Tl ian eenige :hilderJcunst dheid liet in première was, begreep hij, dat het aanwezig moest zijn, om de film voor het Jij stelde zich dus bij den uitgang op en '.jk op de familie Temple toe, toen deze ran de voorstelling het theater wilde een korten uitjeg, die slechts weinige le, reed hij in zijn auto met de gelieele naar het kantoor der Fox Film en toen na eenigen tijd verlieten, wisten zij, dat ,dekt" was geworden, an op vierjarigen leeftijd Shirley midden film en werd beroemd in zes dagen tijd. rlijkkeid, haar charme en haar groote n het acteeren betooverden iedereen sindsdien kan iedere film met de kleine i op een enorm succes bij het publiek, dit uit Yankees, Europeanen dan wel uit itaat, rekenen. jd is zij reeds in menige film opgetreden, oduct van de Paramount, welke maat- voor die gelegenheid van de Fox Film m proef heeft men haar eveneens eenige van wereldbekende schilderijen laten in proef die zij, getuige de bijgaande schitterend bestond. vriend is ongetwijfeld Gary Cooper, met samenwerkte. In de speelpauzes zag ïen steeds in druk gesprek gewikkeld Imrequisieten zitten en de ernst waarmee 1 onderhoud voerde, deed iemand Shirley ij en oom Gary toch altijd zoo druk te Wen. maar over honden en katten en andere iet antwoord. „Oom Gary weet veel van en hij houdt net zooveel van ze als ik." bedroeg, toen zij met Gary Cooper speelde, er week, hetgeen tot op heden haar record sten betreft. In Roman bevindt zich tiet door Emile Renouj Ter zijde gestaan door een der filmspelers van de Fox Film speelde Shirley geschilderde doek „Een handje helpenTemple het eenvoudige Fransvhe visschersmeisje in dit tableau-vivant. In de Londensehe Guildhall hangt dit doek, Haar eerste preek" geheeten, van de hand van Sir J. E. MiUais. Het Engelsche meisje uit de zestiger jaren der vorige eeuw luistert met ontzag naar de preek, die zij ter gelegenheid van haar eersten kerkgang bijwoont. De kleine Shirley interpreteerde dit aardige geval op deze wijze, die wel zeer geslaagd mag heeten Shirley's vader beheert de geldzaken van zijn beroem de dochtertje en zorgt ervoor, dat al haar verdiensten prompt naar de bank gaan, want geen cent ervan wordt door de familie gebruikt. Het levenspeil der Temples is hetzelfde als voor den dag, dat het geluk zich bij de kleine filmster aandiende. Een wijze maatregel van den heer Temple, want de levensbaan der filmsterren kent grillige kronkels en voor kinderen, die reeds filmsterren zijn, blijkt die baan maar al te vaak zeer gevaarlijke bochten te bezitten. Moge het Shirley Temple, die zoo jong reeds wereld beroemd is, gegeven zijn, ons echter nog lang van haar kunst te laten genieten. II. Ook Gainsboroughs meesterwerk „The blue boy," het conterfeitsel van '?t achtticnde-eeuwsche jongen, in blauwzijden gewaad, werd door Shirley Temple uitgebeeld. BB

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 21