(DeCAchtvan De „Acht van Chaam", de groote wegwedstrijd in de omgeving van Breda. De start der profs en onajhankelijlcen. „Keien van den weg"Boven: de Belg Kaers, die de eerste plaats bezette in de „Acht van Chaa/ns". Onder Bellenaars, onze amateur-wereldkampioen, startte in de „Acht van Chaam" in de beroepsklasse. Onze landgenoot eindigde achter Kaers op de tweede plaats. Op deze pagina laten wij er onze lezers iets van zien. Het is wel met bui tengewoon groot geno. gen, dat wij gewag maken van Pellenaars' fraaie prestatie. Onze landge noot heeft zich temidden van keien als Kaers, Dic- tus, Duerlo en zoovele andere prominente Bel gen, uitstekend geweerd. Hij heeft het zelfs Kaers geducht moeilijk gemaakt en eindigde tenslotte op de tweede plaats. Zien wij daarbij wie Pellenaars, behalve de reeds genoem de Belgische renners, al zoo achter zich heeft gelaten, dan kan men daaruit niet anders con- eludeeren, dan dat er in dezen Brabanter kwalitei ten als wegrenner schui len, welke hem nog vele en groote successen zullen kunnen bezorgen. Het hoofd koel en de body fit is voor Pellenaars het parool. Na het succes in de „Acht van Chaam" zal Pellenaars ongetwij feld ook voor de belang rijkste koersen in België worden aangezocht. Stelt hij daar de verwachtingen niet teleur, dan wacht hem 'n schoone carrière. Kiekje uit den grooten wegwedstrijd de „Acht van Chaam". Onderweg door het dorp. OP het gebied van wielersport is er gedurende de laatste jaren een buitengewoon sterke opleving in ons land waar te nemen. Niet alleen heeft zich dit geuit in hot uit den grond verrijzen van een groot aantal wielerbanen, rond welker balustrades eiken Zondag een groot en dankbaar publiek de verrichtingen der renners volgt, doch ook de wielersport op den weg, onge twijfeld de meest populaire vorm van fietssport, wint zienderoogen terrein. Wel zijn we op dit punt nog niet zoo ver als onze Zuidelijke buren, waar de kermis- en andere koersen vrijwel dagelijks plaats vinden, maar in het Zuiden van ons land zijn er toch wegwedstrijden, welke belangstelling trekken, ook van over de grens. Nog onlangs had Roosendaal zijn rondethans weer valt er iets te verhalen van de „Acht van Chaam", een wegwedstrijd in de omgeving van Breda, waaraan niet alleen de beste Hollandsche doch ook een groot aantal Belgische renners van het eerste plan hebben deelgenomen. Daar komen ze aan l Het publiek achter het lijntje in afwachting van de dingen die komen zullen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 23