ZEEUWSCHE OMROEP 25 Te Breskens werd onlangs een vischafslag geopend. Een kijkje bij 't gebouw. De Zeeuwsche terrein T.T.- raees onderVrouwenpoldcr Onder stijgende belangstel ling hadden op Walcheren Zaterdag 15 Juni voor de vierde maal de duinterrein- wedstrijden plaats om het kampioenschap van Zee land. Zij bewezen opnieuw een groot succes op te le veren, al werden de Zeeu wen bij een deelname van nationale rijders van naam zoo goed als uitgeschakeld. Overzicht van het terrein tijdens den wedstrijd. Een zware handicap wordt genomen door den heer Wittenberg, eerst aanko mende van klasse II (350 e.c.M.) De heer Eijsink, die den Islen prijs behaalde en daarmee het Zeeuwsche kampioenschap, in actie. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan der muziek- vereeniging Mozart te Yerseke werd aldaar op Tweeden Pinksterdag een, concours gehouden, waaraan 27 gezel schappen deelnamen. De winnaars worden gehuldigd. V.l.n.r. de heer Eijsink, die den titel kreeg van heer van Schelde- gouwen (de organiseerende dub) en de heer Wittenberg, die den titel behaalde van baljuw van Scheldegouwen. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. De Middelburgsche politie waar schuwde vorige week het publiek der Zeeuwsche hoofdstad tegen een vrouw, die met een kind op haar arm geld trachtte in te zamelen. Tot nu toe was het tatoueeren alleen bij zeevarenden in zwang Het Koninklijk Nederlandsch Genoot schap voor munt- en penningkunde houdt 22 dezer, zoo meldt men ons uit Vlissingen, zijn jaarlijksche vergadering aldaar. Of de kwestie van den gaven gulden zal worden aangesneden, konden wij niet achterhalen. Wel heeft men ons verzekerd, dat de Vlissingsche bevol king alles zal in het werk stellen om de gasten te amuseeren. De clou van het feestprogram is het nummer „stuivertje wisselen". Toen een vrachtrijder te Oostkapelle naar het ringrijden stond te kijken, vloog er plotseling een hoefijzer van een paardepoot en kwam met zoo'n vaart tegen zijn neus terecht, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De wandspreukjes „Een hoefijzer brengt geluk aan", worden thans te Oostkapelle tegen een derde van den inkoopsprijs verhandeld. Men seint ons uit Kloosterzande, dat de winkeliers daar een lintenwed strijd hebben uitgeschreven. De linten hadden een lengte van 16.30 M. en de eerste prijs werd gewonnen door een meisje uit het dorp met een lengte van 16.28 M. 'n Reuzenkindje Wij vernamen uit Heinkenszand, dat de handboogsociëteit „Soranes" weer een keizer uitgeroepen heeft. Het was 33 jaar geleden, dat Heinkens zand zoo'n autoriteit rijk was. 't Zal nog 'n heel poosje duren voor Duitschland dit record kan breken. Te Domburg heeft een voetballer in een kamp met de „Noormannen" een been gebroken. Na iederen inval van deze lieden is het iets anders Een inwoner uit Zierikzee met weten schappelijke neigingen, die veel in de nabijheid van het vliegveld te Haam stede verkeert, meldt ons, dat naar zijn meening in het algemeen de lucht reizigers, die van sterken drank houden, beter tegen het vliegen kunnen dan andere menschen. Die zijn het natuurlijk gewoon om „de hoogte te hebben". Uit Kapellebrug telefoneert men ons, dat op de kermis te Kemseke dit jaar niet de traditioneele vechtpartijen heb ben plaats gehad. Totaal teleurgesteld behoefden de bezoekers niet te vertrekken, want 's middags heeft een windhoosje ten minste een kermistent ingedrukt. Te 's Heer Hendrikskinderen is een auto in brand gevlogen. De brandweer uit 's Heer Arendskerk kon niets uit richten, daar zij gebrek aan water had. Voordat de veldwachter een eau-de- cologne-spuitje gehaald had, was het vehikel door de vlammen verteerd. Tot de volgende week, dames en lieeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25