ll „KLEUTERS IN SPEELGOEDLAND" I Oliver Hardy imiteert de gigantische poesdie een visite kwam maken. jMHH Stan Laurel en Oliver Hardy, wier werkelijke namen respectievelijk Arthur Stanley Jefferson en Oliver Norvelle Hardy zijn, spelen reeds vanaf 1917 voor de film, met steeds grooter succes. Hun geheele filmloopbaan hebben zij bij de Metro Goldwyn Mayer gewerkt, waarbij zij ook thans nog steeds onder een langdurig contract staan. aan de geluidsfilm verbonden waren, heen kunnen komen. Stan en Laurel daarentegen hebben hun succes zien groeien en nog steeds zijn er heel wat menschen, die reikhalzend naar hun weder optreden uitzien. Het is dan ook niet moeilijk te voorspellen, dat ook deze film een welkom onthaal zal vinden, al is het gegeven ook uitermate kinderachtig en fantastisch. Maar daarvoor vertoeft men dan ook eenigen tijd in het koninkrijk Speelgoedland. ER zijn maar wemig komieken, die zich met even groot succes hebben kunnen handhaven toen de sprekende film haar intrede had gedaan. Van die weinigen zijn Stan Laurel en Oliver Hardy zeker wel de voomaamsten. Dit vreemde koppel is onafscheidelijk aan elkaar verbonden en indien een van beiden er het bijltje bij neer zou leggen, dan kan men er zeker van zijn, dat de andere eveneens van het film-firmament naar beneden zou tuimelen. In verschillende opzichten toonen zij veel overeen komst met de voormalige Deensche komieken Watt en y2 Watt. Alleen hebben deze laatsten hun roem overleefd en zijn niet over de moeilijkheden, die Het Speelgoedland bracht een leger op de been van levensgroote soldaten, dat tegen Boemanland moest vechten. Maar ook een speelgoedsoldaat kan zieh in den vijand vergissen, zooals uit deze foto blijkt. De grootste schurk van het Speelgoedland die naar de hand van het mooiste meisje Charlotte Henry) van dit koninkrijk dong, en er zeker in geslaagd zou zijn haar te verwerven, indien de komieken er geen stokje voor hadden gestoken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28