OM DADELIJK AAN TE BEGINNEN haakt 15 toeren. De laatste 20 steken worden ingerimpeld met een koordje om het popje heen, waarvan men armen en taille met lange lussen in afstekende kleur haakt. Bloempjes van afstekende kleur en zwarte kraal tjes worden tenslotte opgehecht. Desgewenscht kan men het rokje ook van koordzijde haken. Met den gordijnrand, uit te voeren in appliqué-werk en platten steek, kunnen wij tafelkleeden, gordijnen, spreien e.d. versieren of opknappen (versleten plekjes wegwerken). Op deze bladzijde geven wij verschillende aardige en gemakkelijk uil ie voeren handwerken, en de vrouw met voldoenden vrijen tijd, en de andere die heelemaal geen tijd heeft, zuchten: Hè, ik zou er zoo wel aan willen beginnen. DUUR zijn zij niet, deze werkjes, en moeilijk te maken ook niet. Wat eindjes wol en zijde, wat borduurkatoen en restjes uit de lap pendoos komen er aan te pas, en dan natuurlijkwat vrije tijd en 'n beetje handig heid. Het resultaat is waarlijk verrassend, dat zult ge zien Laten wij eerst eens even dat grap pige kussen bekijken voor broertjes sportwagentje, voor de kinderkamer of voor de tuinstoelen kan het uitstekend dienst doen. Het is gedacht van gewoon grijs linnen, u weet wel, waar ze van die degelijke huishoudschorten van maken en winkeljassen en dergelijke dingen. Ook zij die niet kunnen teekenen, kunnen dit kussen vervaardigen. Een grappig plaatje wordt nagetrok ken, vervolgens worden de verschillende gekleurde deelen losgeknipt en van groene, witte, roode, rose, zwarte en geblokte katoen nageknipt. Op den ondergrond legt men de stukken als een legkaart weer tot een geheel en festonneert ze met bijpassende kleurtjes op. Dat is allesKinderen stellen het zeer op prijs, voorstellingen uit hun lieve lingsboeken op wand- kleedjes (achter bedje of waschtafel), kussens e.d. tezien verschijnen. Heele prentenboeken kunnen wij zoo maken. Het speldenkussen bestaat uit een met zemelen stijf gestopt onderkussen, dat een stevig kartonnen bo dempje binnen de voe ring heeft. Hier over heen haakt men een soort eierwarmer in groot formaat met gewone vasten. 80 steken opzetten met niet te dunne wol en naar boven toe bij iederen toer 4x1 steek minderen. Men Dezen rand kan men uitvoeren in appliqué-werk, gecombineerd met platten en rijgsteek. Ook kan men het appliqué, dat natuurlijk meer werk en tijd vraagt, laten vervallen, en, zooals een deel van de teekening aangeeft, vervangen door een rijgsteek, die den omtrek aangeeft van het appliqué-patroon. Behalve op een gordijn voldoet deze teekening ook op den onderrand van een theemuts, en als versie- ring op een lange of korte zijde van een langwerpig kussen. Mooi en modern staat een appliqué-onderrand in zwart, de gestippelde figuren in oranje appliqué en de festonsteken, platte en rijgstekén, afwisselend in lichter oranje, geel en zwartdit alles op een grijzen ondergrond van bijv. peau de suède. Den gebreiden jabot, een modieuze dracht voor jong en oud, zullen zeker vele lezeressen willen maken. Hiervoor hebben we noodig 4 kluwens (20 gr.) of 8 kluwens (10 gr.) Anker Cor- donnet Mercerisé Nr. 5 wit, 1 paar breinaalden no. 13, een stalen haakpen nr. 3. 88 steken opzetten, lr.* omslaan, 1 afhalen, 1 r., den afgehaalden steek over den gebreiden steek halen, herhalen vanaf eindigen met 1 r. Hetzelfde nog 137 keer herhalen. Brei een tweede stuk op dezelfde wjjze. Gehaakte band le toerBegin met 20 1., 1 v. in den 3en 1., 1 v. in ieder van de volgen de 17 steken, 2 1., om draaien. 2e toer 1 v. in ieder van de volgende 18 v., 2 1., omdraaien. Herhaal den 2en toer nog 166 keer. Stijf het handwerk een weinig en rek het uit tot de volgende afmetingen de gehaakte band 45 c.M., het breiwerk 27% X 30 c.M. Opmerking: Haal 'n draad door den laatsten toer van het breiwerk, trek aan en naai een stuk op ieder eind van den gehaakten band.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38