I S O C HTl O Mü«DIN Silvikrin Pats, daar lag de flesch weer Altijd betrouwbaar! goede retultaten tterner Ohcrlnml 48c met gratis ---snel film Thans Liquid Shampoon EENENTWINTIGSTE HOOFDSTUK CONSTANCE was gaan zitten, niet omdat de bezuinigingsman het beval, maar doordat haar krijgs haftigheid plotseling was ingeslagen. Zij was verschrikt om hetgeen zij gedaan had. Zij had een schat van een ander in 't vuur gegooid, zonder verlof te vragen of haar besluit aan te kon digen en de reactie kwam snel en scherp. De kalmte van H. Hedge maakte haar bang. Slap vooroverhangend in den bureau stoel begroef zij het gelaat in de armen en snikte door. De voogd zag even toe, beurtelings fronsend en glimlachend. Hij had een redevoering aangekondigd, maar hij wist niet goed, hoe hij beginnen zou, al stond het einde hem duidelijk voor den geest. „Juffrouw Brooke !"riep hij snauwerig. Zij keek niet op. „Luistert u, juffrouw Brooke t" Er kwam een flauw knikje, hoewel zij 't hoofd niet ophief van 't bureau. „Ik zou maar luisteren, als ik u was," zei hij bitter, „want er wordt wat stukgeslagen de eerstvolgende tien minuten, 't Is de dag des oordeels en we krijgen allebei, wat ons toekomt nu meteen." Er kwam een stilte, die hjj wijdde aan een studie van een bruine lok. „Er wordt niets meer gewed, juf frouw Brooke. Verstaat u Niets meer gewed juffrouw Brooke!" Zij hoorde het, maar gaf geen erken ning van den raadselachtigen zin. „U hebt me gekend als H. Hedge, Z.E.B.," ging hij voort, „maar die persoon bestaat nu niet meer. Hij is verdwenen. Henry Hedge, zijn onmid dellijke voorganger, is óók verdwenen. Afgeschaft. Hier ziet u H. Willingtou Hedge, zonder lettertjes of ander aan hangsel. U kijkt niet. Ook goed. U luistert, en dat is op 't moment vol doende." De snikken op het bureau kwamen minder kort achter elkaar. Haar ooren vingen ieder woord en haar nieuws gierigheid groeide snel. „Ik heb afgedaan met de zakelijk heid," zei de zakelijke econoom. Constance bewoog zich even. „Ik heb afgedaan met de economie Zij bewoog haar hoofd zoo, dat één oog door de kromming van haar elle boog gluurde. „Weg met de bestuurswetenschap riep hij. Constance hief langzaam het hoofd op en keek hem aan. Zij ontmoette een blik, die haar ongerust maakte. Hij stond recht tegenover haar, en zijn oogen straalden met een nieuw licht. „U hebt mijn dagboek verbrand," zei hij grimmig. „U hebt mijn aanteeke- ningen verbrand. Al mijn hoop, om de huishoudens te hervormen, hebt u in 't vuur gegooid. Ja u Nu kunt u de gevolgen aanvaarden type van de nietsdoende rijken Constance voelde zichzelf ineenkrim pen. In zoo'n stemming had zij H. Hedge nooit gezien. „Nietsdoende rijkenbauwde hij zichzelf na. „Nietsdoende rijken Goed, ik ben 't met ze eens. Ik schaar me in hun rijen." Hij lachte luidruchtig. „U denkt dat ik gek ben, hè zei hij. „Ik zie 't in uw oogen. Misschien bèn ik 't. Ook goed. Ik zal u zelfs laten zien, hèè gek ik ben." H. Hedge deed een sprong naar de kaartenkast, maar bleef halverwege staan om een aantal dolzinnige passen uit te voeren. „Merk op, dat ik niét den kortsten weg neem riep hij uit. „Aha U hèbt 't opgemerktLet nu op." Hij greep de bovenste la, trok haar heelemaal uit de kast en schudde haar, zooals een terrier zijn prooi schudt. Met 'n tweeden sprong stond hij voor den breeden haard, waarin de laatste bladen van zijn boek over huishou delijk gebroddel nog lagen te smeulen. Hij stortte den inhoud van de la in het vuur, greep een grooten pook en begon er als een razende in te roeren. „Daar gaan ze schreeuwde hij, toen de groote gele enveloppen aan de hoe ken opvlamden. „Alles van A tot F of G, weet ik 't. En 't kan me geen spat schelen. Alle zakelijke eco nomie van A tot G, of misschien H. Wat doet 't er toe Kijk 't branden