De kodak junior 6-20 BOB en BETTY 'Brussel in Betty: Toe Boblaat me 't zelf doen. Je zal zien dat 'ie goed wordt". DAT is het toestel, waarmee Betty deze foto heeft genomen en het is dan ook geen wonder, dat Betty's opname zoo goed werd! ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel. Interc. 50540. Giro nr. <01981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. lel. lm. 111666. Giro nr. 41141. UTRECHT, Biltstraat 142. Tel. Int. 15475, Giro-nummer 149597. 's HERTOGEN BOSCH. Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215. Giro nr. 12975a MAASTRICHT, Boschstraat HO.-Tel. Inlerc. 1715 Giro nr. 124090. De voorwaarden vaire gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar na. Frank bleef staan en sprong den anderen kant op. Rutli deed het ook. Een keer of twaalf wipten zij aldus, terwijl H. Hedge op den drempel stond te kijken. „Ik krijg je welriep Frank juichend. „NooitGa je weg t" „Hahalachte Frank, opnieuw uitschietend. „Is 't nou uit 1" De chauffeur grinnikte en zette de vervolging voort. Dit duurde een hec'e minuut, en den tijdelijken huisvader zagen zij niet. Hij keek op van Ruth's vlugheid van voet en van Frank's teleurstelling om haar lenigheid. Toen zag Ruth het publiek en zij gaf een schreeuw van schrik. „Wat moet dat vroeg H. Hedge, nader tredend. Frank stond stil en frommelde aan zijn jasje. „Hij Zat me. achterna," hijgde Ruth. „Dat begreep ik," zei de bezuinigings man. „Maar waarom t" Ruth keek veelzeggend naar Frank, wiens gezicht nu vuurrood was. „Hij.... hij wou me zoenen!" „Is dat zoo, Frank t" vroeg H. Hedge. Frank trok zijn schouders op, knikte toen heel even. „En waaróm wou je haar zoenen Domme vraagAls hij niet zoo zakelijk-was geweest, had hij 't best begrepen. Ruth keek verwachtend naar Frank, en toen hij niet antwoordde, rukte zij met het hoofd en fronste. „Frank, je bent ontslagen De chauffeur was knorrig en koud. Ruth gaf een kreetje en haar hand sprong naar haar keel. „Hè, toe, meneer Hedge," smeekte zij. De tijdelijke heer des huizes keek haar verwonderd aan. „Wat is er t" vroeg hij. „Hij hin derde je toch Je wóu toch niet gekust worden Je liep toch weg t" Ruth bloosde hevig. „Ik heb bezwaar tegen kussen," ging H. Hedge koel voort, „en ik kan 't onder 't personeel van dit huis niet toelaten in de werkuren. Frank wordt ontslagen, omdat hij 't probeerde, en jij kunt alleen blijven, omdat je probeerde te ontsnappen, Ruth." Er lag diepe ellende in het gelaat van het meisje. „Toe, meneer Hedge, hij.. hij heeft er niets mee bedoeld. Heuscli niet „Wèl waar," stiet Frank uit. „Zoo, wót bedoelde je dan 1" vroeg Hedge. „Ik wil met haar trouwen." Ruth keek met groote oogen en sloeg toen haar handen voor die oogen. Frank strekte zijn schouders en keek trotseerend naar Hedge. „Heb je haar gevraagd T" vroeg deze opeens. „Ik was 't aan 't probeeren." „Vraag je zóó een jonge vrouw ten huwelijk Door haar om een tafel heen te jagen en haar te willen kussen t" Frank bewoog zijn voeten en zei niets. „Zoo'n vertoouing heeft geen zin," ging Hedge scherp voort, ,,'t Is tijd verspilling en krachtverspilling. Nergens omheen draaien, regelrecht afwerken, da's de eenige goede methode." Ruth keek naar den spreker door haar vingers. „Frank," zei Hedge, „wil je nog met deze