Schitter® h^ld CREME MOUSON DE NIEUWE LW REIZEN... EEN KUNST! DE NIEUWE LUX ONS MENU lost orirn iddoftijfi op j Schuimi oVorüfoodig Wast Oei tig Zelfs in Koud water ri groter pa fi y. voor hetzelfde gefd y J/ TOEN tante Mien op een mooien zomermorgen kwam aanloopenvoor een gezellig kopje koffie met een praatje, vond zij wat je zoo noemt ,,een hopelooze bende". Het halve ameublement stond sehots en scheef door de kamers uit alle kasten puilde de inhoud.geen stoel was er vrij. „Maar m'n lieve hemel, Marietje, wat bezielt jou riep zij ontsteld uit: „Ga je verhuizen, of wat is er hier aan de hand „Och, tante, ik pak de koffers we gaan morgen met vacantie," sprak het arme slachtoffer dof. „En dan praten sommige menschen van de voor pret. Die voorpret kan je van mij cadeau krijgen, ik vind het geen baantje, dat ellendige kofferpakken vergalt m'n heele plezier voor het uitstapje - en u moet weten, al sloof ik me nog zoo uit, altijd kom ik na aankomst tot de ont dekking, dat ik een massa onnoodigen rommel heb meegenomen en dat ik allerlei hoogstnoodige zaken heb thuis gelaten." De stumper keek zoo hulpbehoevend, dat tante vroeg „Mag ik je eens hel pen t" „Graag," zuchtte Marietje. „Ziezoo," sprak tante, „nu beginnen we. allereerst met den koffer midden in de kamer te zetten. En nu de kast we beginnen met het ondergoed natuur lijk. Wacht, met z'n hoevelen zijn jullie Je man, jij, en drie kinderen. Zoo, nu gaan we voor ieder een eigen stapeltje maken hier op het bed. Hier, dat is je man.en dat ben jij, daar Jan daar Elly en hier Jeanne. Hier is het ondergoed voor overdag, en hier is het nachtgoedwacht, vergeet niet om ook wat wollen goed mee te nemen er kunnen koude dagen komen. Ga je in een hotel of bij kennis sen t Dan hoef je natuurlijk geen huishoud- en bedlinnen mede te nemen, wat wel het geval is als je een gemeubi leerd huis gehuurd hebt. „Ziezoo, het ondergoed is klaar. het is nagezien en versteld, waar noodig, het kan zóó ingepakt worden. Nu komen de. schoenen. Hier, zet nu voor het bed voor ieder de benoodigde paren. Voor jezelf raad ik je 'n paar grijze of zwartleeren pumps aan voor bij middag en avondjaponnen, een paar witte schoenen bij je witte japonnen en een paar gemakkelijke huisschoenen. Voor de kinderen en voor je man dito strandschoenen, wandelschoenen en een paar voor best. De wandelschoenen trek je natuurlijk op reis aan en de andere worden ingepakt. Nu de kleeren je zult toch zeker niet alles willen mee nemen wat je bezit Je zoudt er meer last dan plezier van hebben. „Hier, dit is genoegje driedeelig complet, twee blouses voor bij je reispak, dat tegelijk je wandelcostuum is, twee dunne japonnen en een avond japon, dat is ruim voldoende. Als je een jurk „met losse onderdeelen" hebt, is de zaak heelemaal voor elkaar. Weet je wat ik bedoel Losse lange mouwen aan een onderlijfje, een cape en een bijbehoorende gekleede mantel. „Nu de hoeden en de handschoenen. Een paar donkere en twee paar witte handschoenen. „Een groote gekleede hoed met losse garneering, die met bloemen avondhoed is en alleen met lint als middaghoed dienst doet, en 'n gezellige, vlugge hoed voor 's morgens. Nu gaan we den koffer inpakken. „Eerst de schoenen, die moeten met proppen papier opgevuld worden en als je geen aparte schoenenzakken bezit, een voor een in stukken courantenpapier gewikkeld worden. Daarmede beleggen we den bodem van den koffer. De ope ningen vullen we aan met ondergoed, enkele boeken en een paar spelletjes! voor regenachtige dagen. Als het onder goed er allemaal in is, worden de japonnen opgevouwen, waarbij men zorgdraagt, dat de dunne japonnen, die licht kreukelen, bovenop liggen. In iedere vouw van dubbel geslagen goed leggen we vloeipapier. Boven op de japonnen komen de kraagjes e.d. en als je geen