J HET LEGAAT VAN OOM DAVID BLUE GILLETTES LONDEN Silvikrin door ddert Guthrie Baby heeft de flesch te pakken gehad. Uitersten Raken Elkaar BEZOEKT Park Lane Hotel Howard Hotel White Hall 32 Door ons nieuw electrisch hardings-procédé is het mogelijk in één mesje twee uitersten te vereenigen. De zijkanten blijven zacht, waardoor zij gemakkelijk meebuigen met den vorm van het apparaat. De snede is dusdanig gehard, dat zij scherper en fijner dan ooit geslepen kan worden. De speciale hardheid van den snijkant verhoogt den levensduur van het mesje, waardoor dit voor den verbruiker goedkooper wordt. Neemt proef met de nieuwe, blauwe Gillette Sleuf Mesjes. Ze zijn het waard. HEEL PAKJE F. 1.00 HALF PAKJE F.0.50 ACK Simmons had zijn oom altijd gezien als een boeman iemand als zeker griezelig oud ventje uit zeker boek, een invalide, die plotseling in een kamerjas door 't huis was gaan sluipen, om zyn bloedverwanten een waanzin nigen angst aan te jagen. Jack had van kindsbeen af bij zijn oom moeten inwonen. Van kindsbeen af had hij zich afgevraagd, waarom hem zoo'n lot moest worden opgelegd. De oom had den jongeling ingeprent, dat hij een stuk nutteloos, leelijk wrakhout was, slechts door een grillig toeval aan deze levenskust gespoeld, en dat hij dit maar altijd heel goed moest begrijpen. Jack zou 't op school slecht maken, voorspelde de oom en hij kreeg gelijk. Jack zou 't in zijn betrekking op een advocaten-kantoor slecht maken, voor spelde de oom en hij kreeg gelijk. Hij glimlachte op een manier, die Jack al goed kende, toen deze vertelde, dat hij een betrekking had gekregen op een suikerkantoor, stond op nog steeds glimlachend en ging zonder te spreken naar bed. Op het suikerkantoor het was de bekende firma Blight en Kilburn, en de heer Kilburn bezat, onder zijn uitvoerig vest, een warm hart maakte Jack het beter dan hij nog ooit gedaan had. Hij werkte als een paard, en zijn patroons waardeerden het. Zijn salaris groeide, en er ontstond een groot plan in den geest van den jongen Simmons. Hij zou genoeg geld bij elkaar sparen, om vrij te komen van den zielsdoodenden in vloed van zijn oom. De oude David Simmons gaf den jongen man royaal zakgeld, en dit spaarde Jack op. Het zal omstreeks dezen tijd geweest zijn, dat Jack met een liefhebberij begon, "s avonds op zijn slaapkamer. Die lief hebberij was teekenen. Hij las een advertentie over correspondentie, en -chreef er op. Zoo werd hij student in de beeldende kunst. Hij bleef nog een jaar bij Blight en Kilburn en teekende 's avonds. Salaris- verhooging kreeg hij niet meer en zijn onafhankelijkheidsdroom scheen steeds ijdeler te worden. Aan 't eind van dat jaar echter hingen zijn muren vol prentjes, zwart en wit en waterverf, want Jack was meer voor 't penseel dan voor de teekenpen gaan voelen. En op een avond zei zijn oom tegen hem „Ik ben vanmorgen op je kamer geweest, en ik heb gezien, dat je muur volhangt met prutsplaatjes. Waar heb I je die vandaan t" „Ik heb ze zelf gemaakt," stotterde Jack. „Had ik eigenlijk wel kunnen denken," zei oom David. „Zulke doornen in 't oog kunnen alleen voortkomen uit zoo'n geheimzinnige stof, als jij in de plaats van hersenen hebt." Jack werd zeer bleek, stond op en verliet de kamer. Den volgenden morgen ging hij naar 't kantoor en moest bij meneer Kilburn komen. Het gesprek was kort. Meneer Kilburn had een warm hart, maar ook een koel zakenhoofd, en Jack had den vorigen dag net een vergissing begaan, waardoor de firma een groot suiker-contract misliep, 't Speet meneer Kilburn erg, enz. enz. Jack ging naar huis, liep recht naar zijn kamer, telde het geld, dat hij in twee jaren had opgespaard, en begon zijn koffer te pakken.Terwijl hij inpakte, ging de deur open. „Je bont zeker ontslagen," zei die koele, spottende stem. „Ja," zei Jack trotsch. „Bent u niet blij „Ik ben in ieder geval niet verwon derd," zei oom David. „Wou je weg 1" „En 6f," zei Jack. „Mag ik vragen, waar je van leven wilt, als je hier weg bent 1" „Van mijn kunst," zei Jack, en hij keek den ouden man recht in de koude, staalblauwe oogen. Oom David keek hem een seconde aan en begon te lachen. Hij lachte nog, toen hij