ISOCITROM1ï§oDIN 3cuuiïama? DE FAMILIE-DICTATOR WETENSCHAPPELIJK NIEUWS' «ra*»*»*» N.V. BOEKHOUDER-CORRESPONDENT ADMINISTRATEUR BEDRIJFSLEIDER HANDELSCORRESPONDENTIE Onontbeerlijk op Uw vrije dagen is een goede voorraad sne/fi/m Oak in tënyeland 34 mondelinge studie- rep. lessen garantie lesgelden Leliegracht 30 Amsterdam C. Schriftelijk npersoonlijke onderwijs leiding Zeer b i I I ij k Volledige Opleiding voor de Praktijkexamens Prospectus no.52, Inlichtingen, Proeflessen kosteloos <\mbndjc. Panorama is steeds in voorraad bij de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd., en bovendien op bestelling verkrijgbaar bij elk harer 125U agentschappen in Engeland en Wales. Bradford L. M. S. Railway Station Brighton Railway Station Croydon West Railway Station Folkestone Central Railway Station Liverpool Central Railway Station LONDON Baker Street Station, W. I Metropolitan Railway Charing Cross Station, W\ District Railway Cumberland Hotel, VV. 1 Dorchester Hotel, VV. 1 Grosvenor House, VV. 1 Earls Court, S. VV. 5 Underground Station London Bridge Station, S. E. I Southern Railway Mark Lane Station, E. C. 3 Mount Royal Flats, VV. 1 Oxford Circus Station, VV. 1 Central London Railway Piccadilly Circus Station, VV. 1 Baker loo Railway Piccadilly Circus Station, VV. 1 Piccadilly Brompton Railways Regent Palace Hotel, VV. 1 Strand Palace Hotel W. C. 2 Gravesend, Railway Bookstall Tottenham Court Road Stn. VV. Central London Railway Victoria Station, S. Wr. 1 Continental Platform, No. 1 Victoria Station, S. W. 1 District Railway Waterloo Station, S. E. 1 Main Line Manchester Central Railway Station Newcastle-on-Tyne Central Railway Station Parkeston Quay Railway Station Southampton Terminus Railway Station Vervolg van pagina 23 „Er is geen muziek behalve ik, juf frouw. Ik moet.... ik moet d&ar op spelen." Hij wees somber naar de gramofoon, die uit de bibliotheek hierheen was verhuisd. „Heb je diarop gespeeld „Tweemaal, juffrouw. „Te veel mosterd" en „O jij mooie pop". Er hoeft niemand gedaust. Ik wou net „Cupido op hol" opzetten." Met een onderdrukten kreet van afschuw stortte Constance zich op de muziek-machine. Zij sloeg het deksel dicht en sloot het. „Gooi dat sleuteltje 't raam uit," beval zij, „en zoek mijn broer op. Breng hem dadelijk hier Zij viel op de piano aan en begon woest te spelen, zich van niets bewust dan van het verlangen, zooveel mogelijk lawaai te maken. Billy Brooke moest in haar oor schreeuwen, vóór ze zijn aanwezigheid gewaar werd. „Laat ze dansenschreeuwde zij. „Laat ze iets doen Ik word gek Ik zal spelen tot ik er bij neerval. Laat ze dansen, draven, springen, 't kan me niet schelen wat. Ha ha Zij lachte hysterisch en trommelde een two-step, tot haar vingers pijn deden. Zij zat nog steeds te spelen, toen de bezuinigingsman, nadat de laatstelijk onderzochte gast wegens adenoïde vegetaties was afgewezen, zich bij het ontsmette gezelschap voegde en ernstig den econoinischeu dans begon te demonstreeren. Om tien uur werden er boterham metjes verstrekt, in gesteriliseerde papiertjes gewikkeld, en mochten de gasten kiezen tusschen twee dranken citroen-limonade [en gemberbier. Dit geschiedde in de eetkamer, waar talrijke vouwstoelen in gelid langs de muren stonden geschaard. Constance merkte daar echter niets van. Zij was gevlucht naar het uiterste hoekje van de serre en stortte daar treurige tranen in een nietig vierkantje van kant. Daar vond Tommy Tread- well haar, en zij schreide verder tegen Tommy's schouder, en Tommy pro beerde onhandig, haar te troosten. „Ik durf nooit meer iemand aan te kijken," klaagde zij. „Ik houd 't niet uit. Ik loop weg „Meen je 't echt V' vroeg hij gretig. „Ik vind alles goed, als ik hier maar weg kom," snikte Constance. „Wil je wegloopen Met mij