f DE PAARDENAAM Radax verdrijft vetwormpjes Waarom ENGELAND en SCHOTLAND BLONDONA BRUNETTA L.N.E.R. L. M. S. ve ven eenvoud^ wasschen van Uw gelaat 29 onmiddellijk en pijnloos. „Ik had vreeselijke last van vet puistjes op mijn kin, terzijde van mijn neus en een paar groote op mijn voorhoofd. Ik schaamde me 0111 uit te gaan. Ik voelde mij er eenvoudig onge lukkig door, en poeder scheen het nog erger te maken. Op een avond raadde een vriendin me Radox aan. Ik probeer de het, en de vetpuistjes verdwenen als bij tooverslag. Nooit in mijn leven was ik zoo gelukkig geweest, en ik vertel er iedereen van." L.B.R. U hoeft niets anders te doen, dan een groote theelepel Radox in een kop heet water te mengen, en met deze welriekende lotion eenige minuten lang Uw. gezicht te betten. Veeg dan de vetpuistjes met een zachte handdoek weg en gebruik daarna wat goede cold cream. Pijnlijk uitknijpen is nu over bodig. Probeer Radox vanavond nog. In het pak vindt ge goede raadgevin gen van een deskundige, waarbij U ver klaard wordt, hoe ge op de beste manier Uw huid moet verzorgen. Radox is heer lijk geparfumeerd en verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.75 per pak, omzetbelasting inbegrepen. t Een pak is toereikend voor verscheidene weken. Imp. N.V. Rowntree Handels-Maat schappij, Heerengr. 209, Amsterdam-C. Naar hei Russisch van Anion Tschechow DE generaal-majoor Buldjejew leed kaak en begon de kamer op en neer tr aan kiespijn. Hij spoelde zijn mond loopen. met brandewijn en met cognac, „Au. au, wat 'n pijn steunde deed sigaren-asch, opium, terpentijn, hij. „Au. au, ik besterf het petroleum in de zieke kies, masseerde De oppasser was naar den tuin zijn kaak met jodium, stopte met spiri- gegaan, staarde omhoog naar den hemel tus gedrenkte watten in zijn ooren, maar en trachtte zich den naam van den 't hielp allemaal niets, integendeel't ver- belastingambtenaar te herinneren, ergerde de kwaal. Toen werd de dokter „Hengstendorp. Hengsteustal geroepen. Deze wroette wat in de kies BeestenstalHengstentrog en schreef kinine voor maar ook dat Neen, het is allemaal verkeerd Ros- baatte niet. Het voorstel om de kies dorp.... Rosbeek.... Schimmelburcht eenvoudig te laten trekken, wees de Schimmelweide generaal met een besliste weigering van En nu begonnen allen in het huis de hand. Alle huisgenooten de vrouw, in een heiligen wedijver aan het zoeken de kinderen, het personeel, tot zelfs de naar den achternaam deel te nemen, keukenjongen Peter kwamen met Zij gingen alle leeftijden, geslachten middeltjes aandragen, ieder met een en soorten van paarden na, noemden ander. Onder anderen kwam ook Buldje- de manen, de hoeven, alle onderdeelen jew's oppasser Iwan Jelisejitsch bij hem van het tuig en ried hem aan den tand te laten Elk oogenblik werd de oppasser in hespreken. lmis gehaald. „Bij ons in de provincie, Excellentie," „Vos?" vroeg men hem. „Hoeve- zeide hij, „woonde ongeveer tien jaar land Veulenberg 1" geleden een belastingambtenaar, een „Neen, neen," antwoordde Iwan zekere Jakow Wassiljitsck. Hij was een Jelisejitsch, richtte zijn oogen naar meester in het bespreken van tanden, boven en ging voort hardop te zoeken Meestal wendde hij zich van den zieke „Rosberg. Rossenstal. Schim naar het raam, prevelde wat, spuwde af meiman. Schimmeldorp. en toe en het hielp Het is een „Papa riep een stem uit de kinder - bizondere gave, die hem verleend kamer. „Misschien PonyRijpaard werd...." Iedereen op het landgoed verkeerde „En waar zit hij nu in de grootste opwinding. In zijn onge „Tja, sedert hij als ambtenaar zijn duld en ellende beloofde de generaal ontslag heeft gekregen, woont hij in vijf roebel te geven aan dengene, die Saratow bij zijn schoonmoeder in. Hij op den achternaam zou komen, en nu leeft nu alleen van tanden. Stuurt u stormden de menschen met heele troe- hem 'n telegram, Excellentie schrijft u bijvoorbeeld zoo„Ik, Alexie Buldjejew, heb kiespijn gekregen ik smeek u mij te willen helpen." En het geld voor de kuur stuurt u hem per post." ,,'k Kan 't met hem probeeren," -temde Buldjejew toe. „Hoe is zijn heeft zy zulk mooi kaar? Weet U dat nog niet? Het is geen geheim meer. Duizenden vrouwen weten het reeds, zulk haar wordt verkregen door het wassen met Blondona of Brunetta, de nieuwe, alkali- vrije haarwasmiddelen. Na éénmaal wassen met Blondona of Brunetta zult U overtuigd zijn! Uw haar zal zacht zijn, een en al glans en soepelheid. Blond haar dat donkerder is geworden, krijgt door Blondona weer een fraaie lichte tint. En welk een mooie glans geeft Brunetta aan donker haarl Nooit meer zult U terugkeren tot de oude alkalihoudende wasmiddelen, want zij vormen kalkzeep, die het haar dof en glansloos maakt. Met Blondona en Brunetta geen kalkzeep en geen tijdrovend naspoelbad. Het haar droogt verrassend snel, hetgeen nog te bespoedigen is door gebruik