EEN KORPORAAL EEN KOLONEL EN EEN ACTEUR r rouwen CUTEX willen bewyzen Een verrassend resultaat PATRONENKANTOOR PANORA 31 TOEN we gedineerd hadden, en de koffie was opgediend, onder den blauwen rook der sigaren, kwijnde het gesprek. Toen vertelde Laurent Darcy, de beroemde acteur, met zijn eigenaardige mengeling van beheer- sching en losheid, 't volgend verhaal; een waarachtig verhaal, verzekerde hij. „In het regiment, waar ik gediend heb, heeren, was er beslist geen vreemder type dan de kolonel. Zonder twijfel de leelijkste man van Frankrijk. Kort en gezet, oogen van een kikker en een knevel van een kat op een snuit van een brasem, een rood verweerd gezicht, ooren als speelkaarten en een neus als een komkommer. Hij had een kolossa len schedel, zoo deukerig als een oude koperen ketelzóó'n grooten schedel, dat de natuur allerlei scheeve ideeën had moeten gebruiken, om hem vol te krijgen. En die hadden nog erg de ruimte Die schedel was een koepel der dwaasheid, een stolp van buitensporig heid. En 't stel hersens, dat er in gevan gen zat, was verslaafd aan een pekel zonde, die men nooit verwachten zou, als men den kolonel aankeek aan de poëzie namelijkHeeren, ik lach niet ten onrechte. Aan dat onschuldige idee fixe heb ik een allerkoddigst avontuur te danken. Op een mooien ochtend in Januari was het regiment netjes opgepoetst, glimmend, zoo goed als nieuw, op 't groote plein van de kazerne aangetre den. De vorst sneed in onze gezichten de ademhaling van iederen man maakte een wolkje voor zijn mond. Maar nie mand bewoog zich in die twee lijnen rood en blauw, waarin het staal der wapenen schitterde. Onbeweeglijkheid in stilte. En de kolonel ging langzaam voorbij, erg uit zijn humeur, wat hem niet mooier maakte. Opeens, vóór mij, brulde hij „Schandalig Een vlekkerige bajonet, half losse knoopen En zijn haren't Lijkt wel een matras, een bos stroo Hoe heet die landlooper V' „Laurent Darcy, kolonel." Tooverkracht van vier lettergrepen. Pas waren ze uitgesproken, of de toorn van den kazernekoning ging over in een glimlach. Maar wat voor glimlach Wild, schrikwekkend, een jonger broer tje van de grijns Wat hij beteekende kon ik mij niet begrijpen. Ik bleef stokstijf staan, terwijl de man met de vijf galons zich verwijderde, nog kau wend op mijn naam of 't een sigaar was. Mijn rechterbuurman fluisterde min zaam „Veertien dagen de doos in, jog Daar kom je niet af Hij straalde. Het was mijn korporaal, een gemeene, bokkige, schele kerel, wiens naam zijn portret scheen hij heette Dekoe. Zulke gevallen hèb je. Een eind van ons af was de kolonel nu bezig, zich op zijn paard te hijsclieu, een groot, bar zenuwachtig dier. Hij was zoowat oen honderdvijftig meter voor het front, toen zijn ordonnans-offi cier mij kwam roepen. Ik ging gauw, niet erg op mijn gemak. Op twee pas afstand bleef ik staan. Ik wachtte. Dekoe stond natuurlijk te grijnzen achter me.Ongeloofelijk Do kolonel grijnsde ook. Zonder een zweem van zijn vorigen toorn sprak hij met zijn dikke, effen stem, zijn visschenstem „Zoo, vrind, je bent op de tooneel- school geweest, hè Ik doe óók aan verzen zeggen. Ik kan 't alleen niet zoo goed als jij. Help me maar eens. Kom straks bij me. Ik ben van plan, voor een dame „De October-nacht" te reci- teeren. Je weet wel, als de dichter den ontrouwe uitscheldt Hoe biedt gij stout uw mond voor mijne kussen aan Da's een prachtstukLaat me eens hooren, hoe je dat doet. Flink pittig en woedend De dwerg zat drukke gebaren te ma ken op zijn groote paard. Op honderd- vijftig meter afstand stond het regiment voor mij te beven. En toen schrokken ze Iedereen zag hoe ik, met een woe dend gezicht, op mijn beurt gebaren stond te maken. Verstaan konden ze me niet, maar ze dachten vast, dat ik gek was geworden. Mijn kameraden stonden verstomd. Allemaal, officieren, onder officieren en soldaten, stonden ze stok stijf naar me te kijken, terwijl ik mijn vuist tegen den kolonel balde, en een dreigende houding aannam. Een hoofd officier uitscheldenZe kwamen natuurlijk geen oogenblik op 't idee, dat ik „De October-uacht" voor hem declameerdeDe scène duurde een paar minuten. Eindelijk ging ik weer naar mijn plaats, en de kolonel kwam in draf naar mijn compagnie toe. Hij bleef voor den kapitein staan en riep „Een dag verlof voor Laurent Darcy, en geen corvée meer Die kerel bevalt me Hij verdween in galop, en iedereen stond paf. Toen we ingerukt waren, merkte ik goed, hoe ze van streek waren. Ze kwamen me bekijken of ik een wild dier was, een held, een wonderbaarlijk misdadiger. Er liep een zeker respect door de verontwaardiging van mijn kameraden heen. Den volgenden ochtend sprak ik Dekoe aan. „Hoor eens," zei ik. „Wij zijn vrien den. Ik zal je eens eeu raad geven. Als je bij den kolonel iets gedaan wilt krijgen, doe je maar net als ik. Je gaat naar 'm toe, en je blaft 'm maar flink af. 