de deur dicht deed, en de trap af ging. A nderhalf jaar later was Jack 'n wel- varend kunstenaar. In 't begin had hij de grootste moeite gehad, om een kunsthandelaar te bewegen, een paar schilderijtjes van hem in een etalage te koop te zetten. De kunsthandelaars wilden zijn werk nauwelijks aankijken. Toen kreeg er één medelijden met den smeekenden jongen man, en hing twee doekjes op een niet geheel onopvallende plaats. Veertien dagen later vertelde hij Jack, dat ze allebei verkocht waren. Hjj kon er nog een paar brengen. Van toen af bracht Jack al zijn schil derstukken naar dien kunsthandelaar en al, wat hij schilderde, werd verkocht. En andere kunstenaars, die zijn werk zagen, keken elkaar aan, als Jack zijn rug had gekeerd, en zeiden „Hoe raakt hij ze in 's hemelsnaam kwijt V' Op een avond kwam hij in een schil dersclub, en ging bij een vriend zitten, die iets wist van zijn jeugdgeschiedenis. Jack zag er betrokken uit. „Mijn oom David is dood," zei hij. „Ik heb vandaag bericht gehad." „Maar kerelriep de vriend uit. „Krijg jij nu zijn geld 1" „Nee," zei Jack, „hij heeft me geen geld nagelaten. Ik krijg een legaat, een eigenaardig legaat den inhoud van mijn vroegere kamer in zijn huis." De vriend keek verbaasd. „Mijn oom David," hernam Jack, „was. 't kan me niet schelen, of h\j dood is. slecht, kwaadaardig. Sinds ik bij hem weg ben, heb ik me gelukkig gevoeld, maar sinds vanmorgen, toen ik dat bericht kreeg, heb ik een gevoel van onheil, van onraad, van van angst Zijn vriend lachte. „Da's ziekelijk, kerel. Ga jij die meubeltjes, of wat 't is, maar ophalen. Wat je er voor krijgt, krijg je er voor." „Ja," zei Jack somber. I~Aen volgenden dag sloot de notaris de deur open en Jack keek met een wit gezicht zijn oude kamer rond. „Groote hemelzuchtte hij. Het besef, wat de inhoud van deze kamer beteekende, was hem een zware slag. Als zijn kunstbroeders, die steeds het hoofd hadden geschud, aanwezig waren geweest, hadden zij veel begrep Want de kamer hing en stond vol met Jack's eigen schilderijen. De eenige klant, die ze ooit had gekocht, die ze ooit koopen zou, was oom David ge weest. en oom David riep nu uit zyn graf, lachend „Dacht je, dat je er met klungelen kwam yM1- Laat Trust Houses Ltd. U dan behulpzaam zijnl Zij beantwoordt Uw vra gen, werkt een reisplan voor U uit, berekent de kosten en garandeert U een prima service voor elk van de 210 Trust House Hotels en Inns, die de voornaamste centra van toerisme volledig bestrijken. De Trust House Gids niet nol- ledige lyst der Inns en prijzen mordl gratis toegezonden op aatwraag bij: The Manager. Afd. Holland,Trust Houses Ltd., 11. Short's Gardens. Lon don H'.C. 2. England. DE TOONAANGEVENDE STAD DER WERELD: Verhoogt het genoegen van Uw bezoek door in een van deze schit terend ingerichte Hotels te ver blijven. Prijzen voor elke beurs. Piccadilly, W. 1. In het hart van Londen, tegenover Green Park en Buckingham Palace en vlak bij het theater- kwartier en de voorname winkelwijken. 400 slaapk., alle m. eigen badk. Eenpersoonsk. vanaf 14/6 d.tweepers. vanaf 25/-. Suites vanaf 42/-. Rest, en grillroom. Orkest. Garage v. 200 auto's. Norfolk Street, Strand, W.C. 2. Centraal gelegen, bij de schouwburgen. Modern van inrichting. Elke kamer met badk. of str. water, centr. verwarm, en telefoon. Ideale om geving voor ontspanning. Prijzen vanaf 10/6, incL ontbijt. Tijdige reserveering aanbevolen. Telegr.- adres: Howdotel,London.Tel.: Temple Bar 4400. 10, Bloomsbury Square, W.C. 1 Centr. gelegen voor City en West End. Uitzicht op grooten tuin. Telefoon op alle kamers. Lift voor alle verdiepingen. Stroomend warm en koud water. Centr. verw. Prijzen van 4.4.-. per week. Kamer met ontbijt vanaf 9/-. per dag: Tel. Hol- born 2463. T elegramadres „1 asteful, London". Inlichtingen voor reizen naar de Bntsche Eilandeneen zakkalender, welke alle a.s. evenementen aan geeft, alsmede andere brochures zijn bij alle reisbureaux verkrijgbaar. fUitt 'i nactdi via Hcieh en aue\do$ uia Int. en &et\efóende QoedJuiape QetouKi 6aj de. fjeiitaiKexuix en de. iSlctwniiaa\t Mif- ieeJLand te. V£Usin$en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32