Druk': 9 DE NIEUWE LUX TWEE ENCELSCHEN op een onbewoond eiland U spaart tijd met de nieuwe JCnud-wsiipr LUX '/2 grot orpak K uoorhetxeffde gefd u 13 Dan spoelen tot het water helder blijft. Een eetlepel Lux op elke liter waswater. Het goed heen en weer bewegen zonder wrijven. Wat gaat vlugger dan even de kraan open te zetten en een lepelvol Lux in een kom te doen En toch lost de nieuwe Lux onmiddellijk op en wast Uw fijnste goed in een oogwenk prachtig helder zonder de teerste moderne weefsels aan te tasten. Al hebt U het nog zo druk, U kunt toch Uw tere goed en Uw fijne zijden kousen dagelijks wassen, want de .koud water Lux" wast sneller dan U ooit heeftdurven dromen. En elke lepel Lux geeft U een liter sop I En daarom wast ze .veiliger dan veilig" en „vlugger dan vlug*. Q K 0 U D K 0 U D K 0 U D K 0 U D K 0 U D K 0 U D K 0 U D K 0 U D door Pierre Frondaie ZIJ hadtleu ieder een pijp in den Maar kieseltheidshalvc keerde liij zich mond, en beide pijpen, die van hout om en ging. en die van meerschuim, leverden Den volgenden dag gebeurde er iel- geurige wolken op. Zij rookten dezelfde vreemds de blozende kwam naar den tabak en zij dronken dezelfde whisky, geelbruine toe. keek hem aan met een Waarschijnlijk hadden zij denzelfden gezicht van een medeplichtige en lachte kleermaker den besten van Londen, vergenoegd. Toen maakte hij een soon Zij waren allebei lords en zij reisden luchtsprong en verwijderde zich mei op dezelfde boot van Southampton naar groote waardigheid. Nagasaki. Maar zij kenden elkaar niet. De geelbruine daclit En z\j zaten op datzelfde schip met ..Jammer, dat ik hem geen raad kan denzelfden hoogmoed. De een was gezet geven anders zou ik zeggen, dat hij en rood, de ander droog en geelbruin. een hoed moest maken. De zon heeft Toen het schip wegzonk in de diepte hem in de hersens geprikt." der wateren door een foutieve bewe ging of door een rots maakten zij Pen nieuwe maand verguldde het onwillekeurig dezelfde bewegingen, en eiland met warme stralen. Het schit zij zwommen eenige uren in dezelfde terende, eentonige leven ging voort. De richting. De zon bescheen het tooneel twee schipbreukelingen zagen elkaar iler ramp daarna bescheen de maan een slechts zelden. De één bleef bijna altijd leegen Indischen Oceaan en toen het in zijn hut van stammen en takken te weer licht werd, bereikten beide mannen op zekeren dag. een onbekend strand, dat al eeuwen op De geelbruine schoot overeind. Ver menschen wachtte. baasd, nog verbaasder zelfs, zag hij dei, Het was een eiland van bosch en blozende naderen. De blozende kwam schelpen, van riviertjes en reigers, van pas uit het bad hij had netjes zijn reuzenschildpadden en blank zand. Het nagels schoongemaakt met puntig, was er stil. Soms vielen geurend rijpe schelpen, hij had, ten vreugdeteeken vrachten ter aarde. Er galoppeerden zijn baard opgesierd met kleurige steen wilde geiten, en het wemelde van apen. tjes. Op zijn vuist droeg liij majesteite Langzaam ontdekten de twee Engel- lijk een groenen vogel met krommen schen die feiten. Toen zij, nat als spon- neus. De geelbruine zag. dat het een zen, uit het water kwamen, ontdekten oude papegaai was. zij óók, dat zij moe waren en ontsteld, De Engelsclie edellieden stonden nu dat zij honger en dorst hadden, blij vlak bij elkaar zij konden eikaars vei waren en hoopten en vreesden maar wildering beschouwen maar htm hou één besef hinderde hen geweldigzij dingen bleven hoffelijk. Opeens trol. waren niet aan elkaar voorgesteld! de blozende aan den staart van dei Dat was, omdat zij beiden denzelfden papegaai; toen, bleek, wachtte hij. trots in hun boezem borgen, voor beiden Enkele seconden bekeek het