LUX ,\UNT U THEE ZETTEN? BehouJ een stralende ieuad TOILET ZEEP 25, 40 en 60 ct. EN VOORKOM EEN VERMOEIDE HUID 37 KUNT u thee zetten, dames. t Niet allemaal tegelijk ja" roepen alstublieft Ja maar. zegt gijik kan na tuurlijk thee zettenverbééld je Nee maar, stel je voor. Of ik thee kan zetten vragen ze me daarEn ik ben al haast vijf en twintig jaar getrouwd Met uw welnemen, mevrouwtje, wij zijn er heelemaal niet zoo van over tuigd, dat u werkelijk thee kunt zetten, al hadt gij ook de diamanten bruiloft achter den rug Theezetten is geen kunst. Het is maar 'n weet. Het uitroeien van verkeerde denk beelden bij het groote publiek is een ondankbare taak, maar het uitroeien van verkeerde denkbeelden bij huis moeders is een ondoenlijke taak, vooral als zij meenen, dat zij het beter weten (en welke huisvrouw denkt dat niet 1 Het alom heerschende verkeerde denkbeeld omtrent de thee is, dat een klein beetje thee in een heeleboel water toch nog wel een lekker kopje thee op levert, als het maar lang genoeg trekt. Hier zou dus het teveel aan tijd het te weinig aan bestanddeelen goed moe ten maken. Dat zou wel heel plezierig en erg ge makkelijk zijn, als dit waar was en het werkelijk zoo ging. Maar het is niet waar De huisvrouw die kan koken weet, dat inen voor het koken van droge rijst drie kopjes water op een kopje rijst rekent. Zij zal er niet aan denken, zoo maar zonder reden deze hoeveelheden te gaan veranderen, maar met de thee wordt bijna altijd gesmokkeld Dat het brouwsel, dat erdoor voor den dag komt, vrijwel ongenietbaar is, dat.laat de huisvrouw zich niet zeggen, want bijna zonder uitzondering krijgt men ten antwoord o, dat heb ik altijd zoo gedaan. Thuis deden we het ook zoo. Het eenige dat wij hierop kunnen ant woorden is dat men het thuis dan ook verkeerd deed Thee moet zijn oen opwekkende, fijn geurige drank. Ieder, die het slap waterig aftreksel kent van een te geringe hoeveelheid thee opgegoten met water, dat niet eens gekookt of al te lang geleden gekookt heeft of den smaak nog proeft van het galbitter drankje, dat op een theelichtje heeft staan koken, be grijpt aanstonds, dat geurig en op wekkend niets heeft uit te staan met dit smaak en eetlust bedervend brouwsel. Maar hoe moet het nu eigenlijk als het wel goed is Bij smakelijke thee speelt de juiste verhouding tusschen thee en water een groote rol, evenals de juiste trekduur. Het is een algemeen verbreide dwa ling te meenen, dat men alleen van de duurdere theesoorten een lekker kopje thee kan zetten. Het gaat er mee als met dameskleeren als je maar genoeg kleedgeld hebt om dure dingen te koopen, dan kun je er wel keurig uitzien zucht het jonge onpractisclie vrouwtje en zij vergeet, dat goed gekleed heelemaal niet hetzelfde is als duur gekleed. Evenmin beteekent dure thee vanzelfsprekend smakelijke thee, want de huisvrouw die de dure thee niet op de juiste manier behandelt, zet haar huisgenooten en gasten, niettegen staande het meerdere geld dat zij uit geeft, toch een ondrinkbaar vocht voor. Nu gaan wij thee zetten. Ten eerste bewaren wij onzen voor raad thee niet in een zakje, maar wij kiezen er een goed sluitende bus voor. Ten tweede letten wij op, dat voor het trekken van de thee onze theepot een deksel bezit, dat secuur in de opening past, zoodat zoo min mogelijk het warme aftreksel zijn damp en daar mede tevens zijn geur in de omgeving verspreidt. Deze eigenschap brengt ons o.a. ook tot het zooveel mogelijk be perken van den „trekduur" der thee. Waar de theeolie, waaraan de thee hoofdzakelijk den geur ontleent, reeds bij 60 graden Celsius vervluchtigt, zal er in den regel niet veel aroma meer waargenomen worden bij den drank, die langer dan bijv. 7 minuten heeft ge trokken, terwijl er nog minder valt te verwachten van een thee, die herhaal delijk wordt opgegoten, of die al is ze dan ook van de bladereu afgeschonken bij een volgende gelegenheid zuinig