WIJ EN ONZE BRIEVEN Een drietal vegetarische recepten SKI BLOND &4 BLOND U flMi l NUR-BLOND Pas op! Bederf Uw tanden niet met scherpe tandpasta's. 45 ct. en 70 ct 37 BRIEVEN schrijven O vreeselijk!... toe met een vreemd woord en zien ik weet nooit wat ik schrijven geheel over het hoofd, dat een brief, zoo moet en als ik weet wat ik ver- uit het hart gegrepen, zoo maar gewoon tellen wil, dan weet ik nooit hoe je het neergepend zooals men het mondeling moet zeggenik bedoel dat het een ook gezegd zou hebben, oneindig pret - beetje aardig is en zooneen tiger leest. brievenschrijven vind ik een strafEr was eens een jong vrouwtje, dat ziedaar de verzuchting van menige op een diner als tafelheer een lastigen huisvrouw, wier dagelijksche taak het ouden heer had, bekend om zijn spotlust niet is met de pen om te gaan. en zijn sarcastische opmerkingen. Bij de heeren der schepping vinden Zij wist dat hij postzegels verzamelde wij vaak hetzelfde bezwaar, maar dat en twee kleinkinderen had waar hij niet is toch weer anders een man kan weinig trotsch op was. Al dadelijk bij meestal een zeer behoorlijken zakenbrief het begin informeerde zij naar de klein- sclrrijVen (daar zijn immers vaste ter- inderen en toen de oude heer daarover men voor, die je van buiten kunt lee- een half uur enthousiast had gepraat, 1 ren maar de welhaast spreekwoor- vroeg zij naar zijn verzameling. Het delijk geworden „kletsbriefjes", daarvan lijkt me zoo buitengewoon interessant, hebben zij geen kaas gegeten sprak zij bewonderend. Toen ver- Het is niet altijd strikt noodig, dat telde hij anderhalf uur over zijn post men een reeks mededeelingen te doen zegels en toen was het diner afgeloopen. heeft om een leesbaren brief bij elkaar In langen tijd niet zoo'n intelligente, te krijgen. verstandige vrouw ontmoet.ver- Sommige van de mooiste brieven, klaarde de oude heer later, die ooit werden geschreven, behelzen Met brieven schrijven gaat het precies „een feiten. zóó informeert naar de gezondheid. Voor 't schrijven van brieven zouden naar de kinderen, het personeel, de wij de volgende wenken willen geven omstandigheden en de familie, desnoods Vermijd langademige zinnen, u weet naar de buren van degeen aan wie gij wel, van die zinnen waar geen einde schrijft en men zal zeggen wat is zij aan komt en waarvan het slot soms toch een hartelijke ziel, want belang- heelemaal niet meer past bij het begin, stelling doet iedereen goed. Wees dus kort en duidelijk en ver- Natuurlijk moet gij er geen vragen- mijd zooveel mogelijk vreemde woorden, lijstje van maken, maar het is toch iets Onze taal is rijk en bovenal mooi genoeg, om te onthouden. Ten slotte nog dit Wij behoeven heusch geen bloemen uit zegt niet bij alles och wat kan het vreemden tuin te plukken. hem of haar nu schelen of ik dat vertel. Dan is er nog iets maak het niet te Het kan hem of haar meestal wel mooi. schelen. Schrijft uw brieven in de voor- De meesten willen het te mooi doen. opgezette overtuiging, dat ze met Hun schrijftaal verschilt hemelsbreed vreugde ontvangen en met graagte van hun spreektaal. Zij gebruiken bij gelezen worden en gij zult vier voorkeur lange zinnen en gezwollen zijdjes vol hebben eer gij het weet uitdrukkingen, pronken graag af en AMY GROSKAMP TEN HAVE NURBLOND-HAAR ca. 80 maai vergroot Mat, door onjuiste behandeling leelijk ge- Regelmatig met NURBLONDtwzorgtl/iaar. worden blond haar. Door pigmenteering donker Glanzend goudblond zonder eenige sluier gemorden en streeperig. Kalkzeepsluier. Geen pigmenteering. Elastisch en gezond