Ponds Pond's 13 van zeggen en het schilderij goed ver stoppen, als je er niet aan werkt jV/fTen kwam heel geregeld en Gerard •*- werkte met hart en ziel aan het portret. De veertien dagen waren zóó om. Ze bespraken alle mogelijke onderwerpen, ze vervielen soms in langdurig stilzwijgen, wat nog prettiger dan praten was, maar de veete werd geheel buiten bespreking gelaten. In 't begin hadden ze er als plichtmatig nog enkele woorden aan gewijd, maar tot een praktisch resultaat was het nooit gekomen. En in de tweede week werd er geen woord meer over gerept. Eindelijk was het portret klaar en stonden ze er samen voor. Gerard zelf was erover in de wolken. „Dat ben je nu echt heelemaal. Hoe vind je het „Prachtig.'t werk dan altijd „Niet half zoo mooi, als je zelf bent, Mien „Ja, dat moet je natuurlijk wel zeg gen Ik houd niet van die voor de hand liggende complimentjes. Onver wachte zijn veel aardiger." Gerard sloeg zijn arm om haar heen. Hij het die gelegenheid niet voorbij gaan. „Mien," zei hij, „herinner jij je nog dien eersten keer. dat we elkaar een kus gegeven hebben „Och. toen waren we nog kinde ren zei ze, met een zwakke poging om zich los te maken. „Goed. maar toen hielden we toch al van elkaar. en. dat doen we immers nu nogToe...." Ze hief haar hoofdje op en hij boog zich naar haar toe. „Wat beteekent dit heel wat méér dan toen zei hij. „Vind je niet, dat je eigenlijk mis bruik van macht tegenover me ge maakt hebt t" vroeg ze. „Maar je bent toch vrij om heen te gaanals je liever wilt V' Ze nestelde zich in zijn armen. „Ik heb geen zin om heen te gaan „Liefste Op dat oogenblik joeg er een wind vlaag door de kwijnende appelboomen. Mien schrok er van op en trok zich van hem terug. „Die ellendige ruzie tochmom pelde ze. „Maar, liefste, zie je niet in, dat dit een einde aan die veete maken zal Dat is toch zoo het gewone slot van iederen roman „Vader zal nooit toegeven, zoolang de jouwe het niet eerst doet 1" „Mijn vader zal wel nooit ongelijk willen bekennen," zei Gerard. „Maar hij hééft het toch, is het zoo niet V' vroeg Mien. „Ik wil dat graag aannemen, als jij het zegt „Dus. dan sta je aan onzen kant?" „O, dat is een andere kwestie Hoe kan ik regelrecht tegen mijn ouden heer ingaan „Maar wij hebben gelijk „En hij heeft nu eenmaal in zijn hoofd gezet, net andersom te denken." „Kun je hem niet van het tegendeel overtuigen „Mijn vader ergens van overtuigen Dan ken je hem niet, liefste! Kun jij jouw vader niet overhalen?" „Onmogelijk 1" kreunde Mien. „We zullen wel moeten scheiden „Dat heeft er tenminste veel van weg gaf Gerard lachend toe. Hij had haar juist dichter tegen zich aangetrok ken en haar hoofd rustte nu tegen zijn schouder. „Misschien dat dit portret wel uit komst brengen kan," opperde hij. „Als mar r CARUSU M G M Charme en Pond's Creams - Mary Carlisle laat U zien, waarmee U uw teint moet verzorgen. Met beide Pond's Creams Zij verzorgen uw teint en uw charme. Gebruik daarom 's avonds, vóór U zich ter ruste begeeft, Pond's Cold Cream, die uw huid tot diep in de poriën reinigt en overdag Pond's Vanishing Cream voor een fluweelig matte teint en als basis voor uw poeder 2 monstertuben der beide Pond's Creams en monsters Van alle vijf tinten Pond's Poeder, na inzending van 15 ct. in postz. voor porto, enz. aan Pond's Extract Co. Afd. 65 Amsterdam