ZEEUWSCHE OMROEP Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat er hoog gaande geschillen zijn gerezen in den boezem van het Gasthuis-bestuur. In de pers kwam het tot een explosie en in den gemeenteraad vlogen partijen elkaar in de haren. Geen zenuwen s.v.p., kalm blijven. In het hachelijkste geval zullen er in het Gasthuis zelf nog wel 'n paar bedden vrij zijn voor de gewonden Onze correspondent te Middelburg bericht ons, dat in de zaal van „St. Joris", waar de vereeniging van Neder - landsehe gemeenten, afd. Zeeland, haar zesde congres hield, een bordje was opgehangen met de kennisgeving, dat het verboden was om in de zaal te hossen of te dansen. Wat de burgemeesters, secretarissen en wethouders de vijf vorige keeren hebben uitgespookt, weten wij niet, maar ditmaal moeten zij zich keurig aan het voorschrift gehouden hebben Uit 's-Ileerenhoek schrijft men ons, dat een 1-jarig kind, gekweld door dorst, niet naar de papflesch, doch naar de' petroleuuikan heeft gegrepen en deze aan zijn mond heeft gezet, waardoor 's dokters tusschenkomst noodig was. Men maakt tegenwoordig veel te ongebreideld reclame voor oliebollen- dagen in Zeeland. De jeugd, die nog geen onderschei dingsvermogen heeft, komt daardoor tot vreeselijke misgrepen Wij vernamen uit IJzendijke, dat het bazar-comité de resultaten van zijn streven op plechtige wijze aan het muziekgezelschap „Geduld overwint alles" heeft overgedragen. Dit waren 'n fakkel met 'n paar tochtschermen voor het uitwaaien en een saxophoon. Indien de opbrengst nog iets grooter was geweest, had men bedoeld instru ment, om wanklanken te voorkomen, willen laten dichtsoldeeren Te Ellewoutsdijk heeft men het be sluit genomen om samen met Drie wegen één veldwachter te nemen. Bij voortreffelijke keuze zal dit geen bezwaar opleveren, want ook als 'n goede agent maar half kan, komt hij heelemaal Men seint ons uit Tholen, dat het plezierjacht „Nicotine", dat op 'n werf hier gemaakt is, verkocht zal worden aan 'n Amerikaanschen millionnair. Hoewel de naam zulks laat vermoe den, is het vaartuig niet gebouwd van sigarenkistjes, Sumatra-dekblad en 't roer van 'n pjjp De raad van 's Heer Abtskerke heeft goed gevonden, dat B. en W. de noodige stappen zullen doen om een lantaarn paal te verplaatsen. De vroede vaderen vergaten, dat wanneer mannen zich bezig houden met lantaarnpalen, ze gewoonlijk in een toestand zijn, dat ze absoluut geen voet meer kunnen verzetten Te Sluiskil is een juffrouw, die haar wasch op een weitje uitspreidde, door een koe, die daar te grazen dacht', omvergeworpen en geblesseerd. De Rijksbemiddelaar is met het in zijn brood getroffen beest aan het onderhandelen gegaan. Overeenstem ming werd bereikt. Voortaan zullen de kleeren aan 'n lijntje worden ge hangen, zoodat het gras niet bedekt wordt. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Te Biezelinge brandde 'n groote landbouw schuur tot den grond toe af. Foto van de ruïne. Boor eenige leden van de Ver. van Jong Hervorm den te Middelburg werden eenige dansen ingestudeerd onder leiding van den heer Chr. J. Mazure, om uit gevoerd te worden op een folkloristischen avond te Amsterdam. Monbent uit de Provinciale Bei van Chr. J. Mazure. Te Aardenburg vierde 't echtpaar E. de Clercq van Baaien 't diamanten huwelijksfeest. Het echt paar voor de feestelijk versierde woning. Burgemeester Overmaat van Aardenburg komt het diamanten paar gelukwenschen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25