pluimge een tragedie twee heeren, die elkaar dierte de twee mannen. Zijn ronde oóg niet kenden, en niemand, die hen aan onderstreepte het verwonderde zwijgen elkaar kon voorstellen samen, alleen Eindelijk sprak hij. Zijn stem van mos- op een eiland 3Vat te doen Met teeder- selventer dreef boren door de atmosfeer heid, met spijtigheid keken de twee hij sprak, terwijl onder zijn klemmende mannen elkaar aan, en wat zij deden, klauwen de krachtige vuist van een raadt gij het f Oij hadt het ook gedaan, edelman trilde. Hij sprak en zei als gij in hun plaats geweest waart de „Mog ik zoo vij zijn u voor te stellen een ging naar rechts, de ander naar lord Burson, die gaagne de eer zou links. Waardig scheidden zij, vóór zij hebben...." vereenigd waren. En zoo, in een rein Lord Hauslev kauwde een overvloedig stilzwijgen, leefden zij ongeveer vijf speeksel en zijn oog werd gezouten met jaren. water, alsof het een Scheveninger was. Om hen heen leefde de natuur voort. Doch met waardigheid strekte hij de Het eiland bruiste van zuchten en hand uit. van vogelgeluid de vruchten vielen ..Heel graag, zeer aangenaam en voedden het dierlijk leven de zon Hij maakte een buiging en de sterren verslonden beurtelings ..Lord Hauslev. Hoe maakt u't?" elkaar. En de twee Engelschen, zeer Burson antwoordde sober gekleed en zeer behaard, bewaak- „Uitstekend, alleen een beet je moe ten zorgzaam den hoogmoed eener feil- van 't les gevenHebt u ook tabak looze opvoeding. Zij zwegen. Zij ont- „O ja zeker, heele plantages, op weken elkaar. En toch snakten zij naar Havana.Maar hier niet." elkaar. Van verre zagen zij elkander met „Da's jammer Komt u uit Londen? treurige blikken. Maar vriendschap „Ja, en u T" sluiten konden zij nietwant zij waren „Ik ook." niet aan elkaar voorgesteld. Zij praatten, beleefd, om de beurt, en De geelbruine schipbreukeling be- dat duurde maanden. De papegaai, ver rustte de blozende echter zocht naar schrikt, had zijn vleugels opengeslagen, een uitweg. Op zekeren dag den Als een bal van een racket vloog hij I784en, sedert zij het mooie makkelijke naar den top van een boom. Opgetogen schip verruild hadden voor het eiland met zijn herwonnen vrijheid dartelde hij zonder whisky kreeg hij een helderen van boom tot boom. van aap tot aap, en inval, een verlichting. Hij sprong op, oorvei-scheurend schreeuwde hij het met een verheerlijkt gelaat, en drong woud door het bosch in, den blik naar boven, als „Mog ik zoo vij zijn. mog ik zoo een kind, dat in de takken naar vruchten vij zijn u voor te stellen lord Burson speurt. Zijn lotgenoot zag hem van tak mog ik u voorstellen lord Burson tot tak loopen en dachtZoo werd op een onbewoond eiland „Ik zou wel eens willen weten, de Engelsclie traditie gered, wat die heer, dien ik niet ken, nu uit- Er is natuurlijk geen lezer, die hel voert gelooft. Maar heusch, 't is gebeurd. Waarom gebruiken honderdduizenden Vrouwen "LAVENOR"? Omdat ze hebben ingezien, dat dit de Face Lotion is welke by uitstek geschikt is voor elke huid, hetzij deze droog of vettig, hard of uiterst gevoelig is. Inderdaad! "La- venor" doet alle mogelijke onregel matigheden van de teint opvallend snel verdwijnen, en geeft een fluweel zachte, rimpellooze huid. De praktische flesschen zijn overal verkrijg baar fl. 0.80. 1.25. 2.20. Gebruik ook de overige Lavenor preparaten, die zonder weerga zijn voor de verzorging der huid: Vloeibare Crème, Zeep. Talkpoeder. Gezichtswatten. 4 fcf IV V f> Huid- cn gezichtswater met Hanianielis -Lii*. JLill V_/11 (Extract van den Virginischen Tooverstruik) MPORTEUR: J. SCHENKER VAN EEGHENSTRAAT 91 AMSTERDAM Tel. 90778

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 13