3 De inwoner van New ï'ork, de stad der gigantische wolkenkrabbers en der snelheden uit het sprookje der zevenmijlslaarzen, vergeet de be klemmende sfeer der sternen woestijn rondom, wanneer hij zijn miniatuurzeiljacht in een der vijvers van Central Park laat spelevaren Vier Gullivers bij Lilliput' s vloot. Voor het ver trek der mededingers in den wedstrijd om ,,den Planwen Wimpel" van Kensington Gardens, het park, waar de Londensche eigenaars van miniatuurschepen hun nautische neigingen botvieren. LEZER, ik vraag u in gemoede en onder strikte discretie „Heeft u toen u las van Gulliver's wederwaardigheden in het won dere kleinduimpjesland, dat de Engelsche schrijver Swift Gulliver's geestelijke vader Lilliput noemde, heeft u toen niet ook diep in uw hart den wenseh gekoesterd, ook eens zooiets te kunnen beleven en aanschouwen Ik wel. U ziet, ik kom er rond voor uit. En geeft u nu maar gerust toe, dat ook n gelijk een kind zoo blij zoudt zijn, indien het u mogelijk ware, eens een paar Lilliputters in de holte van uw hand te houden. Hoe zouden we samen een intens genoegen be leven, wanneer wij het leger van Lilliput konden zien aanrukken, met al zijn duimgroote soldaten van vleesch en bloed, zijn vurige paardjes in minia tuur, en zijn pieterige handwapenen, kanonnen en vaandels. Nu we toch eenmaal begonnen zijn vertrouwelijk heden uit te wisselen Is het voor ons niet een even heimelijk als intens genoegen, zoo omstreeks Sint Nico!aas of Kerstmis voor de etalage van een wel- Alleeu reeds het zorgvuldig optuigen der scheepjes in het speciaal daarvoor ingerichte bootenhuis van het New-York- sche Central Park is een weldadige verpoozing voor het door haast en lawaai zoo zwaar beproefde zenuwstelsel van den wereld stedeling. voorzienen speelgoedwinkel te staan genieten van rondsnorrende .Dieseltremen van een voet lengte, sprekend gelijkende Jumbo-locomotieven op een der tigste van de ware grootte, zes-decimeterkruisers en vlotte race-vliegtuigen met een spanwijdte van een armlengte Ja, lezer, het zijn wel zalige momenten, die we dan beleven Niets om te blozen, hoor, want den anderen vergaat het immers precies als ons in dit opzicht, al zou je het aan menigen gewichtigen meneer niet zeggen. Niets om te blozen, want in ons allen, in die anderen zoo goed als in ons beiden, is de jongen-met-liet-uurwerkspoortje nog niet dood, in ons allen leeft nog de liefde voor de dingen uit het wondere land, dat Lilliput heet. En of we nu Nederlander zijn of Chinees, Yankee of Rus, waar ter wereld onze wieg ook stond, dien karaktertrek hebben we allen met elkaar gemeen we hebben een zwak voor het-groote-ding-in-miniatuur. Gelukkig maar, dat onzen zonen-in-den-speelgoed-leeftijd het roddelen onbe kend is, immers hoe zouden de ooren van velen onzer tuiten na een Sinter- klaas- of Kerstavond of na den jaardag van onzen telg, die ons zoo goedmoedig in de gelegenheid liet, hem te toonen, hoe de nieuwe stoommachine werkt, of hoe het nieuwe spoor beurtelings in 'n kring en in een achtvorm over de rails kan suizen. Eu gelukkig maar, dat voor ons, Pipa's, de speelgoedjaren nog steeds niet geheel en al voorbij zijn. H.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 3