D.D.D. ZIJN WIJ DOMMER DAN MIEREN? r CUTEX De Beslissing lig! by Uzelf GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN BrUNEÏÏA behandeld BLIJF JONG! Elizabeth Arden 31 Aan U thans de keuze: Blondona of Brunetta voor een volmaakte haarverzorging, of Uw haar bederven met ouderwetse alkalihoudende preparaten. De keuze is niet moeilijk! Het doffe glansloze haar van vele vrouwen wordt veroorzaakt door de kalkzeep, die ontstaat bij het wassen met alkalihoudende shampoos. Blondona en Brunetta zijn abso'uut alkalivrij, geven het haar een schitterende glans en maken het lastige, tijdrovende na- spoelbad geheel overbodig. En nu de verrassend nieuwe vooruitgang: Blondona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, het 70-voudig extract der bergkamillen en dit is het geheim, waardoor Blondona het aangewezen middel is, zelfs voor het teerste blonde haar. En alleen Brunetta bevat Hequii, een zuiver plantaardig preparaat voor volmaakte verzorging van donker haar Duizenden blondines en brunetten hebben reeds de juiste keuze gemaakt. Een proef met Blondona of Brunetta heeft haar absoluut overtuigd. Ook U kiest dus voortaan: Het kwaad in zijn oorzaak bestrijden door een hygiënische behandeling. Dit is de manier om te worden ver lost van den ïolterenden jeuk en den dikwijls ondraaglijken last bij Eczeem en andere huidaandoeningen. Het D.D.D.-Recept van Dr. D. Dennis wordt met succes aangewend tegen het voortwoekerende kwaad. D.D.D. is een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en onder de huid de ziektekiemen doodt. Reeds de eerste druppels geven onmiddellijk ver lichting en overwinnen de aandrang tot krabben. Flacons a 75 cents en 2.50 bij Apoth. en Drog. A 28 NEEM 'n voorbeeld aan de mieren Het leven der mieren geeft inder daad aanleiding tot dien dichter lijken raad. Als men de diertjes zoo bekijkt, zijn 't voorbeelden van menige deugd, die een menseb hoort te beoefenen ze werken hard en volhar dend, ze. toonen een handigheid en een scherpzinnigheid en 'n beleid, waar een mensch het niet altijd bij haalt. Moeten wij nu in een hoekje gaan staan en ons schamen, omdat wij minder vlijtig en minder leep zijn dan die insecten 't Lijkt van wel, maar 't is niet zoo. We gaan heel wat van de mieren denken, als we hun levenswijze gade slaan. Zij en de mensch zijn de eenige levende wezens, die er vuilnishoopen op na houden. Zij en de mensch zijn de eenige levende wezens, die zich van slavenarbeid bedienen. Miereu en meu- sehen voeren oorlog in ordelijke tactiek. I)e mier alleen houdt, mét den mensch, huisdieren bladluizen, die zij „melken" zooals wij de koeien. Als de winter komt, halen sommige soorten mieren de bladluizen in hun nest, en als de gasten dan eieren leggen, worden die door de mieren opgeborgen zorg voor den toekomstigen veestapel. Buiten den mensch houdt alleen de mier slaven. Er bestaat een miersoort, die de nesten van andere soorten over valt, zooveel mogelijk werkers doodt en den voedselvoorraad weghaalt. Zelf werken doet die miersoort niet. Weer een andere soort had koning Salomon gezien, toen hij de luiaards naar de mieren verwees. De wijze koning had in een nest een graanvoorraad opgemerkt. De grootste dieren, de „strijders", vervoeren het graan en bij ten de korrels in stukken -kleinere werkers kauwen 't dan heel fijn, tot 't een papje is. Klompjes van die pap worden buiten het nest geplaatst om te drogen zoo ontstaan er koekjes, voor raad voor later. Ur zijn ook landbouwende mieren, bij wie de arbeidsverdeeling nog ver der is doorgevoerd dan bij de zooeven genoemde soort. De grootere werkmieren snijden stukken blad af, de kleinere kauwen die stukken tot een soort mest of bladaarde, waarmee zij hun moestuin bemesten Ze kweeken namelijk een bepaalde zwam, die hun eenige voedsel isen ze kweeken die zwam in een bepaalden vorm, die bij