Dion 'ïmotgenó fiaastniet bewegen Kmischen B' Cf.lt Salts Loome Koeten Moede Voeten Eksteroooen? Likdoorns? Brandende Voeten Dlk^e Voelen Gezwollen Voelen! „Je manier van doen bevalt ons niet," zei Alice vierkant. „Wht dan niet „Alles." „Begin dan maar met één ding," ried Constance. „Alles is te algemeen." ,,'t Bevalt ons niet, dat je bent gaan werken," kwam nu Billy. Constance bekeek haar broer met een flauw lachje om de lippen. „Dat begrijp ik van jóu best," zei ze. „En je spant met hem samen tegen ons „Is 't heusch t" „Ja, en je gaat net met hem om, of hij niets minder is dan wij," klaagde Alice. „Je behandelt hem beter dan ons." „Ik ben beleefd tegen hem," erkende Constance, „NouGewéldig beleefd verklaarde Billy. „lederen keer, dat hij tegen je grijnst, grijns jij terug. Hoort dat bij je werk t" Onder gewone omstandigheden zou die opmerking een stormvlaag van booze woorden aan Constance ontlokt hebben. Nu glimlachte zij slechts. „En verder V' zei ze rustig. „Je gehoorzaamt aan alle regels, waar je nooit aan zou gehoorzamen, zooals je zei," vervolgde Alice de aanklacht. Constance tuitte haar lippen en floot de eerste maten van een populair refrein. „En je verraadt óns," voegde Billy er bij. „Je kiest zijn partij." De verdachte kromp niet terug onder die beschuldiging, maar keek haar broer met onpeilbare kalmte aan. „Ja je deserteert, en je laat ons maar vechten," zei Alice onbarm hartig. „Nóg iets V' „Is 't niet genoeg V' „Nu jullie toch bezig zijn, had ik liever, dat je niets oversloeg," zei Constance mak. „Dan zijn we er met één zitting doorheen." „Je begrijpt ons best," mopperde Billy. „De heele kwestie is, je bent gedeserteerd en naar hém overge- loopen." „Ja, en je bent met hem uit wan delen geweest vanmiddag," vulde Alice aan. ,,'t Lijkt wel, of hij ver kikkerd op je wordt „En 't lijkt wel, of jij 't goedvindt," was Billy's laatste bijdrage. Constance stond op en hep de kamer rond, de handen gevouwen achter haar, het hoofd peinzend gebogen. Éénmaal gleed er een glimlach over haar gelaat. Billy en Alice sloegen haar somber gade. Zij scheen niet erg gebukt te gaan onder den ernst van haar ver raad. Eindelijk keek zij hen aan en schudde droevig het hoofd. „Arme onnoozele stakkers," zei ze. „Wat „Ik zei onnoozel jullie allebei. Hopeloos." Billy staarde en Alice fronste. „Jullie zeggen, dat ik gedeserteerd ben," hernam Constance na een stilte. „Maar jullie zijn de deserteurs De leden van den krijgsraad gingen recht zitten en staarden de verdachte aan. „Ja, deserteurs," ging zij meedoo- genloos voort. „Jullie doen al dagen en dagen niets dan mokken. Is mokken soms vechten Jullie hebben in geen veertien dagen gevochten. Ik doe alles alleen Alice en Billy keken elkaar aan, door verbazing overmand. „Luister nu maar eens," zei Con stance. Zij trok een stoel bij en ging tegenover hen zitten. „Ik zal 't jullie in woorden van één lettergreep moeten uitleggen, anders snappen jullie 't niet. Jullie hebben allebei een beetje ge vochten, en wat heb je er mee bereikt Niemendal. Jij zou dien meneer 't huis uit gooien, Billy. Ik heb 't je niét zien doen. Ik heb alleen gehoord, dat je hem vijf minuten tijd gaf, en dat is een maand geleden, zoo niet langer. Na dien tijd heb je niets gedaan dan een massa lawaai gemaakt." Alice knikte, vergetend, dat zij lid van den krijgsraad was. „En jij, Alice," wendde Constance zich tot haar, „wat heb jij gedaan Ik kan me alleen herinneren, dat je een hongerstaking hebt uitgevonden, en dat je ons een bespottelijk papier hebt laten tcekenen. Wat hebben we bereikt door dat dreigement, dat we dood zouden hongeren f Niets dan eet lust." Nu was het Billy, die haar gelijk gaf. „Dus," ging de verdachte voort, „nadat we samen gedreigd en geklaagd en geprotesteerd hadden, hebben jullie tweeën het opgegeven en mij alleen laten vechten." „Dat wegloopen met Tommy Tread- well was zeker ook vechten 1" spotte Billv. „En of Ik wou voor jullie plezier met hem