LAATSTE LIEFDE :1 \m\m (LETZTE LIEBE) De studente bekent aan den componist haar liefde voor den jongen dirigent. Deze film is een vreemde liefdesgeschiedenis, waarvan het eigenaardige karakter nog verhoogd wordt door het nieuwe persoontje, dat erin optreedt, namelijk de Japansche actrice Michiko Meinl. Zij is hierin de jonge muziek studente, met prachtige stemkwaliteiten, die stor menderhand het hart van een ouden componist verovert. Deze vindt in haar zijn inspiratie terug en componeert op haar een opera, welke hij Laatste Liefde noemt. Vóór hij echter zijn werk kan voleindigen, komt hij tot de ontdekking dat haar eigenlijke liefde den dirigent van het orkest geldt, en hij al leen maar op haar artistieke genegenheid aan spraak kan maken. Hij trekt zich dat zoo aan, dat hij een ongeluk krijgt en zwaar ge wond wordt. Toch is Lij nog in staat het werk te voltooien en op den avond van de première geeft hij den geest. Zijn laatste liefde is werke lijkheid geworden Dan eerst wordt de jonge zangeres zich bewust wat die man voor haar beteekende en gaat zij terug naar haar land, om zoowel hem als dien anderen te ver geten. Naast Albert Bassermann, de groote karakter- speler en vertolker van klassieke rollen, vervullen Else Bassermann, Hans Jaray en de reeds eerder genoemde Michiko Meinl de voornaamste rollen, zoodat deze film alleen al door de zeer bijzondere bezetting ieders aandacht verdient. Geen sensatie dus, maar een speelfilm vol men- schelijkheid en warmte en met een trieste wending. De lust tot werken is bij den componist weer teruggekeerd. Met den jongen dirigent, die weldra zijn rivaal zal worden in de liefde, bespreekt hij de parti tuur (Albert Basser mann en Hans Jaray). Terwijl Albert Bassermann, de beroemde Duitsche acteur, een tournée door Nederland maakt, geven wij hier zijn allernieuwste film, waarin hij met Michiko Meinl, een debuteerende actrice, waarover men op de pagina hiernaast eenige bijzonderheden kan vinden, optreedt. Deze Monopole-film komt waarschijnlijk reeds bij het verschijnen van dit blad uit. In de loge van het theater, tijdens de pre mière van de opera, welke door den compo nist op de schoone Japansche werd gecom poneerd. Albert Basser mann, Else Basser mann en „Miss" Mi chiko Meinl.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28