heidshalve weer wordt opgewarmd. En hoeveel thee moeten wij nu ge bruiken Als normaal theekopje geldt vrijwel algemeen het kopje van 1% d.L. in houd daarnaast zijn echter ook kopjes van diverse andere maten in gebruik. Bij het normale kopje van 1% d.L. be hoort aan thee een hoeveelheid van 3 gram voor den trekpot zal dus zoo veel maal 3 gram thee moeten worden genomen als het aantal kopjes van 1% d.L. bedraagt, dat uit dien trekpot moet worden geschonken (bij eerste schenksel wel te verstaan Meten wij dus (met behulp van een d.L. of van een L.) den inhoud van onzen trekpot na, dan kunnen wij gemakkelijk berekenen, hoe veel gewicht aan thee bij den gevulden trekpot zal passen een trekpot van bijv. een halven Liter inhoud waaruit ongeveer 3 h i kopjes van plm. 1 x/t d.L. worden geschonken zal noodig hebben ruim 3 keer 3 gram, dus 10 gram thee. Wat het water betreft, echter nog een opmerking in verband met den smaak van onze thee. Het water moet kokend worden opgeschon ken. Om de temperatuur van het water niet te spoedig te laten afkoelen, is het raadzaam den trekpot van te voren even te verwarmen door omspoelen met wat heet water. Aan den anderen kant moeten wij ook waarschuwen tegen water, dat lang gekookt heeft of dat na afkoeling opnieuw aan de kook is ge bracht bij zulk water is de lucht eruit gekookt en is de smaak flauw het heef! als zoodanig geen gunstigen invloed op het theeaftreksel. Verreweg het beste zou het zijn, als wij ons alleen tot het eerste schenksel beperkten. Wie echter blijft vasthouden aan het tweede kopje (misschien wel aan het derde), dient er rekening mee te houden, dat van de reeds uitgetrokken theebla deren onmogelijk geëischt kan worden, dat zij ons nog eens aan eenzelfde geurig aftreksel helpende extract - stoffen en het aroma zijn voor het grootste deel met het aftreksel ver bruikt, terwijl daarentegen het looizuur voortgaat met op te lossen. Om dat nadeel eenigszins op te heffen, kunnen wij vóór het opnieuw opschen ken nog wat extra thee in den theepot doen (bijv. een schepje van 3 gram voor drie kopjes). Alvorens uit te schenken roere men de thee om. De huisvrouw, die op boven om schreven wijze thee zet, zal twee ont dekkingen doen ten eerste dat zij een waarlijk geurig kopje thee kan zetten, ook van een goedkoopere kwaliteit thee, en ten tweede, dat zij tot dusver ve 1 er veel te weinig thee in den trekpot heeft Ik zeide u toch alreeds het is maar 'n weet Amilda-crême. Schoonheid voor Uw huid. De klassiek schoone vrouwen uit Oostersche landen verzorgden reeds duizenden jaren geleden de huid met dezelfde fijne ingrediënten als waaruit deze heer lijke fijne Amilda-crême is samengesteld. Daarom dringt Amilda-crême ook zoo volkomen in de huid, zonder het minste spoor van een vettigen glans na te laten. Amilda-crême geeft aan de huid de heer lijke zacht fijne matte teint, die de trots is van elke gedistingeerde vrouw. Éénmaal Amilda-crême gebruiken, zal U daarvan volkomen overtuigen. Verkrijgbaar in alle zaken waar gij ook Uw Ivorol- tandpasta koopt. AMILDA-CRÊME in luxe-doozen, tubes of potten van De Koningin der Crèmes Wat MUnhardt maakt Is qoed Draag daarom zorg voor Uw gelaats huid, die in onze moderne samen leving dagelijks aan talloze nadelige invloeden wordt blootgesteld. Duffe kantooratmosfeer straatlucht vol ziektekiemen keukenhitte dit alles geeft ten slotte een vroeg verouderde, vermoeide huid. Lux Toilet Zeep werd speciaal bereid om het gelaat tegen dit euvel te beschermen. Het zachte schuim van Lux Toilet Zeep reinigt en verfrist de huid tot diep in de poriën, ver wijdert stof en vuil en houdt het gelaat stralend en jeugdig. Geef Uw huid de volmaakte verzorging die alleen Lux Toilet Zeep bieden kan. Want Lux Toilet Zeep is een weelde, die U zich gerust kunt veroorlovende prijs is slechts 12J cents per stuk LTS 69 OWH.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37