Zeeuwsehe Sport P^ Zi»TT^'iil'1lSgCT Voetbal. Goes behaalde door een overwinning op Boeimeer het 2e-klasser- sehap, waarmede we de club, die dit jaar het 40- jarig bestaan gaat vieren, van harte feliciteer ert. Het is het mooiste geschenk dat de spelers kunnen aan bieden en het zal voor ge heel Zeeland een voldoening zijn, dat Goes eindelijk een 2e-klasser bezit. Foto van het elftal van Goes, dat thans naar de 2e klasse promoveert. Van de Zeeuwsehe rijders valt niet veel te vertellen en slechts Willems in de 600 c.c. wist zich nog be hoorlijk te klasseeren. Er is voor de Zeeuwsehe rijders nog wel een en ander te leeren en deze rit zou alleen reeds nuttig genoemd kunnen worden, als hij tot uitwerking had, dat enkele der rijders en toe schouwers hadden ondervonden, dat goed motor rijden niet bestaat uit het met duivelsch geweld door kruisen van straten en pleinen. Velen der enthousi aste motor-ridders meenen nog, dat de knalpot de rij-capaciteiten moet bewijzen, doch wij geven hun de verzekering, dat het publiek met meer bewonde ring opkijkt naar den „geruischloozen rijder" en slechts minachting heeft voor de overdreven lawaai schoppers. Zoo heeft Oranjezon weer eens een oogen - Wieh-ijden. He wielerwedstrijden zijn nog steeds populair in onze provincie. We hebben Zo VlclCMf bezoek gebracht aan Terneuzen, waar voor een goed programma was gezorgd. Jammer dat het weer in den beginne niet meeviel, zoodat het bezoek maar nuttig was. Overzicht van de baan tijdens een der wedstrijden. Meerdere keurige kunststukjes heeft hij vertoond en om zoo te zeggen had hij na de eerste ronde zijn tegenstanders en het terrein reeds in zijn zak. Zijn capaciteiten kwamen o.a. tot uiting, toen hij na een formidabelen luchtsprong zijn kist op buitengewoon veilige wijze aan den grond bracht. Wittenberg werd winnaar in de 350 c.c. en zoo waren de titels van Heer van Scheldegouwen en Baljuw van Scheldegouwen, welke een gouden en een zilveren valhelm meekregen, resp. voor Eijsink en Wittenberg. In de 250 c.c. heeft Moejes zich er doorheen geknetterd als winnaar. DE Zeeuwsehe Terrein T.T., georganiseerd door de motorclub „Scheldegouwen", is een rit geworden, welke zich steeds meer in de belangstelling van rijders, publiek en pers mocht gaan verheugen. Voor het eerst werd deze zeer zware rit, welke niet behoeft onder te doen voor de Nederlandsche terreinkampioenschappen, gehouden op een parcours in de omgeving van Oranjezon. In deze schitterende omgeving hebben de motoren gedaverd, de kleine puffertjes, welke zich op dit terrein extra konden weren, hebben knetterend en met veel lawaai de grooteren op de hielen gezeten. Het terrein is niet te sterk geacciden teerd, doch één aaneenschakeling van hobbels en punten, welke fel uitsteken en het den bestuurder niet gemakkelijk maken. Men moet al een heel sterk rijder zijn om niet nu en dan een luchtsprong te maken, welke allerlei onaangename gevolgen kan hebben. Een enkele deelnemer had te kampen met blaren in de handen en hoe niet meerderen last van polsen e.d. hadden is onbegrijpelijk. Velen waagden het ook zonder buikriem en haalden het eindpunt. In hun plaats hadden wij het liever wat veiliger aangepakt. De strijd is sportief, spannend en mooi geweest en mede door het uiterst geschikte terrein kon het publiek alles goed volgen. De rijders van klasse kwamen weer onmiddellijk naar voren. We behoeven maar te noemen namen als Eijsink, Wittenberg, Timmer enz., dan weten we al, dat er een super-team bijeen is. Uiterst sportief en tactisch hebben zij gereden en speciaal Eijsink heeft zich onderscheiden. De renners in de bocht. De winnaars van den koppelwedstrijd, Debruyker Verhaege, worden gehuldigd. blik in het middelpunt der belangstelling gestaan, het vroeger zoo druk bezochte oord der dagjes- menschen, dat de laatste jaren totaal verlaten is. Misschien bren gen deze motorraces er wat nic#w leven. De omgeving en de sympathieke exploitant verdienen het tenvolle. Deze wedstrijd, welke naar we vertrouwen volgende jaren een herhaling zal vinden, verdient een nog grootere belangstelling. Oranjezon behoort te worden het Zeeuwsehe Assen Goes heeft eindelijk na jaren van strijden de tweede klasse bereikt. Een hartelijke felicitatie aan deze club. welke nu reeds enkele jaren op den drempel van de tweede klasse stond, is hier zeker op zijn plaats. De Zeeuwsehe strijd tusschen de verschillende tweede klasse clubs heeft weer aan belangrijkheid gewonnen. Het is op het nippertje geweest, dat Goes den uit wedstrijd tegen Boeimeer won en de geluksfactor heeft een woordje meegesproken. Over de geheele competitie bekeken, heeft Goes evenwel getoond de sterkste te zijn en heeft thans loon naar werken. Moge de rood-witte ploeg een goed tweede-klasser blijken. tijdens den koppelwedstrijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19