trouwen." „Voor ons pleizier verbaasden zij zich in koor. „Preeies. Tommy zou ons allemaal een tehuis geven, en ik zou terug komen, om jullie te halen." Billy en Alice zaten verstomd bij die openbaring. „Maar die kans is nu weg," merkte het jongste lid van den krijgsraad eindelijk op. „Absoluut weg," bevestigde Con stance. „Nu trouw ik nooit meer met Tommy. Ik had 't misschien gedaan, als jullie ook maar een flauw spoor van volhouden hadden vertoond, maar nu heb ik geen medelijden meer met jullie." „Je geeft zelf het hardste toe verweet Billy. „Nee, kinderen. Ik vecht. Dat toe geven is maar schijn." Constance leunde in haar stoel en bekeek de twee glimlachend. Zij wou haar aankondiging tijd geven, om door te dringen. „En ik geloof, dat ik de eerste rij loopgraven al in heb genomen," ging zij genoeglijk voort. Billy schudde het hoofd. Hij kon er niet bij. „Ik geef 't op," zei hij. „Zeg de op lossing maar." „Vrouwenlist Constance hield opnieuw pauze, om indruk te maken. Toen stond zij op en begon weer te loopen, onderwijl pratend. „Begrijpen jullie 't niet Moet ik er soms een teekening bij maken Jullie dachten, dat ik me er in geschikt had, hèIk ben juist den grooten strijd begonnen En ik win 'tJullie dachten, dat ik Hedge aardig begon te vinden, hè Enfin, misschien is het een compliment. Ik schijn 't nog beter te doen, dan ik zelf weet. En jullie denken, dat hij verkikkerd op me wordt Dan win ik 't al Wordt vervolgd. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f t.62 per kwartaal of f 0A2Yt per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. BureauxHAARLEM Nassaulaan 51. Tel. Interc. 15866. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Tel. Interc. 35170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel. Interc. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Tel. Int. 13473, Giro-nummer 149597. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Tel. Interc. 1713 Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Jtu zijn ótijfóeid in de Sjiieten en fiatd- liftiigfieid oetdwenen. Hardlijvigheid en stijfheid in de spieren weer een typisch Krusclien-geval. De heer K. te R. schreef ons Steeds had ik veel last, van hardlijvigheid en stijfheid in de spieren soms teas ik zoo stijf, dat ik 's morgens haast niet in beweging kon komen. Daar ik dikwijls in de krant las over Kruschen Salts, wilde ik het ook eens probeeren. Nu zou ik het niet gaarne meer willen missen. Ik ben er ten volste tevreden over en kan het iedereen aanraden. De stijfheid in de spieren is verdwenen en van hardlijvigheid heb ik geen last meer. Kruschen Salts voldoet aan alle eischen, waar het voor wordt uitgegeven. L. II., te lï." Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoerorganen, mede oorzaak der hard lijvigheid. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking de afvalstoffen en overtollig urinezuur worden uit het lichaam ver wijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor hardlijvigheid, rheumatiek en T' frisch en ..fit" houden. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.6C per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels-Maatschappij. Amsterdam, voorkomt. Eén Trannosan Voelbad Doosje voor 8 toep. AQC en verdwenen is alle ellende met 6 baden 48 Rol voor 6 Baden 48 c Bij Apoth. en Erkende Drog. Bij Apolh. en Erkende Drog. Knobbelige Voeten Blusch ze met Trannosan. Hel heerlijk Bruisend Voelbad. 6 Baden 48° Bij Apoth. en Erkende Drog. Doorgeloopen Voeten wandeltochten bijv. Een Trannosan V oelbad uil 15 minerale zoulen helpl schitterend. Pakje voor 6 Baden 48 Bij Apoth. en Erkende Drog. Eén Voelbad Trannosan vóór de Wandeltocht één er na. Dat houdt Uw voe ten gezond. Rol voor Baden 48c Slechl verzorgd! Schuld bij U. Neem Trannosan Hel bruisende Voelbad 6 melkwitte Baden 48 c Bij Apoth. en Erkende Drog. Bij Apoth. en Erkende Drog. Heeft U al gemerkt, Hoe Trannosan Uw voeten sterkt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35