ROND DE VOGEL M 16 Een bekoorlijk hoekje van dit waterrijke Zeeuwsche landschap. Landelijk Hengstdijk, gezien over het watervlak van Pr Vogel, waarlange de koeien rust gerondehebben. Zeelandwaar langs diepe lcillen Klaterend de popels trillen Met je wijde, stille water. En het helder, blij geschater Van blozende kinderen langs de boorden Schoon land! van Hulst tot aan Walsoorden He teeg langs De Vogel onder Stoppeldijk. Zacht glooien de grazige oevers af naar hel stiUe water. HET is niet steeds het grootsehe en gewel dige, dat den mensch ontroert tot in de ziel. Ook het stille, vlakke, droomerige land, met doomende velden in och tendnevel en lieht-ruize- lende populieren in avond- sluiiner, kan den mensch even stil doen staan, om een momentje mee te droomenver weg Als men een oude kaart van Zeeuwsch-Vlaanderen bekijkt, dan treffen ons de vele stukken en stuk jes, waartussehen zilte watergeulen ebden. Zoo had Hulst z'n verbinding met de Schelde, waaraan het voor een groot deel z'n tierig handelsverkeer dankte. Bekijken we echter de huidige kaart van ons gewest, dan hebben we een sprekend beeld voor ons van den strijd, die honderden jaren gevoerd werd tegen het water.en hoe in dien strijd ten slotte de mensch als overwinnaar te voorschijn trad. Het is aan dat veroveren, verliezen en heroveren van land, dat het Zeeuwsch-Vlaamsche landschap z'n grootste bekoorlijkheid ontleent. Zoo hebben we daar die oude, met prachtige, rijzige Canadeesche populieren begroeide dijken, die jammer genoeg hoe langer hoe meer gaan verdwijnenWe hebben daar die vele groote en kleine riet-begroeide kreken, overblijfselen der Schelde, waarvan enkele in rustieke schoonheid niet hoeven ouder te doen voor de Brabantsche vennen. Tot de grootste hooren ongetwijfeld de kreek van Othene, het Groot-Eiland, de Vogel, de Grauw- sche kreek en de Zestigvoet, namen die voor eiken Zeeuwsch-Vlaming zoo huiselijk-vertrouwd klinken. De Vogel Ongeveer vier kilometer lang strekt hij zich uit tusschen Kuitaart en Vogelfort. Er langs liggen welige weiden, waar het zwart-bont vee zich te goed doet in de schaduw van hoog-opgaande Canada's. De VogelWat heeft die naam een schitterende reputatie bij de hengelaars uit 't Land van Hulst tot- ver in België kent men het als een uitstekend

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 16