JUNIOR 6-20 EKODAK Ik heb altijd zoo graag een Kodak willen hebben. Bob„Nu kan jij net zoo goed fotografeeren als ik:' 35 Hij heeft ons geringeloord in alle op zichten, waar hij geen recht toe had, alsof hij er evenveel over te zeggen had als onze vader, wat hij niet heeft H. Hedge keek op van zijn lectuur en betrapte er Constance op, dat zij een zeer ongewonen blik op Alice wierp. Hij vervolgde „Hij heeft een massa voorschriften gegeven over tijden, waar we een gevoel door krijgen, of we kinderen in een weeshuis zijn. Hij heeft de bedienden een controle klok opgedrongen, en iedereen moet iederen dag rapporten invullen, waar we zoo wat allemaal gek van worden." Billy Brooke kuchte luid en werkte ijverig aan zijn sinaasappel. De bezui nigingsman las onbarmhartig verder: „Hij heeft met anderen saamgespan nen om ons te onderwerpen aan een rechtsregeling, die strijdt met onze grondwet en al onze wetten." H. Hedge keek naar de paneelen van het plafond. Hij doorzocht zijn geheu gen. Het model was de Onafhankelijk- heidsvei'klaring der Vereenigde Staten, maar 't was haast niet te onderscheiden, waar het model ophield en Alice begon. Constance bloosde vurig. „Alice fluisterde zij. „Heb je me d&t laten teekenen V' Alice knikte. „Dat is.dat is. „Nou, je teekende," zei Alice bot weg. „Ik heb gevraagd, of je 't lezen wou en toen zei je nee." „Maar ik kon onmogelijk denken De bezuiniger las weer „Hjj heeft zich bemoeid met eenige onzer vrienden, die in dit huis kwamen, onder omstandigheden van wreedheid en trouweloosheid, als in de meest bar- baarsche eeuwen nauwelijks voor kwamen. Hij heeft inwendige onlusten tegen ons gestookt. Hij heeft ons allen ellendig en onge lukkig gemaakt en beschaamd, om onze vrienden in 't gezicht te zien, en onze herhaalde verzoeken zijn slechts met nieuwe beleedigingen beantwoord." Hedge kreeg een benauwd gevoel in zijn keel. Hij vroeg zich af, hoe de Engelsche koning zich gevoeld zou hebben, toen hij de Verklaring van 1776 op zijn ontbijttafel vond. Constance en Billy wierpen booze blikken naar hun zuster. „Zeg, schaap," fluisterde Billy, „waarom heb je 't me niet eerst voor- halve" hangen. Hij keek de drie I Brookes langs, maar hij ontmoette alleen den blik van Alice. Het was een trotseerende blik. „Wij derhalve, William, Constance en Alice Brooke, verklaren derhalve en maken bekend, ,dat wij zijn, en rech tens hooren te zijn, vrije en onafhan kelijke kinderen." De bezuinigingsman wachtte even en las het laatste toen nog eens, met nadruk. Alice zat recht op haar stoel Billy en Constance bogen zich over him borden. „En wij vorderen hierbij van H.Hedge, dat hij voornoemde voorschriften in trekt en ons onze volle toelagen teruggeeft. En wij verpanden weder zijds aan elkander onze levens, onze bezittingen en onze heilige eer...." Opnieuw hield de lezer halt en over zag hij zijn drie pupillen. Nu deed zelfs Alice, alsof zij het druk had. en verklaren dat, tot hij handelt als boven gezegd, WIJ NIET ZULLEN ETEN (geteekend) Constance Brooke W. W. Brooke Aliée Brooke." H. Hedge veegde heimelijk zijn oogen af aan zijn servet. „Wacht eens even," zei hij rustig. De drie Brookes keken op van hun „Hü riep Alice. „Toen je hoorde, dat Connie geteekend had, deed jij 't ook." „Ja, maar ik dacht, dat zij 't ge lezen had." „Ze wou niet," zei Alice. „Ze had zoo'n slaap. Wat mankeert er eigenlijk aan Billy groef kwaadaardig in zijn sinaasappel en werd rood. H. Hedge las weer „Iemand, wiens karakter aldus ge kenmerkt wordt door alle daden, die een tyran onderscheiden, is niet waar dig te heerschen over de kinderen van John W. Brooke." Hij wachtte en bekeek andermaal de zoldering. Dat hij op zijn onderlip zat te kauwen, merkten Constance en Billy niet op. Zij waren aan 't trachten, Alice met vurige blikken te vernietigen. „Wij derhalve...." H. Hedge bleef op het woord „der- „Hier staat," zei hij, op de verklaring wijzend, „dat u niet zult eten." Alice duwde haar sinaasappel weg en leunde achterover in haar stoel met de vastberadenheid van een martelaar. Billy en Constance keken haar vijandig aan. „Deze handteekeningen zijn zeker echt zei de voogd peinzend. Nu had Alice haar beurt. Zij keek de andere twee aan met uittartende oogen. „De mijne wel," zei Constance flauwtjes. H. Hedge keek naar Billy. „Nou ja, ik heb geteekend," gromde deze. „Iets op te zeggen „Volstrekt niet," zei Hedge met een lachje, ,,'t Is een zeer fraai stuk. Al leen. als jullie 't onderteekend hebben, begrijp ik niet, dat jullie 'je nog met sinaasappelen inlieten." Constance, die trek had, wierp een blik van bitter verwijt naar haar zuster. Zij legde echter haar lepel neer. „Dit treedt zeker onmiddellijk in werking," meende H. Hedge. „Onmiddellijkverklaarde Alice. De voogd keek naar de andere twee. Het was een uitdaging, die niet dood gezwegen kon worden. „Nu meteen," zei Billy. Constance knikte. Dus de kogel was door -de kerk. De drie Brookes zouden niet eten, tot II. Hedge „handelde als boven gezegd" tot hij de wetten en voorschriften teniet deed, waardoor hij de huishou ding op economische leest had ge schoeid. „Er zijn maar drie onderteekenaars," zei Hedge, de verklaring nog eens inziende. „Geldt hetzelfde voor het Alice gaf een teeken aan Horacedie haalde diep adem en liep snel naar de deur van de dienkamer. Hij kwam terug aan het hoofd van een optocht. Vlak achter hem liep Mary, de keuken meid. Wordt vervolgd. Tel. Interc. 10540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111600. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 142. Tel. Interc. 15473, Giro nummer 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. telefoon Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Telefoon Interc. 1713. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. oor van den zomer is dit de ideale camera, omdat het de allerkleinste is voor het formaat 6 9 cM. Deze Kodak Junior 6-20 heeft de eigenschappen van een veel duurder toestelbij het openen springt de lens ineens in den juisten stand en het instellen van beeld en afstand is uiterst een voudig. Brillante foto's krijgt U door de bekende Kodak Anastig- maat lens f: 7.7. De Kodak Junior 6-20 is zoo eenvoudig te behan delen, dat een beginneling er direct mee overweg kan. Ga het bekijken bij Uw „Kodak"- handelaar. Er zijn „Kodaks" vanaf 11 12.71 en „Brownies" vanaf fl 2.50. Kodak Junior 6-20 met f:1.1 anast.: ft 16.50; ook verkrijgbaar met f:8.8 lens: fl 13.75.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35