DE MISLUKTE MAALTIJD GEBISMUREERD Alle vetwormpjes voor goed verdwenen Toestand haar Maag spiegelt ziel taar Gelaat MAGNESIUM Uw haar blond is of donker, 29 „Au Draagt men, hoe ik mijn teint zoo mooi houd." „Drie jaar lang had ik last van vet puistjes. Mijn gezicht was niet om aan te zien. Toen ik een advertentie van Radox las, ging ik het direct probeeren en nu vragen mijn kennissen, hoe ik mijn teint zoo mooi houd. Na mijn eigen ervaring vind ik, dat iedereen vetpuistjes heel spoedig kan kwijt raken. Ik gebruik Radox als volgteen gioote theelepel in een kop heet water en daarmee stevig op de leelijke plekken wrijven. Ook doe ik altijd een lepel Radox in mijn waschwater om de huid friscli te houden." EEN klucht met een droevig slot heeft zich te Aken afgespeeld in het jaar 1815. Daar wemelde het in dien tijd van officieren uit verschillende landen Pruisen, Oostenrijk, Rusland, enz. Zij rustten uit van den strijd tegen Napo leon, en waren aardig trotsch op hun overwinning en hun mooie pakjes. Soms zelfs onaardig trotsch. Vooral de Prui sische officieren. Die gedroegen zich als echte tyrannen, eischten, dat alles voor ze boog, en zagen met minachting neer op al, wat geen uniform droeg. Zij waren de rijke tarwe der aarde, de rest der menschheid was kaf. In zeker hotel placht een aantal Pruisische officieren aan de table d'liöte te dineeren, en burgers werden er aan die tafel niet geduld. Er was maar één persoon uitgezonderd een Hollander, Radox maakt in water zuurstof vrij, het natuurlijke zuiverende middel, dat de poriën grondig reinigt en tevens voorkomt, dat de leelijke vetpuistjes ooit weer terugkomen. Probeer Radox vanavond nog en zorg, dat ge het steeds bij de hand hebt, wanneer ge Uw gezicht wascht. Binnen korten tijd zult ge trotsch kunnen zijn op Uw frissche, aantrekkelijke teint. Radox is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.75 per pak, omzetbelasting inbegrepen. Importeurs: N.V. Rowntree Handels-Mij., Heerengr. 209, A'dam-C. A. Gr. te E. p die. gebrekkig was, en reeds lang in het Deze uitdrukking van lijden, de beangstigende gelaatstrekken die men dikwijls onder kennissen of op straat aanschouwt, is in vele gevallen te wijten aan belemmerde verrichtingen der maag. Behalve de lichamelijke pijnigingen brengt slechte spijsvertering met zich mede duistere gedachten, peinzen over zenuwlijden, waardoor het leven vergald en ondraaglijk wordt gemaakt voor en voor Uw omgeving. Verwaarloost nimmer de geringste verschijnsels van maagaan doening. Zonder dat men er zich van bewust is, is maagzuur in de meeste gevallen de oorzaak van het lijden van hen die door maagbezwaren gemarteld worden. Maagzuur kan echter geen weerstand bieden aan Gebismureerd Magne sium. Een kleine dosis, gebruikt in een beetje water na de maaltijden, maakt een eind aan de hoofpijnen, oprispingen en het gevoel van be zwaring. het verheldert den geest en verscherpt het denkvermogen. Binnen een paar minuten kunt U een merkwaardige verlichting opmerken en zoodra Uw spijsverteringsbezwaren verdwe nen zijn keert Uw wilskracht en levenslust weder terug. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten f 1.p.uesoh, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. hotel woonde. Dat hij at,werd verdragen, maar dat was ook alleszette zich iemand anders in burgerpak aan tafel, dan bleven zijn bord en zijn glas leeg. De kellners mochten hem niets geven, wilden zij geen gevaar loopen, zich de wraak der Pruisische halfgoden op den hals te halen. De Hollander nu had kennis gemaakt met een Rus, die Klein heette, en offi cier was bij de keizerlijke garde. Klein was een beschaafd man, jong en kranig, maar niet verwaand. Hij droeg zijn mooie pakje alleen, als plicht hem dit voorschreef verder vertoonde hij zich slechts in een voornaam, maar eenvoudig burger-costuum Eens werd hij door den Hollander te eten gevraagd, in diens hotel, wegens de gebrekkigheid van den laatste. Klein stemde toe, maar weigerde, zijn uniform aan te trekken. Hij wenschte niet te bukken voor de dwingelandij der Prui sische snorrebaarden wilden ze hèm treiteren, dan moesten ze hun gang maar gaan ze zouden gauw genoeg zien, wien zij vóór hadden. Klein kwam en nam plaats aan de open tafel. Hij ging naast den Hollander zitten. Op alle andere stoelen zaten Prui sische uniform-dragers. Recht tegen over Klein zat een zekere ritmeester Voss, die veelzeggende, spottende blik ken met zijn collega's wisselde en fron send naar den indringer keek. Voss was een echte dwingeland ondergeschikten beefden voor hem, en zelfs van zijn ge lijken kreeg niemand het graag met hem aan den stok. Nauwelijks zat Klein (in zijn burger pakje) of Voss keek den oberkellner aan en gaf hem een bijna onmerkbaar teeken. Dat was genoeg. Toen de soep werd rondgediend, liepen de kellners de plaats van den Rus voorbij. Diens bord bleef leeg. De Hollander gaf zijn portie aan zijn vriend, maar onmiddellijk