jongevrouw trouwen 1" „Hu-uh." „Goed. Vraag haar." Frank was weer stom. „ZegWil je me trouwen Da's de kortste manier." Nog aarzelde de chauffeur. Ruth hail haar handen van 't gezicht genomen en keek naar hem met eigenaardige oogen. Misschien onwillekeurig kwamen de twee dichter naar elkaar toe. „Vooruit dan zei Hedge streng. Maar Frank zei nog niets. Eén zijner handen tastte hulpeloos langs den rami van de tafel. Even later ontmoette zij er een van Ruth, die in tegengestelde richting tastte. En toen Ruth werd verstikt in een onhan dige, maar zeer zakelijke omhelzing. Zij legde haar blonde hoofd tegen Frank's jasje en begon te schreien. Toen fluisterde Frank tegen haar en zij fluisterde terug. Daarna hief zij het hoofd op en gleden haar armen rond zijn nek. Toen begonnen zij elkaar te kussen. Hedge keek verwonderd, maar zij sloegen geen acht op hem. Hij hield 't een volle minuut uit, toen schraapte hij zijn keel. „Wat beteekent dat nu allemaal t" vroeg hij. Ruth kwam uit een droom en wendde haar hoofd naar Hedge's kant. „Dat beteekent, dat we gaan trou wen," zei ze fier. De bezuinigings-inspecteur schudde geërgerd het hoofd. ,,'t Is een belachelijke vertooning," merkte hij op. „Jullie hebben wel tien minuten verknoeid over een zaak, die makkelijk in tien seconden afgedaan had kunnen worden. Frank, beschouw ook jij dat gedoe als een afspraak om te huwen „Hu-uh," antwoordde Frank, en weer kuste hij Ruth. „Goed. Ik stem toe." Zij keken hem met onverbloemde verbazing aan. „Ik. ik heb toestemming ge geven vloog Ruth op. „Stil nu," zei H. Hedge met waar schuwenden vinger. „Als hoofd van het gezin geef ik toestemming. Frank, aan gezien je gaat trouwen, moet je een betrekking hebben. Ik stel je dus op nieuw aan." Ruth straalde den bezuinigingsman tegen en kuste Frank. „En wannéér willen jullie trouwen vandaag Frank keek verschrikt en Ruth gaf een kreetje. Toen verstopte zij haar gezicht tegen Frank's jasje. „We.willen een tijdje verloofd blijven," zei ze met verstikte stem. „Oók malligheid," snauwde Hedge. „Maar ik kan geen tijd meer aan jullie besteden. Ik heb tenminste een ver- löving tot stand gebracht. Waarschuw me, als jullie willen trouwen. En geen gekus meer onder werktijd, begrepen Ik zal een bulletin klaarmaken. Laat Horace 't over vijf minuten maar halen." Hij draaide zich om en liep langs den kortsten weg de eetkamer uit, terwijl Frank en Ruth zich vastberaden aan elkaar vastklemden. „Wat zit de maatschappij toch vol met ouderwetsche, onzakelijke gewoon ten peinsde Hedge aan zijn bureau. „VerloofdBah Ik snap niet, hoe twee menschen met normaal verstand, naar 't schijnt, zooveel tijd kunnen gebruiken om het allereenvoudigste contract van de heele wereld aan te gaan. Ik zei, dat 't. in tien seconden had kunnen gebeuren, maar vijf was nóg ruim genoeg geweest." Wordt vervolgd. Dit toestel is zoo eenvoudig te behandelen. Bij het openen springt de lens ineens in den juisten stand de beroemde Kodak Anastigmaat f: 7.7. Voor reis en uitstapjes is dit toestel buitengewoon handig: het is tul. de kleinste camera voor het formaat 6X9 cM. Vraag Uw „Kodak" handelaar U dit ideale toestel te laten zien. Er zijn „Kodak's"vanaffl.l2.75 en „Brownies" vanaf fl. 2.50.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35