haar. Blondines, oordeelt nu eens zelf: hoeveel schooner, glanzender - verleidelijker ziet met NUR-BLOND verzorgd haar er uitEn geen wonderNUR-BLOND is de speciale shampoo uitsluitend voor blondines, welke sedert jaren door millioenen vrouwen op de geheele wereld gebruikt wordt. Het voorkomt „pig menteering" (donker worden), geeft donker geworden blond haar den oorspronkelijken goudglans weer terug, houdt het haar gezond en elastisch en voorkomt roos en haaruitval. Het bevat geen kleurmiddel, geen henna en is vrij van alle schadelijke bestanddeelen. N.B. NUR-BLOND schuimt buitengewoon. Het maakt Uw watergolf meer houdbaar en laat geen kalkzeep- sluier achter. Imp. Firma B. Meindersma, Den Haag, Amsterdam, Sneek. ROBERTS Thans Niet alleen mooi en glan zend, maar ook gezond en elastisch. Geen neerslag van kalkzeep. In ca. 4 jaar ongeveer 1 00 maal met NUR'BLOND gewasschen en 5 maal gepermanent. De speciale shampoo voor blondines ets. Let op de Hollandsche verpakking, daar alleen deze de deugdelijkheid waarborgt. Eieren met kaassaus 4 hardgekookte eieren, 4 d.L. melk, 20 gram bloem, 30 gram boter, 5 gram zout, 1 dessertlepel gehakte peterselie, 50 gram Parmezaansche of oude ge raspte kaas. Verwarm, roerende, boter en bloem op een zacht vuur, tot een gladde massa, voeg er het zout bij en, goed roerende, langzamerhand de melk. Laat de saus nog 2 minuten door koken. Roer de geraspte kaas en de gehakte peterselie door. Giet de saus over de eieren, die in vieren gesneden op een schaaltje zijn gelegd of als vulling iri een rand puróe. Garneer met takjes Eieren met tomaten 2 eieren, y2 pond tomaten, 15 gram boter. Dompel de gewasschen tomaten in kokend water, haal de vellen eraf snijd ze in plakken. Laat de boter in de koekepan heet worden, doe de tomaten erin laat ze 5 minuten bakken. Breek er de eieren op, prik de dooiers door. Laat op een zacht vuur het ei stollen. Bestrooi het mengsel rijkelijk met peper en zout. Doe de massa over op een verwarmd schaaltje (ze vormt geen geheel maar valt in stukjes). Presenteer het gerecht heet, omgeven door geroosterde dunne sneetjes verscli brood. Jam pannekoekjes 100 gram tarwebloem, 3 d.L. melk zout, 3 eieren, 1 theelepeltje suiker. 30 gram boter, jam. Vermeng meel en zout met zooveel melk, dat een dun beslag verkregen wordt, roer hierdoor de goed geklopte eierdooiers, de suiker en de rest van de melk. Laat het twee uur staan, meng er dan het stijfgeklopte eiwit door en bak er paunekoekjes van. Presenteer ze met jam. KUbtKl» ïnans^a^ De speciale shampoo voor blondines ets Sommige tandpasta's reinigen wel, doch krassen. Anderen zijn onscha delijk, maar reinigen niet afdoende. Pepsodent staat bovenaan, zoowel in reinigend vermogen als in onschadelijkheid. Een opzienbarende vinding wordt thans in Pepsodent Tandpasta toe gepast een nieuwe reinigende en polijstende stof, die drie groote voordeelen biedt - verwijdert tandfilm - volkomen geeft een parelenden glans aan het tandoppervlak reinigt en polijst het teere tand glazuur met absolute veiligheid. mrrrrrrrri ctHEOeTASD^ J Pepsodent's nieuwe reinigende en polijstende stof verandert in enkele dagen het uiterlijk van Uw tanden. Deze stof werd kortgeleden ontdekt en wijkt in elk opzicht af van alle thans gebruikelijke grondstoffen. Het verwijderen van tandfilm is en blijft de voornaamste taak van Pep sodent. Thans is Pepsodent hiertoe nog beter in staat dan ooit te voren. Kooptnogheden'ntube Pepsodent. VERLAAGDE PRIJZEN PER TUBE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37