kwam een kellner het volle bord weg halen. Zoo ging het den heelen maaltijd. Klein kreeg nauwelijks een hap eten, en drinken kon hij niets dan water. Maar hij bleef kalm, glimlachte zelfs bij zijn vertrek en zei „Goeden dag, heeren tot morgen Inderdaad kwam Klein ook den vol- genden dag, op het etensuur, de eet zaal binnen. Nu echter Was hij gekleed in zijn prachtige, met goud bestikte uniform, met ordeteekenen versierd, met degen en pistolen gewapend. Hij werd gevolgd door twee kolossale kozakken met zware baarden. Klein wees den kozakken, wie ritmeester Voss was, en ging zelf naast den Hollander zitten. De beide kozakken gingen achter den stoel van ritmeester Voss staan, één rechts en één links. Klein dineerde smakelijk. Voss echter kreeg niets. Geen kellner waagde het. hem te bedienen want toen de eerste dit geprobeerd had, was hij door de kozakken teruggedrongen, waarbij het dreigement van vuisten en wapens niet uitbleef en kréég Voss al eens iets op zijn bord of in zijn glas, dan haalde een kozak het weg, en smeet het zonder vorm van proces op den vloer. Het was niet alleen slaafsche gehoorzaamheid, die de kozakken dwong ook vrees hield hun ijver op peil. Tegenover hen zat namelijk hun meerdere, met twee geladen pistolen, en hij had him ver zekerd „Als de man, dien ik jullie wijzen zal, één hap te eten of één slok te drinken krijgt, schiet ik jullie neer." Ontsteld, in diepe stilte zagen de tafelgenooten het aan. En niet zonder een zeker leedvermaak. Voss was bij niemand geliefd, en minstens moest men aanvoelen, hoe billijk en grappig de wraak van den Rus was. Grappig. als het hierbij gebleven was. Het slot echter was droevig, gelijk te verwachten was bij de militaire zeden van dien tijd. Klein at rustig en smakelijk, stond daarna op, ging naar Voss en wenschte hem „Wel bekome 't u." Tegelijk zond hij de kozakken weg. Voss kon nu zijn woede niet inhouden. Hij sprong op, zoo rood als een kreeft. „Boef riep hij den Rus toe. Deze glimlachte even en zei „Als u nu 't dessert wenscht te gebruiken, ben ik bereid." Voss tikte een paar andere officieren op den schouder. Klein begreep die handelwijze. De Pruis ging op zijn uit daging in. „Mijn getuigen staan al bui ten," zei hij. Achter elkaar verlieten de tegenstanders de zaal. Tien minuten later kwam Klein terug alleen. Iedereen keek hem aan, maar zijn gezicht stond ondoor grondelijk. Intusschen zei zijn komst genoeger was geduelleerd, en Vosf! was gevallen. Inderdaad bleek daarna, dat het eerste schot reeds den ritmeester noodlottig was geweest. Klein ging kalm weer aan tafel zitten en at fruit, alsof er nooit een ritmeester Voss bestaan had. Er werd een klacht, bij den commandant van het garnizoen ingediend, maar deze wenschte de zaak te laten, zooals zij was. Wat er met Voss gebeurd was, had deze zelf uitgelokt, zei hij. En het duurde niet lang, of h.et heele geval stond in het vergeetboek. Een duel was toentertijd niets bijzon ders, en als een misdaad beschouwen deed een Pruisisch officier het zéker niet. Éénmaal nog vertoonde de Russische officier zich aan de table d'höte in het zelfde hotel den dag na het twee gevecht. Hij was echter weer alleen, en droeg een eenvoudig zwart costuum burgerkleeren. Hij werd echter niet meer gestoord, en ook daarna konden burgers aan dezelfde tafel ongehinderd hun maaltijd gebruiken. urn WETENSCHAPPELIJK NIEUWS N.V. LELIEGRACHT 30 - A' DAM-C Schriftelijk onderwijs onder persoonlijke leiding met mondelinge rep. lessen en studie-garantie. HANDELS WETENSCHAPPEN MIDDELBAAR ONDERWIJS Staatsexamen A en B Vraagt ons speciaal prospectus REPETITIE- CURSUSSEN voor hen, die dit jaar werden afgewezen. ZJER BILLIJKE LESGELDEN PROSPECTUS No. 32, INLICHTINGEN, PROEF LESSEN KOSTELOOS léï&L- mooi glanzend haar. fraai van lint, is het sqhoonste sieraad voor iedere vrouw. En toch zijn er zovele vrouwen, die deze voornaamste attractie verwaarlozen, hoewel het toch zo eenvoudig is om thans fraai verzorgd haar te hebben, want overal verspreidt zich het grote nieuws: Blondona en Brunetta hebben een vol komen ommekeer teweeggebracht in de haar- verzorging! Wat zijn de verrassende goede eigenschappen van Blondona en Brunetta? 1Zij zijn volkomen alkalivrij, daardoor vormen zij nooit de lastige kalkzeep, die bij gebruik der ouderwetse preparaten zulk een nadelige invloed op het haar had. Daardoor wordt het tijdrovende naspoelbad overbodig en het haar droogt uiterst snel, hetgeen nog te be spoedigen is door het gebruiken van een verwarmde badhanddoek 2. Blondona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, het extract der bergkamil- len, en dit is het geheim, waardoor Blondona het aangewezen middel is, zelfs voor het teerste blonde haar. En alleen Brunetta bevat Hequil, een zuiver plantaardig preparaat voor volmaakte verzorging van donker haar Ga met Uw tijd mee! Ook U krijgt mooier haar door

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29