van een verwarmde badhanddoek. Geheel enig is bovendien dat Blondona het extract der bergkamillen bevat en Brunetta, door Hequil. een speciaal plantaardig pre paraat, aan donker haar een fraaie tint verleent Ook Uw haar prachtig glanzend door de nieuwe haarwasmiddelen: VOOR BLOND HAAR pen op Iwan Jelisejitsch af. „Renpaard zeiden ze hem. „Snel paard Kribbebijter Zandruiter Maar de avond daalde, en de achter naam was nog steeds niet gevonden. Zoo begaf men zich ter ruste, zonder dat het telegram verzonden was De generaal sliep den heelen nacht De generaal zette zich voor zijn nietkreunend en steunend liep hij iiurèau en greep zijn penhouder. van den eenen hoek naar den anderen „In Saratow kent iedereen hem," ant- Des morgens stuurde de generaal woordde de oppasser. „Indien uwe opnieuw naar den dokter. Excellentie nu aldus adresseertDen „Voor mijn part trekt hij hem!" Weledelgeboren Heer Jakow Wassil- zeide hij. „Ik mis de kracht om dat jitsch. Wassiljitsch. en zijn ach- nog langer te verduren." ternaam. Daar ben ik waarachtig De dokter kwam en trok de zieke zijn achternaam vergeten Nog zoo kies. De pijn werd spoedig minder en juist, toen ik hierheen kwam, wist ik de generaal kalmeerde. Toen de dokter hemStaat u me toezijn werk gedaan had en zijn honorarium Iwan Jelisejitsch lichtte zijn oogen had opgestreken, nam hij plaats in naar het plafond en werkte met de zijn wagentje en wilde weer naar huis lippen. Buldjejew en zijn vrouw wacht- rijden. Voor de poort ontmoette hij ten ongeduldig. Iwan Jelisejitsch. De oppasser stond „Nu, komt het spoedig 1 Vlug wat aan den rand van den weg, keek met „Dadelijk. WassiljitschJakow gespannen aandacht naar zijn voeten Wassiljitsch. Ik ben het vergeten en dacht over iets na. Het was 'n doodgewone achternaam. „Merrie...." mompelde hij. „Klepper Hij had betrekking op 'n paard„Iwan Jelisejitsch!" riep de dokter .Stoete Neen, Stoete was het hem aan. „Kan ik niet 'n paar schepels niet. 'n OogenblikHengst Neen, haver van je koopen De boeren Hengst was het ook niet. verkoopen ook wel haver, maar die is „Hengstenberg?" meer dan beroerd...." „Neen, neen. n Oogenblik. Stoe- Iwan Jelisejitsch staarde den dokter terij. Stoetewei. Stoetestal. stompzinnig aan toen gleed een zacht „Hengstman misschien glimlachje over zijn gezicht, en zonder „Neen, Hengstman was het ook hem te antwoorden, rende hij, in de niet.Ros.. Rossinant, iHengst- handen klappend, met zoo'n vaart veld. Dat is het allemaal nietnaar het landgoed, alsof hij door een „Maar hoe moet ik hem dan schrij- dollen hond achtervolgd werd. ven Denk 'ns goed na „Ik ben er achter, ik ben er achter „Dadelijk. RoskamStoeten- Excellentie!" riep hij verheugd, terwijl dorpStoetenbeekhij de werkkamer van den generaal „Bruine vroeg de vrouw van den binnenstormde. „Haverman Haver „eneraal. man is de achternaam van den belas „Neen, neen. Schimmel. Neen, tingambtenaar Haverman, Excellen dat is verkeerd Ik ben het vergeten tie Zendt u het telegram aan Haver „Wat ben jij voor'n ventdonderde man.!" de generaal. „Dat komt met voorstellen „Stoethaspelantwoordde de gene en is ze vergeten Scheer je wegraai met een verachtelijke hand Iwan Jelisejitsch ging langzaam naar beweging. „Ik heb je paardenaam buitende generaal greep naar zijn niet meer noodigStoethaspel BEZOEKT DIT JAAR Londen, vanzelfsprekend - levendiger dan ooit vanwege het Koninklijk Jubileum - ir U kunt veel meer zien met de bekende sneltreinen. U wenscht b. v. de historische steden Chester en York te bezoeken, het bergachtige Meren-District en de mooie Yorkshire Dalen, Edinburgh en de Schotsche Hooglanden. Route naar keuze met de vermaarde treinen „The Flying Scotsman" en „The Royal Scot" Eénmaandsche Retours naar elk station tegen ongeveer 1 penny per mijl, 3e klasse - buitengewoon gerieflijk, of luxueuser 1e klasse ad 1 Vt penny per mijl. Rechtstreeksche biljetten van Nederland per dag- en nachtdienst naar en van Harwich. Geïllustreerd boekje op aan vraag bij de reisbureaux verkrijgbaar. De allerlaatste vinding der weten schap. Een geparfumeerde toilet crème, die in drie minuten een eind maakt, aan overtollig haar. Scheermessen doen het haar slechts sneller aangroeien. De ouderwetsche ontharingsmiddelen ruiken onaan genaam en zijn gevaarlijk. Deze nieuwe schoonheidscrème, Nieuwe Vieto, doet het haar precies uit vallen. U gebruikt het eenvoudig zooals het uit de tube komt en daarna wascht U de plek af met water. De huid blijft zacht, glad en blank, zonder eenig spoor van haar. Geen leelijke, donkere plekken, zoo als eeh scheermes achterlaat, want ook het haar onder de oppervlakte der huid wordt erdoor verwijderd. Nieuwe Vieto is precies eén wel riekende gelaats-crème en is even gemakkelijk en prettig in gebruik. In tuben van f 0,75 en groote tuben a t 1,25 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29