DE TWEELING PATRONENKANTOOR PANORA, Nassauplein 1, HAARLEM 30 Goedkoop is duurkoop Onthoud dat deze uit drukking ook betrek king heeft op olie Koopt geen zoogenaamd goedkoope olie doch DE SUPER OLIE VOOR MOTOREN AMERICAN PETROLEUM COMPANY. GEBOUW PETROLEA VGRAVENHAGE DOOR PHILIP HA i DON VOOR ELK FIGUUR EN NOOIT TE DUUR! Klein, groot, slank of corpulent, voor ieder figuur leveren wij DIRECT UIT VOORRAAD onze bekende en gemakkelijke Kant en Klaar-patronen. Wilt gij voor de zomer- of vacantiedagen eens een elegante, moderne zomerjapon, zomermantel, een leuk kinderjurkje of ander kleedingstuk voor weinig geld Zoo ja, maak jian uw keus LETWEL: Ook van de uit het modeboek Zomerpracht 1935, waarin 220 moderne modellen voorkomen, hierbij afgebeelde waarvan de patronen binnen 24 uur kunnen geleverd worden, modellen kunt U Van alle in het modeboek Zomerpracht 1935 genummerde modellen zijn Kant en patronen bestellen in Klaar-patronen verkrijgbaar tegen den prijs van f 0.20, f 0.35 of f 0.50. Voor de maten 38, 40 toezending der patronen per post 10 cent extra. en 42 a 35 cent. ATTENTIE: Bestellingen kunnen als volgt geschieden: Door bemiddeling van uw Voor toezending per agent of bezorger; afgehaald aan het bureau van ons blad; door girostorting op post 10 cent extra. no. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels. Alle patronen uit Zomerpracht 1935 zijn ook aan ons bureau verkrijgbaar Vraagt onze practische handleiding voor het gebruik der patronen, prijs slechts 15 cent Onmiddellijk toen meneer Pride liet directiekautoor van „Allan's Scheepvaart Maatschappij" be trad, viel het hem op de heer Jack Allan, de corpulente directiehelft zijn broer William was de slanke helft ver keerde vandaag in 'n zonnige stemming. Hij droeg een plechtig jacquet en een aster in zijn knoopsgat, rookte een sigaar van minstens een dollar en glimlachte meer dan tevreden. Alle maal zekere teekenen, dat de heer Jack liet leven vandaag opgesmukt zag met guirlandes en geurige, veelkleurige bloemen. Het vervulde meneer Pride met hoopvolle verwachtingen, aangaande de bedoelingen waarmee hij hier geko men was. „O, meneer Pride, u komt informeeren naar die offerte tafellinnen voor ons nieuwe schip, dat over twee maanden in de vaart komt," begon de heer Jack gehaast. „Ja, het spijt me, maar wij hebben nog geen beslissing genomen. We komen er vandaag niet meer toe ook. Een zekere feestelijke gelegenheid.... enfin, vandaag niet. Morgen zal ik de offertes met mijn broer bespreken. Wilt u dus overmorgen om dezen tijd nog eens terugkomen Half twaalf, ik verwacht u dan." Een klant, die voor twintigduizend dollar tafellinnen heeft te plaatsen, ontstemt men niet met aan te blijven dringen op spoed, of hem op andere wijze onaangenaam te zijn. Meneer Pride, die zijn wereld kende, nam dus fscheid met een diepe buiging en stond •ven later, net zoo wijs als hij gekomen was, op 't matje voor het privékantoor. Toen hij de trap afging, hoorde hij in de gang een bekende stem met den portier spreken. Het was de stem van meneer Careys, zijn felsten concurrent. Had óók een offerte tafellinnen inge zonden, doch greep ernaast, onfeilbaar ernaast. Want Pride's firma was vijf procent beneden de prijzen van Careys gebleven, evenals den vorigen keer, toen hij hem óók een belangrijke order afgesnoept had. Precies vijf procent, niet meer en niet minder. Nauwkeurig berekend naar de somming van Careys zelf, waarvan hij zich een afschrift had verschaft, door Careys' typiste een bankje van vijf en twintig in de hand te stoppen Glimlachend bleef meneer Pride een oogenblik luisteren naar het gesprek in de gang. „Dus ik kan meneer Jack onmogelijk meer spreken V' vroeg Carevs. „Onmogelijk, meneer," antwoordde de portier. „Na half twaalf mocht er beslist niemand meer toegelaten worden, heeft meneer gezegd, 't Is een halve feestdag, begrijpt u. Wij zijn vanmiddag ook vrij alles ter eere van den twee ling „Nu, dan kom ik morgen nog maar eens terug," besloot Careys en daarop ging hij heen. Meneer Pride liep ook door. Hij begreep nu, waarom meneer Jack in zoo'n feestelijke stemming verkeerde hij scheen een tweeling te hebben gekre gen. 