KLEURIG EN FLEURIG r Kleurig zijn die aardige, luelitige zomerjapon netjes van gebloemde georgette, van be drukte voile en crêpe de chine, van linnen, katoen, natuur- en kunstzijde, fleurig staat zoo'n kanten blouse in zacht écru, in bleek rose of zachtblauw. En keurig staan die witte wildlederen schoenen mot hun sobere versiering van groote en kleine gaatjes, die tegelijkertijd zoo'n schoen heerlijk licht en luchtig maken. Wat 'n keuze Wat 'n verscheidenheid En wat 'nprijsverschillen. Wij leven snel. De mode wisselt nog sneller. Alles gaat op een holletje tegen woordig. Als we klaar zijn met onze zomergarderobe na voel wikken en wegen, is de kern van de mode intusschon alweer grondig veranderd. Er is geen bijhouden aan Dat is een bewijs van de rijke fantasie en van de veelzijdige begaafdheid van de hedendaagsche vrouw, verklaren de mode-ontwerpers met een stalen gezicht. Dat is een bewijs van spilzucht, van gebrek aan bezonkenheid en ernst, en van een totale afwezigheid van gezond verstand, bromt de echtgenoot, die de rekening krijgt. Wie er gelijk heeft De hoofdkleur van de zomermode isblauw. Laten wij het dus maar blauw-blauw laten en er ons het hoofd niet over breken Waar vrouwen zijn, is ijdelheid en waar ijdelheid is, daar heerscht de mode. In de mode is alles geoorloofd, heeft een wijs man verklaard. Toch is deze uitspraak een beetje gevaarlijk. Hoe gevaarlijk. dat begrijpt ieder, die wel eens gezellige, rolronde moekes in aalgladde katoentjes heeft zien rondwan delen, zalig onbe wust van het feit, dat zjj eruit zien of ze met de fietspomp zijn opgeblazen. Als de zon zoo heerlijk schijnt en de lucht koepelt zich strak blauw over blijde menschen en dingen en wij zien voor de ramen der mode winkels zulke kleu rige en fleurige stof jes uitgestald, dan is er een groote wils kracht en een nog grootere zelfbeheer- sching noodig om het hoofd af te wenden van al die begeerlijkheden die n.h. ook nog binnen 't bereik van onze beurs vallen en om dan iets geheel anders te koopen dan datgene, waarop wij ons hart gezet hadden. Het helpt niet, of wij al tegen ons zelf zeggen dat rustige, effen goed past je veel beter het doet je figuur lang niet zoo onvoordeelig uitkomen je zult er veel langer plezier van hebben het staat je heusch veel beter. Wij zijn toch niet tevreden voor en aleer wij het moesje, streepje of ruitje, dat ons niet staat, bezitten. Wilt gij een goeden raad Als u zooiets overkomt, maakt u er dan een nacht japon van, of als dat niet gaat een speldenkussen of een boekomslag of een tafelkleedje. Gij zult zien, dat u dat na een poosje ruimschoots voldoende is Wij weten het uit eigen ervaring. Zoo'n kanten blouse is een heerlijke dracht voor slanke figuren luchtig en toch gekleed, bijna on kreukbaar en geschikt voor des middags bij een gekleed mantelpak zoowel als voor 's avonds op een zwart satijnen rok. De zwart-witte marocain japon met het bijbehoorende, mouwlooze jakje wordt op een zeer gelukkige wijze voltooid door den grooten, breedgeranden, effen zwarten hoed van glimmend gelakt stroo. De kleurige, gebloemde georgette japon met den zeer wijden rok is bij uitstek geschikt voor een slanke blondine. Maar wie het model wil namaken, mag zich wel driemaal bedenken, want er gaat 8 Meter stof in

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38