j 7 ,r r V* J E'ca moment tijdons tiet nummer algemeen toestelturnen voor heer en. Vrije oefening jongens. bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Gymn. Ver. „Olympia" te Kajielle had aldaar een tumlcringuitvoering plaats, waaraan zeer vele Zeeuwsche vereenigingen deelnamen. De juhi- leerende vereeniging defileert voor de autoriteiten, die voor het gemeentehuis staan opgestehl. Overzicht tijdens den vaandelgroet op het terrein. HET athletiek-programma 1935 geeft ons nog een groote verscheidenheid van wed strijden. De Zeeuwsche athleten krijgen nog verschillende gelegenheden om elkaar te ontmoeten en zoo noodig op elkaar revanche te nemen. Het eerste deel van de Zeeuwsche Kam pioenschappen, te Vlissingen gehouden, zal een vervolg vinden op 13 Juli te Middelburg. Hopelijk zal de organisatie dan ook beter zijn, want zooals het in Vlissingen ging, was het lang geen reclame voor de athletiek. Beter is het een voorbeeld te nemen aan de perfecte organisatie van de Inter nationale Athletiek-Wedstrijden van „E.M.M." Het wordt in verband met het niet doorgaan van ver schillende nummers te Vlissingen, wegens onge schiktheid van het terrein etc., een zwaar beladen programma, dat Middelburg te verwerken zal krijgen. Het is zelfs de vraag, of het mogelijk zal zijn alles tijdig af te werken. Voordat we de Zeeuwsche Kampioenschappen krijgen, komt het District Zee land van de K.N.A.U. nog met enkele wedstrijden en wel in de eerste plaats op a.s. Zaterdag de selectie wedstrijden voor den wedstrijd Zeeland contra Zuid, welke om beurten in Brabant en in Zee land gehouden wordt. Zoo zal dan de keuze der athleten plaats vinden, die de Zeeuwsche kleuren tegen de Bra- banters en Limburgers te verdedigen zul len krijgen. We twijfelen niet, of het zal gelukken een flinke sterke Zeeuwsche ploeg samen te stellen, maar dat Zuid nu eindelijk eens overwonnen zal worden, gelooven wij niet. Ditmaal is Zeeland aan de beurt om de ploeg van Zuid te ontvangen. Het zijn nog altijd prettige wedstrijden geweest en ook nu kunnen we weer geanimeerden strijd tegemoet zien. Voorts is nog te verwerken de com petitie der C-klassers, waarvoor echter zoo weinig animo bestaat, dat deze wel spoedig afgewerkt zal zijn. Een drietal Walchersche vereenigingen t.w. A.V. '35., R.K. V.A.V. en E.M.M. nemen er aan deel. In de overige Zeeuwsche gebieden is de athletiek nog te weinig bekend om met een dergelijke competitie succes te hebben, hoewel naar onze meening iedere voetbalvereeniging, welke het goed met de training meent, alle mogelijke moeite moest doen om de leden tot de athletiek te brengen. Juli en Augustus zijn geen voetbalmaanden, zelfs meestal nog niet geschikt voor voetbaltraining. Toch moeten de voetballers in September weer voldoende fit zijn om den strijd aan te binden. Is er dan een mooier middel dan de athletiek l Als men oogen en ooren den kost geeft ziet men telkens weer en hoort men ieder moment, dat de athletiek als bijsport onmisbaar is. De Ne- derlandsche Hockey-ploeg, welke kort geleden schit terende resultaten behaalde, heeft ook de athletiek als bij-sport gekozen en niet als bij-sport alleen, maar eigenlijk als een voornaam onderdeel der training. De oplacht door het dorp. De hockey-ers hebben hier het Duitsclie voorbeeld ge volgd en de resultaten zijn nu reeds duidelijk merk baar. Het verdere athletiek -programma vermeldt nog een internationalen athletiekwedstrijd te Groede, te orga- niseeTen door Odidas. Een wakker groepje van slechts enkele personen in een afgelegen plaatsje op het Zeeuwsch-Vlaam8che platteland bewijst, dat er toch nog wel iets te bereiken is op het gebied van athletiek, als men maar vasthoudt en voldoende energie bezit om alle moeilijkheden het hoofd te bieden. Groede zet groote plaatsen als b.v. Terneuzen, Hulst en andere grootere Zeeuwsche plaatsen beschaamd. De jaarlijks terugkeerende loopen, zooals Singel loop van „E.M.M.", Estafette rond Middelburg eveneens van „E.M.M.", Boulevardloop van Mara thon, de Kerstveldloopen van Odidas staan ook nu weer op het programma. De oprichting der twee nieuwe Vlissingsche Athletiek-Vereenigingen kon wel eens tot gevolg hebben, dat er op deze wed strijden verrassingen te boeken zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19