t" Tommy's stem beefde en zijn oogen smeekten, toen zij naar hem opkeek. „Ik heb je al driemaal gevraagd, om te trouwen," ging hij voort. „Toe, Connie Doe 't Connie drukte haar gezicht weer tegen zijn jasje en trachtte te denken. Zij mocht Tommy Treadwell erg graag, en hij had haar inderdaad driemaal gevraagd. Maar Constance had het nooit ernstig opgenomen, omdat zij geen zin had. Ze had nog nooit aan trouwen gedacht. Ze was nog in haar jongemeisjestijd. Ze had later nog tijd genoeg om te trouwen. Met Tommy .Misschien met hem, als 't zoover was, misschien met een ander. Tommy liefhebhen deed ze niet, dat wist ze wel zeker maar ze mocht hem ont zettend graag. Denken was moeilijk, al worstelde zij heldhaftig met haar probleem. Er scheen een stem in haar ooren te roepen „Vlucht VluchtGrijp je kans aan De gedachte aan vluchten overlieerschte. En Tommy bood haar een weg naar vrijheid. „Toe, Connie, trouw met me," drong hij zacht aan. „Ik zal verschrikkelijk goed voor je zijn." Dat wist ze. Ze wist, dat Tommy Treadwell van 't goede soort was, e.n dat hij voor haar op zijn knieën langs den Broadway zou kruipen, als ze 't hem vroeg. Maar liefhebben deed ze hem niet. „Vluchtdrong'het stemmetje. Tommy streelde haar haar en pleitte. „Trouw met me, Connie, dan ben je van aües af. Je zult zien, dat ik je gelukkig maak." Hij sprak met het schoone ver trouwen en de zekerheid der jeugd. „Geef me nu antwoord, Connie, schat. Trouw je met me f Constance gaf geen antwoord. Zij kreeg er geen tijd voor. De stem van een derden persoon kwam er tusschen. „Juffrouw Brooke trouwt niet met u," zei kalm de bezuinigingsman. Constance sprong met een kreet terug, en Tommy Treadwell kreeg een kleur, maar week niet. „Wat hebt u daarover te zeggen vroeg hij. „Alles. Haal alstublieft uw hoed en jas bij den butler en ga heen." „Heb ik soms 't recht niet, om Connie ten huwelijk te vragen „Zeker wel. 't Hecht hèbt u. Li hebt er gebruik van gemaakt. Uitste kend. Daar is 't mee uit." „Maar u...." „Ik geef autwoord op uw vraag," zei Hedge kalm. „Nu gaat u." „En als ik nw antwoord nu eens niet accepteer I" „Dat moet u weten 't blijft zoo." Constance's eerste gevoel van diepe vernedering ging snel over in toorn. Zij keek Hedge met een trotsclien blik aan. „Ik trouw met wien ik wil viel zij uit. „Ik ga...." „U gaat naar uw kamer, juffrouw Brooke," viel Hedge haar kalm in de rede. „Dat doe ik niet. Ik ga...." Tommy Treadwell maakte, met een gevoel van waarachtige kieschlieid, een einde aan de scène. „Je bent heelemaal van streek, Con nie," zei hij hartelijk. „Ga maar liever wat rusten. Goeden nacht." Zij aarzelde, verborg toen haar gezicht in haar handen en liep snel weg. Toen zij langs Tommy heen kwam, fluisterde hij vlug „Ik bel morgen op. Houd je gereed." Zonder Hedge goeden avond te wenschen, liep hij de serre uit en een minuut later verliet hij het huis. Het avondje eindigde, gelijk vooraf was vastgesteld, om elf uur. Veel moeite kostte het niet, want er waren om dien tijd niet veel gasten meer aan wezig. Alleen de bezuinigings-inspec- teur was nog op en heneden, toen met klokgelui het nieuwe jaar kwam. „Hij lijkt me wel gezond en ver standig," peinsde H. Hedge, terwijl hij het licht van dc bureau-lamp uitdraaide. „Maar met Constance trouwen absoluut niétIk mag het niet toe laten." PANORAMA, Geïllustreerd werkblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen mei een der locale weekbladen De Slad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62% per kwartaal off 012per week. 1'ranco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM, Xassnulnun 51Arlel.lnterc. 13866. AMS TERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Tel. latere, 55170, Giro nr. 07946.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34