De Zwarte Leeuw H laat zijn tanden zien bnïtotj Ed. <Th. Kauer: t'iSdnoQE- SLOT Tiet paleis van prins Makonnen, hetwelk onder voortdurende militaire he waking staat. De tegenwoordige keizerin van Ahessinië, de echtgenoote van Haile Selassie I. ET ging Menelik als in de sprookjes hij leefde verder gelukkig en tevreden. De nieuwe Italiaansclie premier, markies Rudini, verklaarde, dat Italië „te zwak en te arm" was, om nieuw grondgebied overzee te zoeken. En had het zich zoo zwak en zoo arm niét gevoeld, dan had het toch de booze gezichten, misschien de booze vuisten der andere mogendheden moeten trotseeren, wilde het een nieuwe val zetten voor den Ethiopi- schen leeuw. Frankrijk had zich al doèn gelden. Het leger van Menelik was gedrild door Fransche officieren, de manschappen waren voorzien van wapens en munitie uit Frankrijk. Duitschland en Oostenrijk waren bondgenooten van Italië, maar de Duitsche kanseher had al gewaarschuwd wij helpen je niet, als je wegens Abessinië in een Europeeschèn oorlog raakt Engeland het Italië gaan, om zelf ongehinderd aan den Boven-Nijl in te palmen, wat het begeerlijk vond. Maar later, toen het naar genoegen ingepalmd hild, vond ook Londen het beter, dat Italië van het Oost-Afrikaansche bergland, het heetbegeerde juweel afbleef zich tevreden hield met het waardelooze montuur. Menelik kon derhalve rusten op zijn lauweren. Hij gaf aan een Fransche maatschappij toestemming, een spoorlijn door zijn land aan te leggen toen (lat

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 20