moet men planten met groote bladeren poreus blijven. ermede behandelen, dan is het beter De vijanden van onze kamerplanten ze er niet mee te bespuiten, maar de zijn hoofdzakelijk insecten en het is bladeren met een zachte spons ermee af merkwaardig, dat, hoe zieker de plan- te nemen. Heeft men planten met kleine ten zijn, hoe ondoelmatiger de behande- blaadjes en niet al te groote kronen, dan lhig is, die wij haar geven, hoe droger is het eenvoudigste, deze met de kronen en stoffiger de atmosfeer is, waarin wij in een emmer met zulk een oplossing te ze kweeken, deze plagen zich des te dompelen. sterker vermenigvuldigen. Men kan ook vochtige tabaksblade- Bij de kamerplanten zijn juist vaak ren laten smeulen en een dichten tabaks- de kleinste insecten de gevaarlijkste rook ontwikkelen, die al de insecten op vijanden. Zij treden vaak in zoo grooten de planten doodt. Dezelfde uitwerking getale op en gelijken in kleur dikwijls krijgt men ook door een aftreksel van zoo sterk op de bezochte planten, dat tabaksbladeren op een schaal te gieten de liefhebber, die niet scherp toeziet, en het in de kamer boven een spiritus- ze eerst dèn bemerkt, wanneer een niet vlam te laten verdampen. Wij moeten onaanzienlijke schade is toegebracht, echter opmerken, dat verscheidene teere Verschillende soorten insectenpoeders planten, vooral palmen, zeer sterk lijden zijn beproefd, doch deze proeven leve- van den tabaksrook, zoodat dit middel ren bijna steeds de ongunstigste resul- in geen geval op deze planten mag raten. toegepast worden. Het beste middel om dergelijke insec- Hebben de planten een nacht in het ten te verdelgen, is tabak in iederen volgerookte vertrek gestaan, dan moet vorm. Tabakspoeder is ook met goed men ze den volgenden morgen dadelijk gevolg aan te wenden men strooit weer in de versche lucht brengen en ze ''et op de achterzijde der van te voren direct hierna goed afspuiten. vochtig gemaakte bladeren. Kan men Was de berooking niet zwaar genoeg, de insecten niet met de vingers verwijde- dan liggen de bladluizen bedwelmd ren, dan is de tabak verreweg het beste en met opgezwollen lichamen op de middel. Ook kan men zelf een aftreksel aarde en den vloer. Men moet ze in dit van tabaksbladeren maken, dat echter geval verzamelen en verbranden. y an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyu aan hel mode-album „Zomerpracht", zyn patronen verkrijgbaar tegen den prys van 50 ets. voor complels, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By be stelling vooral opgeven het gewenschte maatnuminer. Bestellingen kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM, waarby 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Koopt U vooral niet in knoeizaken, zij verkoopen vervalschingen en op slinksche wijze verkregen goederen Paarlen zijn kostbaar - maar niet zoo kostbaar als de fonkelende paarlen in Uw eigen mond - Uu> tanden. Om de natuurlijke schoonheid van Uw tanden te voorschijn te doen komen, behoeft U slechts de tand film te verwijderen - dat kleverige laagje, dat U met de tong kunt voelen. Het verwijderen van tandfilm is de voornaamste taak van Pepsodent. Thans is Pepsodent hiertoe nog beter '""Jit PEPSODENt in staat dan ooit te voren. Zijn nieuwe reinigende en polijstende stof brengt onmiddellijk verandering in het uiter lijk der tanden. Uitsluitend Pepsodent bevat deze opzienbarende stof - geen enkele andere tandpasta geeft dezelfde resultaten. Gebruik Pepsodent. Ziet op welk een snelle en onschadelijke wijze Pep sodent de tanden bevrijdt van de vernielende tandfilm. VERLAAGDE PRIJZEN 45 ct. en 70 ct. PER TUBE. 105. Japon van geruite marocain of zijde, met grooten afstaanden hals en vest van effen kleur. Bok met zak ken en plooien. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 40. Benoodigde stof: 4 M. d 100 e.M. breed. Gam. 0.60 M. a 90 e.M. breed. Zaterdagavond in huize Dingmans (U kent Wimpie Dingmans al) Zater dagavond is Silvikrin Liguid Shampoon avond. Het geheele gezin bereidt zich voor op den fijnsten dag van de week, op den Zondag, met één flesch Silvikrin Liquid Shampoon van 45 ets. (met handdoek), Pa. Moe, de spruiten en Stien incluis. Een heerlijke reiniging van hoofdhuid en haar. Prachtig, weldadig, dik schuim maken de wekelijksche wassching met Silvikrin Liquid Shampoon tot een juichend genot. Geen wonder, dat de heele familie er om vecht, wie het eerst den flacon mag hebben. Koopt U ook nog heden een flacon bij Uwen apotheker, drogist, parfumerie of kapper. Ook U zult enthousiast zijn. 122. Japon van twee kleuren, wélke met punten aan elkaar gezet zijn. Effen mouwen. Tweebaans-rolc. Ver krijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigde sloj: 2.20 M. d 140 e.M. breed voor rok enz. 1 M. stof d 140 e.M breed voor taille en mouwen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39