LUX Wachl i et tot het bi Laai DE FAMILIE-DICTATOR TOILET ZEEP Hebt nü Van Houten s KLM- reepen geproefd?".ItZJr&SEi heel het l®"1' Vervolg van pagina 23 „Mijn vader zal wel met u afhan delen," zei ze met een strakke stem. „Zegt u zooiets maar niet. Het doet niets ter zake. En denkt u er astu- blieft om, dat ik op 't oogenblik uw vader ben. En wie geeft u 't recht, in mijn privé-papieren te neuzen t" Constance verwaardigde zich niet tot een uitleg. Eenige seconden lang keek zij hem aan van top tot teen, en tot zijn eer moet worden toegegeven, dat bij de beschouwing dapper doorstond. Opeens schoot zij in een lach maar het was niet die vriendelijke, vroolijke lach, die tot meelachen noodt. „Wat hènt u bespottelijkriep zij uit. n. Hedge verstijfde zichtbaar, maar zweeg. „En ik heb u bespottelijk gemaakt." Weer lachte zij heesch. „Wilt u dat even uitleggen vroeg hij ijskoud. „Dat wil ik. Dat ga ik juist doen uitleggen." Weer wees zij naar het manuscript. „Ik ben een „volmaakt type", hè V' zei ze. „En ik heb een „vrij goed ver stand". Dank u wel, meneer Hedge. Ik ben lui en verkwistend of ik wüs het. Da's het grappigste was. Ik moet twee heele hoofdstukken hebben één vóór en één né de behande ling. Wat royaalWat zal ik een hard lesje worden voor het publiek U wilt er zeker mijn vollen naam inzetten Zij hield 'n pauze, om weer te lachen. De bezuinigingsman bleef onbewogen. „Ik word beroemd in een pracht van een boek. Ik word een voorbeeld van het „geleidelijk doorwerken der her vorming". ZaligEn u bent de her vormer, de „sterke geest". Zelfs ik ben nog niet hopeloos "dat zegt uw boek zelf. Ik vertoon al resultaten van „strakke tucht", 't Is mooiHeb ik me heusch gebeterd, meneer Hedge „U bent tot zooeven prachtig voor uit gegaan," antwoordde hij. Weer werd Constance door lachlust overwonnen. „En dè,t.gelooft u „Ik eh.had geen reden, om het te betwijfelen." „Wat een arme, arme stakker Het hoofd des gezins begreep het niet en begon zich ongemakkelijk te voelen. Kon hij misgerekend hebben? Slechts één ding stond hem helder voor den geestde gewaarwording van een pittig en zeer aantrekkelijk meisje in toom. „Ik zal u iets vertellen, meneer Hedge, dan zult u begrijpen, wat een onnoozele hals u geweest bent. U hebt niet geweten, dat ik den heelen tijd tegen u gevochten heb, is 't wel Omdat ik hier wou komen werken, dacht u, dat ik toe had gegeven, 't Is rijkOmdat ik niet meer met open vizier vocht, dacht u, dat ik overwon nen was. 0, wat hebt u zich laten ne men 1 Veel makkelijker dan ik dacht." Zij keek hem aan met een mede lijdend lachje. „Ik heb met u gespééld om te zien, wat ik er uit kon slaan riep zij. „En ik heb er heel wét uitgesla gen hoeden en schoenen en japonnen, en alles, wat u me anders niet had willen geven. En ik heb u tientallen malen uw eigen wetten laten overtreden 't werd eentónig gewoon." Er kwam een diep rood in de wangen van H. Hedge, maar Constance was onbarmhartig. De twee hoofdstukken over het volmaakte type hadden de maat doen overloopen. Nu wierp zij het masker af. „Met u gespééld herhaalde zij. „En uw heele prachtige systeem is erdoor aan gruzelementen gevallen. En u dacht, dat u mij hervormde En wat liet u zich netjes leidenU merkte niets. U was zoo zeker van uw zaak, dat u het op ging schrijven, om er een boek van te maken. Een boek Ik denk er hard over, om er zelf een te schrijven. Zou u 't niet prettig vinden, de held van mijn boek te worden, meneer Z. E. B.?" Hedge gaf geen antwoord. „Ik zal uiteenzetten, hoe ik II. Hedge „hervormd" heb hoe ik hem totaal genezen heb van zijn economie en zijn zakelijkheid. En ik zal al de rekeningen van de winkels in een aanhangsel zet ten, om 't te bewijzen, 't Zal wel een erg grappig boek