©Id Cotfaqc Schitter^*1 titfid CREME MOUSON VREUGDE BIJ DE OPVOEDING ?Uv J8UCC0& llot tt» 7Kv charme (ErO^-sm tilths Ons Menu 39 H 165. Kimonojapon van gestreept shantung of linnen. Taille en rok gegarneerd met dwarse biezen. Verkrijgbaar in maal 40, 42, 44. Be- noodigde slof4 Ma 00 c.M. breed. 160. Japon van ge bloemde zijde. Kraag, revers en manchet van gestreepte zijde. Drie- kwart mauw. Verkrijg baar in maat 40, 42, 44. Benoodigde stof: 4 M. 100 e. Mbreed. YTan alle in deze rubriek afpebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder-kleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnutnmer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan liet PATRONENKANTOOR „PANORA" - NASSAUPLEIN" HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. YTREUGDE moet er zijn in ons hart echte ware levensvreugde, levens blijheid. Vreugde-is de vlag van de goede vaart. Ik geloof in de kracht van deze le vensblijheid. aldus zegt Dr. Gun ning, de groote paedogoog, ergens. Vreugde....? Blijheid bij het op voeden 1 Gaat er inderdaad zonnige blijheid en vreugde uit van ons moeders wan neer wij aan het opvoeden zijn Hm. Meestal heeft het haastige verbieden, het lukraak straffen en het geprikkelde bevelen al heel weinig gemeen met zonnige blijheid. Och ja. zucht menige huismoe der, wat wil je. ik ben blij als ze gezond zijn, als alles heel en knap is en als ze op school goed oppassen. Als je het altijd zoo druk hebt. als je al tijd moe bent met pijnlijke voeten en scheuten in je rug. dan ontvalt je Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Roastbeef met poste lein. Maizena-pudding met abrikozen-purée. Koud vleescli. Boo nensalade met ge bakken aardappelen. Rijstebrij. Gebakken kalfslever. Spinazie. Schuim- omelet. Varken scarbon aden met postelein. Gries- meelsclioteltje met rozijnen. Preisoep. Gekookte griet met zure saus. Eierenpannekoekjes. Varkensschijf met worteltjes. Beschuit met bessensap. Kerry-soep. Kalfsfri candeau met stoof- asperges. Caramelvla. wel eens een onvriendelijk woord. Is dat nu zoo erg Erg Nee, erg is het niet, als wij er maar voor zorgen dat het geen ge woonte wordt. Een moeder die altijd snauwt, een moeder met een „losse hand" die er maar op los mept zonder te onderzoeken of straf gerechtvaar digd is, zoo een moeder strooit zeker geen zonnige blijheid om zich heen. Het is heelemaal niet gemakkelijk om vroolijk te zijn, wanneer onze natuur neiging vertoont naar het tobberige en toch is levensvreugde een onmisbaar element bij de opvoeding. Dus dan maar voorgewende blijmoedigheid! Ja Dat is altijd nog honderdduizend maal beter dan de sfeer van nauw- bedwongen ruzie, die in zoo menig huisgezin heerscht. Er zijn van die dagen dat letterlijk alles verkeerd gaat. Het begint des morgens vroeg al en naarmate de dag voortschrijdt wordt het steeds erger. Vinnig verbeten rept moeder de vrouw zich door de dagelijksche bezigheden en als om twaalf uur de kinderen thuis komen regent het standjes en verwijten. Het middagmaal verloopt zwijgend en ongezellig en in een kille stemming met wrokkende gedachten gaat het jonge volkje weer de deur uit. Van de oorzaak der ontstemming begrijpen zij niets. Neen, moederzóó moet het niet! Zóó mag het niet. Noch tegenslag, noch teleurstelling mogen ooit aanleiding zijn tot oneven wichtigheid. De ware moeder, die haar roeping verstaat, laat zich niet uit 't veld slaan door groote of kleine tegenspoeden. Zij is de blijheid zij is de toevlucht de rust de verpersoonlijking van het tehuis. Het is ongeloofelijk moeilijk.... maar de dappersten onder ons hebben bewezen dat het kan. Kinderen hebben zoo'n behoefte aan rustige blijmoedig heid ook (en soms vooral) de schijn baar onverschilligen, )de ruwe klantjes. Geeft uw kinderen zon Zij kunnen er niet buiten. is het verlangen van alle vrouwen. Hoeveel moeite doen ze om dit doel te bereiken en hoe vaak blijft suc ces achterwege door niet doeltreffende middelen Creme Mouson vrijwaart U voor zulke teleurstellingen, want Creme Mouson bevat alle noodige bestanddeelen tot onderhoud van het huidweefsel. Ze moet niet bij toeval bescherming bieden tegen invloeden van buiten, zooafe b.v. zonnebrand, doch in de huid indringen en van binnen uit heilzaam werken. Daarop komt het aan De in de Creme Mouson verwerkte vetten kleven en glimmen niethaar geneeskrach tige, glycerine-houdende bestanddeelen worden door de huid geabsorbeerd met als direct gevolg, dat ruwe en roode huid- plekken binnen enkele uren verdwijnen. Vertege Depóthouder: HAE1JEN ARENDS. AMSTERDAM, KEIZERSGRACHT 15 De beschaafde vrouw gebruikt, om op gepaste wijze haar vrouwelijke charme te verhoogen, evenals haar moeder en grootmoeder reeds deden, de bekende Old-Cottage schoonheidsmiddelen als Grossmith's Toiletwater en Toiletzeep, Grossmith's Badzout en Badzeep, Gros smith's Creams, Poeders, Reuksachets, enz. enz. Men geeft vooral de voorkeur aan den heerlijken, verfrisschenden Lavendergeur, geen wonder, dit, in werkelijkheid zoo bescheiden, parfum heeft een onweer staanbare aantrekkingskracht. Daarom worden alle Old-Cottage Toiletartikelen zoo bijzonder door de dame van goeden smaak gewaardeerd. Imp.: Rich. Wernekinck Co., Huddestraat 9, Amsterdam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39