ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Toen te Goes twee dames in de Ganzepoortstraat wandelden, vielen er opeens 'n paar vrij groote stukken steen uit 'n gevel voor haar voeten. De politie nam maatregelen om erger te voor komen. Onder meer is er een voorschrift in Goes gekomen, dat geen enkele heer of dame met vulling in de kiezen met 't hoofd uit het raam van zijn of haar bovenwoning mag hangen De provinciale vereenigingen van luchtvaartverkeer peinzen, naar wij vernamen, op geschikte middelen voor passende en doeltreffende propaganda. Beleefd geven wij het middel van „vliegende blaadjes" in overweging. Te Middelburg zal volgende week een grootsche verkeersweek worden gehouden met medewerking van omlig gende gemeenten, gemeente-politie, rijksveldwacht, groene jagers, mare chaussee, jongelingen- en jonge-meisjes- vereenigingen, drukkers van verlovings kaartjes en goudsmeden. Als motto is gekozen ,,'t kan ver- keeren." De Zeeuwsche bijenhouders klagen steen en been over het feit, dat hun „vee-stapel" dit jaar zoo weinig honing vergaard heeft uit de landelijke bloemen. Het bijenvolkje is altijd verstandig. „Het zegt met bloemen, honingzoet, dat de productie minder worden moet Te Zierikzee heeft een losloopende geit van een groente-wagen niet minder dan twintig kropjes vroege sla opgegeten De bokken zijn gerehabiliteerd. Tot nu toe werd hun alleen de consumptie van groene blaadjes aangewreven De gerechte rechters te Middelburg hebben een Heinkenszandschen barbier gestraft, omdat die des Zaterdags zijn deur niet voor een politieagent wilde openen. Het gaat toch ook waarachtig niet aan, om 'n ambtenaar in functie op Zondag met een baard van 'n week te laten loopen. Te Biezelinge is een reusachtig goed geslaagd festival van mondharmonica- bespelers gehouden. In de afdeeling uitmuntendheid is met zóó'n animo geblazen, dat de eerste hulp bij onge lukken handen vol werk had om de blaren op de lippen der artisten te verzorgen. De afdeeling Kloetinge van den Christ. Xat. I YerkmuUS- bond vierde haar 30-jarig bestaan. Op de foto het bestuur v. I. n. r: de heeren: P. Dekker, D. Sinke, Ds. Joh. A. ftaamsC. Zweedijk, C. Blomaard. Men meldt ons uit Terneuzen, dat de marechaussee aldaar een Hansweert- schen schipper aan de Justitie heeft overgeleverd, onder verdenking zijn vaartuig ,,De Hoop" op een zandplaat onder Dinteloord te hebben doen stran - den. De man zal nu de hoop wel laten varen, dunkt ons. Onder de gevonden voorwerpen te Middelburg, vorige maand aangebracht, bevindt zich een parkiet, opgeraapt door een Leeuw. De koning der woestijn heeft zeker nog geen jachtacte voor het grof-wild bedrijf kunnen krijgen van de Zeeuw sche autoriteiten Te Zoutelande is Zaterdag door notaris mr. Loeff het nieuwe padvinderskamp geopend. Enkele burge meesters uit de omgeving -waren mede aanwezig. Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij meenen goed te doen met te sluiten. Tot de volgende week, dames en heeren De Zeeuwsche Dambond vierde te Goes zijn tweede lustrum. Zittend v. I. n. r. de heeren: J. Walraven, Joh. Goedbloed, ff. M. Slabbekoarn en J. Strooband. De Zeereerw. Heer JMoors, pastoor te Philippine, vierde onder groote belangstelling van zijn gemeente zijn 25-jarig priesteriuhilé. De nieuwe Diesel-electrische tram in Zeeuwsch-Vlaanderen Te Axel fotografeerden we de pas in gebruik genomen diesel- tram van de Z.V.T.M. Op 30 Mei j.l. (Hemelvaartsdag) is door de Goesche wandelclub „De Amateur" een nationale wandeltocht van 35 K.M. ge organiseerd, waaraan door ver schillende vereenigingen werd deelgenomen. Ook een detache ment van de Koninklijke Marine uit Vlissingen verleende mede werking.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25