't Was een heele verrassing op zoo'n leeftijd, want meneer Jack zou toch onderhand wel naar de vijf en veertig loopen. En dan brachten twee kinder tjes tegelijk hun bezwaren mee in een gezin. Enfin, er zat geld genoeg, de Allans konden de opvoeding wel be kostigen van een tienling. Aan het ondergrondstation trof me neer Pride de heer Careys. „Ik kom net bij de Allans vandaan," zei meneer Pride hatelijk. „Meneer Jack nog net even kunnen spreken, hij zag er feestelijk uit. Ze maken nogal werk van die tweeling, hè Het perso neel heeft ook een feestje, hoor ik." Meneer Careys knikte afwezig. „Or der al in uw zak informeerde hij. „Neen, maar zoo goed als...." zei meneer Pride en hij glimlachte nog hatelijker dan zooeven. „Wat ik vra gen wilis 't een jongen en een meisje f Meneer Careys trok bijna onmerkbaar zijn wenkbrauwen op. „Twee jongens, wist u het niet 1 Jack en William. Wij hebben ze vanmorgen een zilveren tafelcouvert cadeau gezonden met hun geboortedatum er in gegraveerd. Och ja, je moet wel iets doen, hè Goeie klanten en zoo...." „Natuurlijk," antwoordde meneer Pride en hij knarste onhoorbaar met zijn tanden. Die huichelaars van Careys probeerden hem dus die order af te snoepen met dure cadeautjesZoo, goed dat hij het wist. 't Was nog juist tijd genoeg, om die poging te doen stranden. Wat Careys kon doen, kon hij ook. Even een telefoontje naar de fabriek en dan was het in orde. „Het spijt me, ik herinner me plotse ling, dat ik nog iets vergeten heb," zei meneer Pride. „Tot genoegen, hoor, en goede zaken." „Dank je, hetzelfde," antwoordde meneer Careys. Twee minuten later hing meneer Pride aan de telefoon. „Met meneer Bob.... Jawel, met Pride. Zeg, meneer Bob, meneer Jack Allan heeft vanmorgen of gisteren een tweeling gekregenjawel, van die order van twintigduizend dollar. Nou sprak ik zooeven Careys en die stommeling verspreekt zich door te zeggen, dat hij ze 'n paar zilveren couverts gezonden heeft. Maar wij kunnen toch zeker óók nog wel wat doen Jack Allan zal zich nu misschien uit dankbaarheid ver plicht voelen, Careys dje order te geven. Vijf procent is per slot van reke ning ook de heele wereld niet. En als wij nu ook iets doen, dan is hij ons evenzeer verplicht. Wat zegt u 1 Ja, dat is best, meneer Bob. Terstond, Bloom Street 36 Meneer Pride hing met een zeer tevreden gezicht de telefoon op. De zaak was voor elkaar de firma had besloten, den heer Jack Allan eenige van haar bekende specialiteits-uitrustingen ten geschenke aan te bieden twee complete baby-uitzetten van de beste kwaliteit Twee dagen later, toen meneer Pride juist gereed stond met een hart vol verwachting naar liet kantoor van „Allan's Scheepvaart Maatschappij" te gaan, teneinde behalve een treffende dankbetuiging, ook een order van twintigduizend dollar tafellinnen in ontvangst te nemen, werd hij met bekwamen spoed bij de firma ontboden. Hij haastte zich en trad zonder eenig kwaad vermoeden binnen. Op tafel stonden twee complete baby-uitzetten en daartusschen in lag een woedend ineengefrommelde brief. Het kantoor was tot aan het plafond toe gevuld met sissende en knetterende woorden en de firma danste rond de tafel met de slangachtige arm- en beeribewegingeu van 'n heksenmeester bij de Thibetanen. „Eruit, schurk brulde de firma. „Op staanden voet eruitAllan heeft alle relaties verbroken Zóó'n beleedi- ging lusten ze niet Kaffer, die tweeling van jou was er een van vijftig jaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30