'EEUWSCHE OMROEP 25 Mej. de wed. E. de Meijer te Terneuzen vier- haar gouden ver- gunnings-jubilé. De man, die de lasten droeg. De directeur der Avondschool lour A ijverheidsonderuijs te V Ussingen, de heer J. de Wilde, omringd door leeraren, oud-leeraren en leerlingen-afgevaar digden, bij zijn afscheid na een 18-farige hoogst-verdienstelijke ambtsvervulling Met medewerking der mu ziekgezelschappen van Nis- se, Hoedekenskerke en Baarland werd Zaterdag 18 Mei te Baarland de nieuwe muziektent feeste lijk in gebruik genomen. Helaas werkte het weer niet bijzonder mee. De gemeenschappeUjke uitvoe ring voor de tent bij de opening. De muzikanten in actie. Dc vaandelgroet De feestmarsch door het dorp. Hallohallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit tuinbouwkringen te Kapelle, dat madame Mathot veel van de nachtvorst te lijden heeft gehad. Tot geruststelling van medelijdende zielen zij meegedeeld, dat madame Mathot geen dame zonder onderdak, maar een aardbei met goeden smaak is. Uit Ierseke bericht men ons, dat een vroede vader in den gemeenteraad gevraagd heeft, voor de arme menschen gratis de doodsklok te laten luiden, als zij begraven worden, natuurlijk nadat zij gestorven zijn. Wordt hiertoe besloten, dan mag tevens wel voorgeschreven worden, dat de beter gesitueerden tot dit gebruik verplicht worden, want anders zou iemands behoeftigheid letterlijk aan de groote klok worden gehangen Uit Axel vernamen wij, dat de uitge schreven vergadering der Axelsche bad en zwemvereeniging wegens gebrek aan belangstelling niet kon doorgaan. De temperatuur was dezer dagen zoo kippevellig, dat er meer animo zou geweest zijn voor een bijeenkomst der ijsclub Te Nieuw Namen is een brand uitge broken in een hooischelf. De uitslaande vlammen zijn zóó spoedig door de brandblusschers gedoofd, dat men later naar de oorzaak in het duister moest tasten Te Sas van Gent moesten de bewo ners van de Kastanje- en Eikenstraat op zekeren morgen constateeren, dat hun voortuintjes geheel uit- en door elkaar gewoeld waren. De politie heeft sporen van geschoeide voetstappen gevonden. De gelaarsde kat leeft zeker nog Op Schouwen en Duiveland maakt men zich ernstig bezorgd over het lot van het eiland-verkeersmiddel, nu de regeering bezuinigen gaat. Er is reeds een comité van actie tot behoud van de tram gevormd en dit heeft urenlang te Zierikzee met tallooze autoriteiten vergaderd Verschillende middelen zullen worden aangewend. Ons lijkt het invetten van de deelen die roesten kunnen het meest doeltreffend Uit landbouwkringen bereiken ons honderden klachten over de z.g. onder zeeërsvorming op de pataten velden. Het euvel is dusdanig aan het toe nemen, dat in het bestuur van de Aardappel-crisis-organisatie een admi raal en een schout-bij-nacht zitting zullen nemen Twee Heinkenszandsche heeren zijn door den Middelburgsehen kantonrech ter gestraft, omdat zij 's avonds te 's Heerenhoek rustverstorende liederen hebben gezongen. Het duo studeert thans slaap- en wiegeliederen in Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot volgende week, dames en heeren 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25