?ötografeert zijn eigen waagstuk ERMETELE En daar beneden, op den veiligen gr de vrouw van dan vermetele, in draaglijke spanning om het lot van die zich voor het leven aan haar Dat het valscherm zich toch snel moge openen r Za\ het den ander semiatie een der too z'ig de camera in keren, en de vanglijn ijwikicelen. Omlaag in den afgrondRet mament, dat de parachutist zijn snoeksprong begint; de klauwende rechterhand zoekt den trekring op de borst, de gelaatsspieren zijn in hoogste spanning vertrokken. Aldus fotografeerde hem het automatisch werkende toestel, dat de waaghals gedurende de daling bij zich droeg. 'n onderlingen afstand van slechts 20 meter nog eenigen tijd tegen den wind in vlogen, opdat de parachutist gedurende de daling niet door den wind tegen de hoogspanningsleiding in de omgeving van het station Staaken zou worden gedreven. Was niet weinige dagen tevoren een andere parachutist door een windvlaag tegen deze leiding gedreven en jammerlijk verbrand Daar geeft de piloot het teeken, dat de ander zich gereed moet maken en wanneer vervolgens het comman do „Los1." boven het motorgebrul uitklinkt, schiet de parachutist met een correcten snoeksprong in de diepte. Eenige malen slaat hij over den kop, waarbij de middelpuntvliedende kracht, die door de snelle wente ling optreedt, hein aan armen en beenen rukt. Dat is het eenige, dat de man van zijn pijlsnellen val voelt, dat trekken aan zijn ledematen geen snelheid, geen gevaar worden hem bewust. Na eenige seconden heeft hij den trekring losgerukt, een scheurende knal en dan is 't hem, alsof iemand zijn kleeren vastgrijpt en hem snel omhoog hefthet valscherm heeft zich geopend en zijn remmende werking is begonnen. Intusschen voert, de piloot van 't tweede vliegtuig de noodige gedurfde wendingen en loopings uit, om den fotograaf gelegenheid te geven op korten afstand eenige opnamen van de daling te maken. Zeven minuten duurt deze daling slechts, doch die korte spanne tijds lijkt den lucht reiziger een eeuwigheid, wijl de wind hem snel in de richting van de hoogspannings leiding drijft. Het bewustzijn van direct levensgevaar wordt tot angst, wanneer hij daar beneden opgewonden menschen in de richting van de stroomdraden ziet rennen. Steeds nader komt het doodelijke net reeds is de man lager dan de draden.... dan neemt een windstoot het valscherm op en drijft het met zijn last over de leiding heen. Opnieuw bedreigt een obstakel de vlotte landing zal hij daar in die glazen lantaren van dat restaurant terecht komen Neen, de takken van een dun boompje hebben de parachutetouwen gegrepen, een bonzende val en half bedolven onder touwen en doek zit de man te midden van omgevallen tafeltjes en tuinstoelen. Wel zijn gezicht en schenen ontveld, maar wat zou dat, nu alle gevaar geweken is eneenige zeer bijzondere opnamen gelukt zijn. En om deze laatste was het toch maar begonnen, nietwaar DELTAPI. Weer heeft het zelfwerkende fototoestel aan 's mans gordel een opname gemaakt van den schrikkelijken val, juist dan, wanneer het hoofd van den man boven is. Als voor een noodkreet is de mond wijd opengekranvpt. Terwijl zijn metgezel wentelend omlaag stort, viert de viloot bliksemsnel de vanglijn buiten de cockpit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 21