't Is een rare kerel zooiets vindt ie leuk Je hebt 't gezien gisteren. Dekoe drukte me opgetogen de hand. Een week lang overdacht, herkauwde hij zijn plan. Eindelijk, den volgenden Zaterdag, na de inspectie, ging hij op den vader van het regiment af. „Zeg, ouwe," riep hij, „nou is 't welletjes Je doet niets dan treiteren. Ik heb mijn buik vol van die hatelijke tronie van jou. Ik wil verlof hebben en geen corvée meer, en als je 't me niet geeft, sla ik je op je gezicht Hij zweeg om te zien hoe zijn toe spraak werkte. De kolonel keek hem strak aan. Hij ging voort, om 't nu meteen maar eens flink aan te pakken „En onthou maar meteen, dat ik glad lak aan je heb. Al ben je honderd maal kolonel, ik heet Dekoe. Probeer er inaar goed om te denken, ouwe sok En glimlachend, met een paar guitige oogen, wachtte hij op zijn vierentwintig uur permissie Dan eerst zijn zij overtuigd. Talli hoorden het reeds: Blondona en Brunetta maken het haar prachtig glanzend en fraai van tint en zij vragen zich af: „Zou het waar zijn?" Welnu, |iier is het bewijs! De nadelige werking der ouderwetse haar waspreparaten berustte op het alkaligehalte. Hierdoor werd bij het wassen een witte neerslag van kalkzeep gevormd, die een apart naspoelbad nodig maakte. Blondona en Brunetta zijn geheel vrij van alkali. Dit is de reden waarom Blondona het blonde haar zo fraai en levenskrachtig houdt en Brunetta zulk een prachtige tint aan donker haar geeft! Alleen Blondona bevat Kamilloflor, het ex tract der bergkamillen, waardoor Blondona het aangewezen middel is, zelfs voor het feerste blonde haar. En uitsluitend Brunetta bevat Hequil, een zuiver plantaardig pre paraat voor volmaakte verzorging van donker haar. Verder droogt, door de afwezigheid van alkali, na wassen met Blondona of Brunetta, het haar verrassend snel. En dit is nog te bespoedigen, door gebruik te maken van een verwarmde badhanddoek. Thans heeft U de bewijzen. Doch overtuigt U zelf nog verder, neem een proef met SCHITTERENDE NAGELS MET CUTEX LIET is niet te verwonderen dat Cutex nagellak de voorkeur geven. Het barst niet, schilfert niet en verkleurt niet. Binnen rijf minuten geeft Cutex Uw nagels een prach- tigen glans, die dagenlang houdt £*UTEX wordt vervaardigd in alle modekleuren. Een kleur voor elke japon, harmonieerend met iedere stemming. Cutex maakt Uw handen onweerstaanbaar aantrekkelijk. DROBEERT eens het nieuwe Cutex water om de oude lak te verwijderen. Het gebruik hiervan behoedt U voor droge nagelriemen en broze nagels. Lak en lakafneemwater kosten thans slechts fl. 0.75. The Globe Trading Company Ltd. Singel 44Amsterdam C. an dit model kunt U patronen bestel- in de, maten 40-42~44~?46 6 f 0.20 Jpf<^i0cent extra ifopr toezen dirur oer post kunt U bereiken met een Kant-en-Klaarpatroon. Deze duidelijke en gemak kelijke patronen stellen iedere vrouw in staat de elegantste, modernste Zomerjaponnen, Mantels en andere Kleedingstukken te vervaardigen. Met zoo'n patroon behoeft U geen voorbereidende werk zaamheden te verrichten. U kunt direct met knippen beginnen. Het hierbij af gebeelde genummerde mo del iaat U zien, watmeteen coupon Zomerstof en een Kant-en-KIqarpatroon kan worden bereikt. Van alle in hetmodeboekZomerpracht 1935 genummerde model len zijn Kant-en-Klaarpa- tronen verkrijgbaar tegen den prijs van f 0.20, f 0.35 of f 0.50. Voor toezending der patronen per post 10 cent extra. Attentie! Bestellingen kun nen als volgt geschieden: Door bemiddeling van uw agent of bezorger; afge haald aan het bur. van ons blad; door girostorting op no. 142700; door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels. NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM Allp nnfrnnpn uit 7nmornrnrht 10^^ filn Anr - n M M l\ L C /V\ Alle patronen uit Zomerpracht 1935 zijn ook aan ons bureau verkrijgbaar. Vraagt onze practische handleiding voor het gebruik der patronen, prijs slechts 15 cent

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31