de consumptie makkelijker uitkomt De samenwerking bij de mieren be paalt zich niet tot het verzamelen van voorraad, maarstrekt zich ook over de ver deeling van het eten uit. Ze deelen alles samen,zelfs het voed sel, dat ze reeds in hun maagjes hebben. De Engelsche pro fessor Julian Huxelv, een der jongste en beste mierenkenners, kan dit met foto's bewijzen. Op die foto's ziet men zoo- iets als kleine witte tonnetjes, met zwarte vlekjes bedekt. Dat zijn mieren, zegt de geleerde, die zieli hebben volgepropt met houing-dauw de zwarte vlekken zijn stukjes mieren - lichaam, het witte gedeelte is op gerekte huid De andere mieren komen dan den honingdauw aftappen van die volgegeten lichamen, die dus denzelfden dienst doen als bij ons de pakhuizen en provisie-kasten. I et sterkste voorbeeld van arbeids verdeeling in de insectenwereld is de termieten-koningin. Zij doet niets dan eieren leggen, dag en nacht door, iedere 214 seconde dón. en zij kan vijf of tien jaar of langer leven De termieten zijn echter geen mieren, al worden ze ook witte mieren genoemd ze onder gaan geen gedaanteverwisseling, zooals de mier, en het mannetje sterft niet 11a de bruidsvlucht. Termieten hooren tot dezelfde familie als de sprinkhaan. Het ijverig werken der koningin heeft tot resultaat, dat een nest (in N. Austra lië of Z. Afrika) één of twee millioen exemplaren herbergt. Zoo'n nest kan dan ook 3 a 4 M. hoog zijn; Termieten eten hout of papier zij verteren dat voedsel niet zelf, maar laten het verteren door één-cellige organismen, die in hun magen huizen, en dus tegelijk voor zichzelf en voor de termieten dienst doen als kok. Ondanks al dien ijver en die handig heid echter zijn de mieren volstrekt nog niet leeper dan wij, ze doen hun werk naar den drang van hun instinct, en leeren nooit iets bij. Mieren hebben den leertijd der jeugd niet. De groei heeft binnen het ei plaats wat daaruit komt, is een volwassen insect. dat niets meer leert, geen langzame ervaring opdoet. Wat een mier moet kennen en kuimen, kent ze en kan ze, als ze het levenslicht aanschouwt, en verder brengt zij het nooit. De jonge mensch leert, en de beschaving gaat vooruit. De jonge mier leert niets, en de mieren van 60.000 jaar geleden waren precies even ver als de huidige. Er is dus ook bij dit „voorbeeldige" dier slechts sprake van instiuet, terwijl de mensch zich laat helpen door rede neering en ervaring. Dat ouderscheid is nog grooter dan het verschil in maat. De maat schijnt beperkt te worden door de wijze, waarop het dier zicli voortplant. Hadden we mieren zoo groot als fox-terriers en wespen zoo groot als arenden, dan hestonden er op de aarde geen gewervelde diereu meer, of zij namen in het natuurleven een zeer ondergeschikte plaats in. WAAROM ELEGANTE VROUWEN CUTEX KIEZEN f~\E prachtige kleur van Cutex nagellak geeft de "final touch" aan Uw kleeding. Bij welke van Uw japonnen ook van sportjurk tot avond japon er is altijd een Cutex-kleur, die er bij past. /~*UTEX aanbrengen neemt slechts een paar minuten en het houdt dagen zonder schilferen, barsten of verkleuren. De gelijkmatige glanzende schoonheid van Cutex blijft veel langer dan van andere nagellakken. DROBEERT eens het nieuwe Cutex water om de lak te verwijderen. In tegenstelling met acetonhoudende lak afneemwaters, is het goed voor Uw nagels, voorkomt droge nagelriemen en broze nagels. Lak en afneemwater kosten thans slechts fl. 0.75. Aan The Globe Trading Company Ltd. Singel 44 Amsterdam C. ELIZABETH ARDEN'S DRIE VOORNAAMSTE. PREPARATEN HOUDEN DE HUID JONG. Cleansing Cream reinigt de huid grondig en maakt haar tevens zachterf2.25. Ardena Skin Tonic maakt de huid zuiver, sterk en gezond f2.25. Velva Cream voorkomt ruwheid en houdt de huid glad f2.25. Elizabeth Arden Ltd. London, 25 Old Bondstreet, W.l.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31