Rapporten, staten, rekeningen, quitan ties de heele poespas Schoorsteen trekt lekker vandaag, hè Kijk ze gaan U zit er ook in alle C's zijn er bij. Woe-ie-ieie Hij danste als een gek voor het vuur, maakte geluiden als bezweringen Constance zat als een beeld, met groeiende onrust in haar oogen. Mis schien was hij gek Ja, hij was 't Toen de gele enveloppen en haar inhoud een gierende vlammenmassa waren, draaide hij zich snel om en deed een tweeden uitval naar de kaartenkast. „G tot L riep hij. „Dus die andere eindigde tèch met F. Jammer ik dacht dat ik er méér had met één slag. Ook niet erg. Daar gaat zoowat het halve alphabet. Nou, waar blijft 't gejuich?" Hij schudde de volgepropte tweede la in het vuur leeg, en sloeg weer aan 't dansen, terwijl de vlammen hongerig lekten. „G tot L Daar is Giovanni bij, en George, en Huishouding, en Inventaris enH. Hedge! Ja, en al wat met een J of 'n K begint jutteperen en katjes bijvoorbeeldEn L limonade Woe-ie-ieie Constance was verlamd door ont zetting. Maar dat merkte Hedge niet. Hij deed een nieuwen aanval op de kast. „M tot S," kondigde hij aan, een derde la aansleepend. „Daar gaat Mary, de keukenmeidEn Matilda en Minnie en Ruth Horace is al ver brand. Fanny ging met de eerste af levering. M tot S Maaltijden en noten en overhemden en peper en quatre- mains en radijs en schoensmeer. Kijk ze brandenNou, hoe vindt u het, juffrouw Brooke Er lag een wilde uitdrukking in zijn oogen, toen hij ze van den vuurgloed naar haar wendde. Constance hing in haar stoel. „En nu van T tot Z De laatste la schoot uit de kast en ging 't vuur in, met huid en haar. „Daar gaat Tommy Treadwell," grinnikte hij, „en Witherbee, en Maudie van Nest, en alles van T tot het einde." Weer ging hij met den pook roeren, en kwaadaardig stiet hij naar bosjes papieren, die onwillig waren den geest te geven. „Economie smaalde de econoom. „Kwatsj Zakelijkheid Apenkooi Naar den bliksem er mee Neemt u me niet kwalijk ik raak een beetje in vuur. Kijk ze branden, juffrouw Brooke Wordi vervolgd óók bij ongunstige weersgesteldheid ZWITSERLAND Voor het geweldige sneeuw-en ijsgebied der Berner Alpen loopen de groote dalen van het Oberhasli, het Jungfrau- gebied (Inter.aken) en het Kander-, Simmen- en Saane- dal uit op den blauwen waterweg van het Thuner- en Brienzermeer. Dit grootsche vacantieland is door auto's en treinen heel gemakkelijk te bereiken. Hier zijn alle zomergenoegens voor jong en oud in het prikkelende klimaat van een gezonde, geneeskrachtige bergwereld vereenigd. Vraagt U eens bij een reisbureau de goed geïllustreerde foktor „Berner Oberland" inlichtingen door de Zwitsersche Verkoerscentrale Joh. Verhulststraat 147. Amsterdam en alle Reisbureaux. de flesch die nooit omvalt Dat kan nu niet meer gebeuren. De Pyramide-flacon van Silvikrin kan nooit omvallen. Koop eens een flacon van dit prachtige haarwaschmiddel. Silvikrin Liquid Shampoon, de heerlijkste Shampoon die er Is* Vrij van alcali en door het Silvikrin Patent vrii van neerslag. Silvikrin Liquid Shampoon maakt het haar golvend, glanzend en gezond (de 3 G's van Silvikrin) dank zij het gehalte aan Puur Neo Silvikrin. Koop nog heden een flacon bij Uwen Apotheker, Drogist. Parf. of Kapper en ook U zult deze verrukkelijke Shampoon blijven gebruiken. u-256-E Flacon voor 10 wasschingen badh. doek ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel. Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142. Tel. Int. 13475. Giro-nummer 149597. 's HERTOGEN BOSCH. Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Boscbstraai 110. Tel. Interc. 1715 Giro nr. 124090. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Wasch Uw haar met Silvikrin, 't Houdt de golf en kracht er in.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35