SHI RLEY TEMPLE in „Hartedief' 33 Shirley en haar makkertje spelen „dametje". Een zeer geslaagde en geestige scène uit deze film. De kribbige oom in zijn rolstoel en het zeer onaangename kind (inzijn soort een uitstekend rolletje van Jane Withers). De oom- is Charles Sellon, die met zijn geld en zijn karakter iedereen regeert,- zij het ook ten goede. Shirley en haar toekomstige pleegmoeder Judith Allen). krijgen ook de slechte menschen loon naar werken, zoodat voor ieder - een alle reden aanwezig is, verheugd naar huis te gaan. Alen heeft een „Film-Overschotje" gezien, maar vroolijker en minder drama tisch dan het bekende tooneelstuk van dien naam, al is er toch heusch wel voldoende sentimentaliteit doorheen gemengd. Een kleine ster met een groote popu lariteit (want mogen we de berichten uit Hollywood gelooven, dan ontvangt zij plus minus vierduizend brieven per week) is Shirley Temple, het hoofdper soontje uit deze Fox-Film. ALS deze film ten einde is, dreunt de naam van Shirley nog in de ooren der toeschou wers na. En zij die mogelijk voor al die uitroepen niet gezwicht zijn, om haar sym pathiek te vüiden, zullen dat dan toch zeker wel doen, als zij zieh het lieftallige persoontje herin neren, dat den geheelen tijd zoo onbevangen voor hun oogen gestaan heeft, en dat haar belangrijke rol zoo keurig heeft vertolkt. Menige ster, die tien tallen kilo's zwaarder is dan zij, zal bijvoorbeeld het liedje over de „Lollypop" niet zoo charmant gezongen hebben en lang niet zoo leuk hebben voorgedragen. Overigens draait de film enkel en alleen om haarde piloten van het vliegveld, wier lieveling zij is, de pleeg-familie, die haar niet kan luchten of zien, de lamme oom, die om haar bezit wil procedeeren, de jongen en het meisje met hun ongelukkige liefde, en zelfs het onaangename kind van de dito ouders, alles en allen concentreeren zich om de kleine Shirley, die aan het slot geluKhig nog goed terecht komt. Als het eenmaal zoover is,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33