Naam Adres POND'S CREAMS MAKEN UW TEINT TOT EEN VAN UW SCHOONHEDEN VANISHING EN COLD CREAM Pond's Poeder, die even goed als goedkoop is Heeft U er één keer een proef mee genomen, dan blijft U Pond's Poeder voor taan de voorkeur geven. we dat eens aan jouw vader stuurden, als een soort vredesaanbod Zou dat hem niet vermurwen „Ik denk het niet," antwoordde Mien hoofdschuddend. „Maar het is te probeeren „Hij kan er kwaad over worden óók In elk geval zou ik 't met mijn ouden heer moeten bepraten, maar ik denk wel, dat ik hem kan overhalen. Het eenige is, dat hij zooveel geld aan dit atelier besteed heeft en dat jouw vader als voorwaarde zou kunnen stellen, dat het omvergehaald wordt." „Maar. opperde Mien aarzelend. „Zóó zou het óók uitkomen, dat ik hier in het atelier geweest benen vader kan dat ding niet uitstaan. Hij zal er wel woedend over zijn, dat ik stilletjes heb geposeerd." „Maar hij weet toch ook wel, dat wij het samen altijd zoo goed hebben kunnen vinden, niet waar Wijs hem daar eens op." „Hij hecht zooveel aan eensgezind heid onder familieleden. Hij zal mij van verraad beschuldigen „Kom, laten we het erop wagen. Morgen is dat portret wel droog. Ik zal er met mijn vader over praten en dan stuur ik het morgenavond." „Dan mag ik wel zorgen, dat ik niet thuis ben zei Mien. „Ik ookWe konden wel samen uitgaan /"lerard had met zijn vader niet veel moeite. De oude heer voelde wel wat voor een grapje en mocht boven dien Mien graag lijden. „Je hebt dat drommels knap ge daan," zei hij, het portret bekijkend. „Het lijkt meer dan sprekend. Ik zou wel een tientje willen geven, om het gezicht van Randers te zien, als hij het thuis krijgt." Dien avond werd er een groot pakket bij Randers afgegeven. Mien was uit, toen het kwam. Ze maakte een wan deling met Gerard. Maar dat wist haar vader niet. En toen ze thuiskwam, wist ze wel zóó op zijn gemoed te werken, dat er den volgenden morgen een brief naar Huisman ging. Waarde Heer Huisman, Ik waardeer uw verlangen naar verzoening ten zeerste, maar ik kan op geen enkel principieel punt eenige concessie doen. Laat ik u dus nog maals zeggen, dat u* geen recht hebt om door mijn boomgaard te gaan. Maar ik meen een uitweg te zien, dien ik u in overweging wil geven. Als de mogelijkheid van 'n huwelijk tusschen mijn dochter en uw zoon zou kunnen bestaan waar ik geen enkel bezwaar tegen zou maken dan zal ik haar den boomgaard als bruidsschat meegeven, op voorwaarde, dat u aan uw zoon 't stuk land geeft, dat eraan grenst. Zij konden dan samen aan on* het recht van overpad over hun land geven en geen van ons beiden zou iets van zijn eigen rechten behoeven op te geven. Ik wil het portret heel graag behouden en mijn vrouw vindt het gewoonweg prachtig. Ik zal het dus zoolang hier houden, tot ik antwoord van u heb. Speelt u nog even goed schaak als zes jaar geleden Ik ben het wel een beetje verleerd. Intusschen met de meeste hoogachting, J. Randers. Dat maakte een eind aan de veete. En drie maanden later waren Gerard en Mien. I PRIJS ORIGINEEIE DOOSJES POND'S POEDER 25 EN 50 CT. U kunt gratis olie v ij f tinten van-Pond's Poeder probeeren. Niet noodig coupon uit te knippen, indien U slechts uw adres met 15 ets. in postzegels opstuurt oan het in de coupon vermelde adres.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 13