Een eervolle nederlaag van de Oranje-voetbalploeg SPORT VAN DE WEEK 18 DE Engelsehe profs hebben onze nationale voet balploeg een nederlaag toegebracht. Echter, de kleinst mogelijke en daardoor voor ons 'n buiten - gewoon eervolle nederlaag. Wij kunnen dan ook wel zeggen, dat de Hollandsche voetballers aan de over 't algemeen in hen gestelde verwachtingen hebben beantwoordzij 't niet dat zij deze overtroffen hebben. Wij willen dan ook van -deze plaats onzen spelers allereerst een compliment brengen voor de wijze, waarop zij zich tegen de Engelsehe profs hebben geweerd. Gemakkelijk ging het zeker niet om het aantal Engelsehe doelpunten tot slechts één beperkt te houden. Vooral niet voor de rust. De gasten troffen het in zooverre met het slechte weer, dat zij veel minder hiuder hadden van het doorweekte terrein en den spekvetten bal. Dit was vooral gedurende 't eerste halfuur van den strijd duidelijk merk baar. In die periode toch maakten de Hollandsche spelers herhaaldelijk kennis met den grond, iets, waarvan de gasten bijna geen last hadden. Maakte er bij een botsing een speler met moeder aarde kennis, dan was hot in negen van de tien gevallen een oranjeman. Een uit zondering hierop maakten Halle en Cal- denhove, welk tweetal zoo buitengewoon op dreef was, dat er voor de Engelsehe voorwaartsen geen doorkomen aan was. De wijze, waarop onze doelman zijn hei ligdom tijdens de eerste helft van den strijd beschermd heeft, stempelde hem tot een klasse keeper. Zóó hebben wij Halle nog nimmer op dreef gezien. Na hem dient onmiddellijk Caldeuhove ge noemd, die de match van A tot Z in prachtigen vorm heeft gespeeld. Van Run was iets minder en had meer last van het gladde terrein, terwijl de P.S.V.'er in den aanvang van den strijd reeds 'n blessure opliep, welke zijn verder spel waarschijnlijk ook wel een tikje beïnvloed zal hebben. Wie wij verder goed vonden Bas Paauwe in de lialflinie vooral, hoewel De Prinses bij den voetbalwedstrijd N eder landEngeland. Kiekje van H.K.H. op de eeretribune ah de muziek het Wilhelmus speelt. Links de Engelsehe gezant en de Amsterdamsche wethouder Air. Kropman. De toss voor den lang ver wachten xoetbalwedstrijd van Oranje tegen de En gelsehe profs. Scheids rechter Bauwens laat cap tain Hapgood opgooien. Van Heel en grensrech ter Boaz zien verder toe. De voetbalwedstrijk NederlandEngeland in het Olymp. Stadion te Amsterdam. Sprelmoment uit deze ontmoeting. De Hollanders voor het Engelsehe doel. Lofety firstzeggen de backs, als keeper Hibbs zijn doel verlaten heeft. ook Anderieseu en van Heel goed op dreef waren, Anderiesen, die den fameuzen Barker tegenover zich had, heeft hierdoor wel onder lastige omstandigheden moeten spelen. Hij liet zich echter geen moment door den Engelschen midhalf intimideeren. Onze aanval heeft tegen de uiterst massieve ver dediging der Engelschen weinig behoorlijke schiet kansen gehad. Bakhuijs kreeg er één en tegen het einde Wels, die juist iets te laat kwam om den Engelschen doelman voor een lastig vraagstuk te kunnen plaatsen. Noch Smit. noch Drok hebben een behoorlijk schot kunnen lossen, ook al niet, omdat zij sterk, in de tweede helft misschien wel iets te sterk, defensief speelden. Hierdoor hadden de heide vleugelspelers ook weinig steun. Van hen is Mijnders een mislukking geweest. De Dordtenaar stond tegen over den geweldig spelenden Male, terwijl ook de Engelsehe rechtshalf Gardner het hem geducht moeilijk maakte. De groote fout zat echter in het feit, dat Mijnders alleen zijn linkerbeen disponibel heeft. Zooiets hebben de profs onmiddellijk door en weten hiervan natuurlijk ook te profiteeren. Telkens dreef men Mijnders in deu uitersten hoek, waaruit de bal dan alleen maar te voorschijn kwam als een Engelschman hem in zijn bezit had. Intusschen, de match van het seizoen is ondanks de nederlaag een groot succes voor ons geweest. Wij weten wel dat de Engelsehe profs, ondanks de uiterst geringe nederlaag, over 't algemeen heel wat kundiger voetballers zijn dan onze amateurs, doch daarom juist is het resultaat zoo eervol, 't Gaat tenslotte toeh maar om de goaltjes en wanneer elf voetbalmeesters er daarvan in anderhalf uur tijd slechts één kunnen .maken, dan moet van de tegenpartij toch wel veel goeds gezegd kunnen worden. Hetgeen wij hierbij dan ook meenen te hebben gedaan. De eervolle verliezers van Zaterdag lti ALei. Van l.n.r. trainer Glendenniug, Weh, B. Paauwe, Mijnders, Drok, Smit, v. Run, Caldenhove, Bakhuijs, Anderiesen, Halle en v. Heel. De overwinnaars van den gedenkwaardigen strijd van Zaterdag j.l. Het Engelsehe prof-elftal, dat met 10 van de Hollandsche ploeg wist te winnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 18