worden.Denkt U ook niet Nog bleef hij zwijgen. „En dat van gisteravond zal ik er ook maar inzetten," ging zij voort. „Dat was nog 't allergrappigste." De tanden van den bezuiniger klikten. „Ik blijk me vergist te hebben," zei hij, haar met 'n vasten blik aanziende. „Dat hèbt u reusachtig," ver klaarde zij, langzaam, den spot uit haar toon bannend. „Laat ik u vertellen, meneer Hedge, dat u niéts hervormd hebt mij allerminst. Ik ben precies zooals ik in 't begin was precies even „nutteloos", precies even „onhandel baar", precies even slecht. En ik wènsch niet hervormd te worden „Dus begrijpt u goed al, wat ik deed, heb ik alleen gedaan, om u er in te laten loopen. Ik haat u precies zoo erg als in het eerst, u en al uw hatelijke methodes. U hebt ons ge dwóngen, om u te haten, of we wilden of niet. Mijn vader heeft nooit kunnen voorzien, hoe u te keer zou gaan. Wacht maar, tot hij terug is dan zult u wel mérken, of u iets hervormd hebt. Zakelijkheid Economie Wacht maar, tot uw patroon merkt, hoe prachtig u geslaagd bent Constance zweeg, want zij had geen adem meer, en de stoïcijnsche houding van H. Hedge begon haar te hinderen. Zij had zich zekerder van zich zelf gevoeld, als hij terug had gekeft. „Nu, waarom zegt u niets vroeg zij. „Ik wacht tot u klaar bent, juffrouw Brooke." Plotseling sprong zij naar 't bureau. Zij greep de papieren met de aantee- keningen en zwaaide ze met een hys terisch gebaar door de lucht. „Kijk!"riep zij. „Daar gaat uw boek Zij scheurde de bladen doormidden en gooide ze in het open vuur. Het dagboek volgde. De bezuinigingsman deed geen poging, om haar handen te bedwingen. Een halve minuut bleef zij hem aan staan kijken, met zwoegenden boezem en oogen, die vonkten van opwinding. „Daar Uit is 'triep zij uit. „U zult mij niet in 'n boek zetten Ik. ik. Opeens brak haar stem en zij werd geschokt door een storm van snikken. II. Hedge keek kalm naar haar en zonder spoor van ontroering. „Ga zitten," zei hij scherp. „Zoodra u klaar bent met dat gehuil, zal ik eens praten. Ik heb namelijk óók iets te zeggen PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, s Gravenhage in Beeld, Ons Land, Onr Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62 V per kwartaal of f 0.1214 per week. I' ranco p. post f 1,75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: IIAARLEM* Nassaulaan 51. Tel. Interc. 13866. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Tel. Interc. 33170. Giro nr. <)7046 Allerwegen wordt geroe pen over de nieuwe Van Houten s kwaliteit. U hoeft Van Houten s KLM-reepen dan ook slechts eenmaal te proeven, om te erken nen. dat zij nu inderdaad iets héél bijzonders zijn geworden. Iedereen proeft dat direct en elkeen vraagt dan ook „Hebt U nu Van Houten s KLM-reepen geproefd Als Uw natuurlijke schoon heid eenmaal bedorven is door een vermoeide huid, als Uw gelaat eenmaal ontsierd is door lijnen en rimpels, dan is het te laat. Verzorg daarom Uw gelaats huid op de juiste wijze. Ge bruik Lux Toilet Zeep, die speciaal bereid wordt voor de verzorging van het gelaat. Want Uw huid is in onze samenleving aan ernstige gevaren blootgesteld. Straatlucht vol ziektekiemen, duffe lucht in magazijnen en kantoren, keu- kenhitte, dit alles geeft ten slotte een vroeg verouderde, vermoeide huid. Laat Lux Toilet Zeep Uw huid tegen deze nadelige invloeden be schermen. Het zachte schuim reinigt en zuivert tot diep in de poriën, verwijdert stof en vuil en houdt het gelaat stralend en jeugdig. Geef Uw huid de volmaakte verzorging, die alleen Lux Toilet Zeep bieden kan. Want Lux Toilet Zeep is een weelde, die U zich gerust kunt veroorloven, de prijs is slechts 12'/z ets. per stuk!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34