eeuwsc he Sp o rt 19 Atliletiek. Op Zaterdagavond 22 Juni organiseerde de athletiékverE. .11. 31. internationale athleliek- wedstrijden te Middelburg, die weinig publieke be langstelling wisten te trékken ondanks de lste klasse deelname. Spannende finale der 100 31. A-klasse, die werd gewonnen door H. B. Beintema in ll3/s sec. (Hellas). Ticeede werd P. v. d. Heijden (P.S.V.) in 11* /j sec. wel van zich doen spreken dezen zomer. Ook Marathon had de beste krachten afge vaardigd en daarvan on derscheidde zich speciaal Yan Driel op hoogspringen. Een goede gedachte was het van de organiseerende vereeniging om op de werp- nummers met gekleurde borden de worpen der ver schillende deelnemers aan te duiden en tevens door middel van vaste borden de afstan den aan te geven. Dit ver groot de aantrekkelijkheid voor het publiek en maakt het overzicht beter en ge makkelijker. We mogen niet nalaten E. M. M. hulde te brengen voor de keurige organisatie. Dat het zwaar beladen programma onder moeilijke omstandigheden nog vóór den gestelden tijd werd afgewerkt, zegt genoeg. Een sportief hoogstaande wedstrijd met een schitte renden kameraadschappelij- ken geest. z HET is weer eens gebleken, dat athletiek-wedstrij den, ook al zijn de verschillende nummers goed, zoowel kwalitatief als wat het aantal deelne mers betreft, bezet, geen groote belangstelling heb ben. 't Handjevol toeschouwers, dat Zaterdagmiddag de internationale atliletiekwedstrijden van E.M.M. te Middelburg bijwoonde, heeft echter wel van goede sport genoten. Het zou nog beter geweest zijn, indien een beter veld ter beschikking van de organiseerende vereeniging had gestaan. Met kunst en vliegwerk en allerlei lapmiddelen was het veld in een staat ge bracht, welke draaglijk, doch verre van goed was. In de wintermaanden, vanaf September, moet de ath letiek wijken voor Koning Voetbal en in de zomer maanden worden de beste terreinen omgewoeld, op dat Koning Voetbal met het nieuwe seizoen weer op een geschud bedje zal komen. De financieele zijde van de zaak is doorslaggevend, doch het is een vraag of de exploitatie van gemeentelijke sportterreinen tot een handelszaak gemaakt mag worden. Men was het daarmee in athletiek-kringen niet geheel eens. De wedstrijden van Zaterdag zijn er minder door geworden, wat de prestaties aangaat, doch de sport, welke te zien gegeven is, was werkelijk op verschil lende nummers meer dan fraai te noemen. Het zou ons te ver voeren en het is ook overbodig, daar de dagbladen reeds alle uitslagen gaven, om aan de hand van de resultaten ieder nummer afzonderlijk te bespreken. Het zij voldoende om voor wat de loop- nummers aangaat te verwijzen naar de 400 Meter, welke wel de meeste spanning en strijd te zien heeft gegeven. We mogen daarbij ook de 4 x 100 Meter estafette niet vergeten. Op vallend was de tactiek der Belgen op de 1500 Meter, die met tweeën den kop na men en dezen tot meer dan een halve ronde voor de finish verdedigden, zonder in gevaar te worden ge bracht. Met een schitterend tempo ging één der beide Olympic-mannen er toen vandoor, zijn makker en alle concurrenten ver achter zich latend om ongenaakbaar als eerste over de eindstreep te komen. Het 400 Meter-num mer vanVan Opdorp(E.M.M.) mag ook niet onvermeld blij ven. In het eind voor het ingaan van de laatste bocht was de strijd beslist fel, ter wijl in 't laatste rechte stuk de E.M.M.-er pas zijn meer derheid toonde. Het warenj'n paar van de meest opvallende momenten. Met belangstel ling werd uitgezien naai de prestaties der nieuwe K. N. A. U. - vereenigingen. Zoowel de A.V. '35 als de R. K.V. A.V. kwamen goed voor den dag en zullen nog Een moment uit de 1 X 100 -U. estafette, welke een spannende strijd werd tusschen P.S.V. en A. V. '35 uit Vlissingen. Een moment uit de 400 M. B-klasse. Winnaar werd 31. Eijkélestam (P.S.V.), 2e v. d. Feltz (E.M.31.). Voetbal. Zeeuwsch elftalde Zwaluwen 4-10. Te Goes speelde een Zeeuwsch elftal tegen de Zwaluwen en verloor met 4-10. Een moment in bet veld. Een aanval op het doel der Zwaluwen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19