ONZE DUIZEND-GULDEN PRIJSVRAAG 28 IX ons vorig nummer hebben we reeds verklapt, dat er een nieuwe duizend-gulden-prijsvraag op til was. Welnu, hier is dan het mysterieuze geval, welks goede oplossing aan honderd-drie-en-twintig puzze laars een geldprijs en aan nog vijftig andere prijs vraag-enthousiasten elk een even fraaien als smake- lijken troostprijs brengen zal. En meen nu niet, lezer, dat het raadsel alleen oplosbaar is voor doorgewinterde raadselmaniakken, want dit is niet het geval. Iedereen, die over een paar goede oogen en de noodige opmerkingsgave beschikt zal bij eenig nadenken in staat zijn, dit oogenschijn- lijk zoo mysterieuze geval op te lossen. Vandaar dat u natuurlijk ook aan deze prijsvraag meedoet. Wat er dan wel geschieden moet f Wel, op deze bladzijden komen vijf afbeeldingen voor, die elk bij nadere beschouwing uit twee voorstellingen blijken te bestaan een links en een rechts. Onder elke afbeelding staan twee reeksen getallen, waarvan de linkerreeks getallen bij de linkervoor stelling en de rechterreeks getallen bij de rechter - voorstelling van de afbeelding behoort. Het doel van de oefening is nu het vinden van een verborgen zin, die eigenlijk een tweeregelig rijmpje is. Doordat wij de letters, waaruit de zin bestaat, van 37- 26 - 24 - 8 31-19-39-2-25-20-27 10-32-11-9-13-34 5-40-7-12 28 - 22 - 33 - 23 - 21 1 af genummerd hebben, kan elke letter van dien zin voorgesteld worden door zijn nummer. Zoo hebben wij dan onder elk plaatje links den naam der llnkervoorstelling en rechts den naam der rechtervoorstelling geschreven met behulp van de letternummers uit den verborgen zin. Vindt u dus b.v. links de voorstelling „Chinees" boven de nummerreeks 1221—8154257 en rechts b.v. de voorstelling „Ruzie" boven de nummerreeks 182413125. dan weet u, dat de 12e letter van den verborgen zin een C is, de 21e een II, de 8e een I, de 18e een R, enz. enz. Wanneer u dus van alle vijf plaatjes de tien ver schillende namen gevonden heeft, kunt u met be hulp van de aangegeven cijfers den geheelen zin reconstrueeren Probeer het maar eens en u zult zien, dat het uitknobeleii van de verschillende moeilijkheden een aardige tijdpasseering is, die nochtans niet het onmogelijke van u vergt. Hiernaast treft u een lijst aan, waarop alle uitge loofde prijzen staan aangegeven, terwijl daar tevens de voorschriften worden medegedeeld, waaraan de inzendingen moeten voldoen. Denk er aan, dat de oplossingen vóór 3 Juli 1935 op ons kantoor aanwezig moeten zijn. 36-9-38 - 15 - 36- 35- 17

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28