hoedenkoffer bezit, de hoeden. Daartoe spe'en we den rand; van den hoed tegen het kofferdeksel en vullen den bol op met handschoenen e.d. „Nu gaan we aan den koffer van de kinderen beginnen. „Kleine Elly mag wel vier of vijf katoenen jurkjes mee hebben en een warm serge jurkje voor koele dagen, dan natuurlijk de noodige jumpers, speelpakjes en overgooiers, opdat de jurken een beetje lang schoon blijven. Voor Jan een flanellen pak, een speel- pak voor aan het strand, een paar pullovers en twee sportblouses met een donker broekje, verder een regenjas en een badpak voor ieder. „Jeanne is al zoo groot, zij mag wel, behalve eenige katoenen jurken en blouses, 'n serge jurk en een rokje met blousjes mee hebben en een zijden jurkje voor 's avonds.... „Ik vind," zei tante, „dat je groot gelijk hebt met liever een paar kleine koffers mee te nemen dan ééngrooten. „Het is daarom zooveel gemakke lijker, omdat iedereen dadelijk het zijne zal kunnen vinden en omdat in een kleineren koffer alles veel beter op zijn plaats blijft. Als je het vermijden kunt, pak dan geen flesschen of fleschjes met vloeistoffen in je koffer. Gaat het nu eenmaal niet anders, wikkel ze dan geheel in ondergoed. Vergeet verder niet een kleine apotheek mee te nemen slechts het allernoodigste pleisters, watten, verbandgaas, spijkerbalsem voor eventueele builen en schrammen, aspi rine, enz. en.... denk om 't naaigerei en stopkatoen voor al die gekleurde kousen en de pantoffels van de geheele fami lie (Die worden altijd vergeten!) Hier, de pet van je man net iets om te vergeten. Wat trek je aan morgen op reis Je donkergrijze ïnantel- costuum is keurig geschikt voor de reis, met het kleine peau de suède hoedje. Alles is klaar. De koffers kunnen geslo ten worden en de kleeren voor morgen liggen klaar een beetje nadenken, een beetje orde en netheid en. koffers pakken is heusch niet zoo'n naar werk." Na het gezin van harte goede reis en veel plezier te hebben toegewenscht, liet tante nicht Marietje dankbaar en gelukkig achter. AMY GROSKAMP TEN HAVE. Maandag: Runderlapjes met andijvie. Appelmoes uit blik. Dinsdag: Gebakken spek met witte boonen. Havermoutpap. Woensdag: Kalfsnierragout met rijst. Flensjes met jam. Donderdag: Runderrolletjes met poste lein. Gebakken boekweite- gort. Vrijdag: Bloemkoolsoep. Gestoofde aal. Ketelkoek met stroop- saus. Zaterdag: Varkenslapjes met gestoof de tomaten. Droge rijst. Zondag: Pouletsoep. Ossenhaas met capucijners. Griesvla met gestoofde kersen. is het verlangen van alle vrouwen. Hoeveel moeite doen ze om dit doel te bereiken en hoe vaak blijft suc ces achterwege door niet doeltreffende middelen Creme Mouson vrijwaart U voor zulke teleurstellingen, want Creme Mouson bevat alle noodige bestanddeelen tot onderhoud van het huidweefsel. Ze moet niet bij toeval bescherming bieden tegen invloeden van buiten, zooals b.v. zonnebrand, doch in de huid indringen en van binnen uit heilzaam werken. Daarop komt het aan De in de Creme Mouson verwerkte vetten kleven en glimmen niet,- haar geneeskrach tige, glycerine-houdende bestanddeelen worden door de huid geabsorbeerd met als direct gevolg, dat ruwe en roode huid- plekken binnen enkele uren verdwijnen. Vertegenwoordiger en Depothouder: HAEIJEN ARENDS, Amsterdam, Keizersgracht 154 Alles, wat U graag zelf wast, gaat natuurlijk in een Lux sopje. Dat maakt U nu in een ommezien, zelfs met koud water! Door deze nieuwe vinding spaart U de kosten en moeite van water opzetten. Een lepel Lux geeft ruim een liter heerlijk sop! Volkomen veilig voor zelfs de teerste weefsels. De „koud water Lux is een uitkomst in iedere huis houding! Zowel wassen, als spoelen, gaat nu sneller dan ooit! De nieuwe Lux is „veiliger dan veilig'' en „vlugger dan vlug".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37