D.D.D. ONGEVALLEN HAV-BANK Bedrieglijk Hollywood Oaóicntifk JEUK! D' noodtft uit! GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN oe men overtollig weeveren kan 2.50 5.000.- 10.000.- NIEUWE SCHIEDAM Komt en altijd de gij zult mooiste voor reis herinneringen bewaren Keizer Franz Josef Tentoon stelling in Weenen. Mei tot midden October. Salzburger Festspiele 27 Juli- 2 September. Tiroler Passie-Spelen in Thier- see, Juni-September. Intern. Grossglocknerrennen voor auto's en motorrijwielen bij de opening van den nieuwen Hochalpenweg, 3-4 Augustus. Belangrijke reducties over de lijnen van de Oostenrijksche Bondsspoor- wegen, 60 reductie voor de terug reis en 30 "0 reductie voor willekeurige reizen, reeds na een 7-daagsch ver blijf in Oostenrijk. INLICHTINGEN BIJ ALLE REISBURE AUX EN BIJ DEN OOSTENRIJKSCHEN PROP A- GANDADIENST VOOR VREEMDELINGEN VERKEER. STATIONSPLEIN 32, UTRECHT Krabben maakt het jeuken steeds erger, doet verstandig met de oor zaak van de kwaal te bestrijden, zoo dat de Jeuk bedaart en de huid zich herstelt. Tallooze lijders aan huid aandoeningen hebben met succes het D.D.D.-Recept van Dr. D. Dennis aan gewend. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en de ziektekiemen doodt. Lijdt U aan Ekzeem, Dauw worm, Open Beenen of eenige andere huidaandoening, reeds de eerste drup pels zullen den Jeuk doen bedaren. Flacons k 75 cent en 2.50 bij Apo thekers en Drogisten. A 27 E zucht van jougelui, jonge meis jes vooral, om „bij de film" roem en rijkdom te gareu, schijnt te luwenmen is er zoo zoetjes aan achter, hoe weinig rozen er geuren, hoe weinig maan er schijnt in filmland. Die er nog het ergste inloopen, zijn tegenwoordig de mededingsters en prijs- winnaressen in schoonheidswedstrijden, die heel vaak pogingen zijn van film- ondernemingen, oni geschikt „mate riaal" naar de oppervlakte te brengen. en daarna opnieuw te schiften. En bij die nieuwe schifting vallen de aspirant- sterren door een aanvankelijk succesje op de hoogste hoogte der verwachting geheven, bij tientallen naar omlaag, in afgrond van teleurstelling en allicht van ongeluk. Er gaan honderdtallen „mooiste meisjes" naar Hollywood en er gaan er honderden diep rampzalig terug naar haar woonplaatsen of als zij heel trotsch zijn, gaan ze nooit terug, als ze eenmaal uit de onbekendheid naar het calcium-licht zijn gedrongen en die laatsten zijn er nog het ongelukkigst aan toe. De wedstrijd, met kans op roem en fortuin in Hollywood, is de meest be drieglijke schittering van het valsche juweel der film. Normale, gezonde kinderen vatten daardoor het verlangen naar veel geld voor weinig werk en naar de voorgewende vereering van een domme wereld zij verwringen hun levenslijn, verdraaien hun natuurlijke ontwikkeling, geven hun beginselen prijs, en breken tenslotte hun harten. De wedstrijd is de wreedste, brutaalste, misdadigste der Ilollywoodsche prac- tijken. Sommige studio's willen niets met wedstrijden te maken hebben. Zij weten, lat er niets dan misère uit voortkomt. Vndere doen het wel, maar trachten len winnaars aan 't verstand te brengen, lat hij of zij alleen beproefd zal worden voor de film, met een klein kansje op succes, en vervolgens weer naar huis gestuurd zal worden. Er zijn echter ook studio's, die ijverig wedstrijden houden, de kinderen meenemen, ze alle hoop geven en al heel wat trots, en ze dan weer laten schieten. Er zijn dan ook reeds Amerikaansehe bladen, die ronduit den raad geven Doe niet aan wedstrijden, vooral niet aan schoonheidswedstrijden, mee. Belet uw kind die malligheden, zoo noodig met den stok Er zijn natuurlijk wel successen be reikt langs den liier gewraakten weg maar gewoonlijk was er dan iemand noodig voor een bepaalde rol, die, volgens een kortzichtig regisseur, niet door een erkend talent vervuld kon worden. Voor één zoo'n succes werd er hoop gewekt in duizenden jonge harten één won er, en wordt nog genoemd vergeten zijn al die anderen, die er haast kwamen vergeten door allen, behalve door zichzelf. We zouden dit heele blad kunnen vullen met de historie van zulke onge- lukkigen. Een paar gevallen, in een paar zinnen genoemd, zullen echter reeds genoeg zijn. Paramount ging over de heele wereld ,.0p zoek naar schoonheid", alleen als reclame voor een film van dien naam. Er werden 30 knapen en meisjes uit alle deelen der wereld naar Hollywood gehaald. Toen de film af was, werden er 24 naar huis gestuurd. Van de restee- rende zes vertrokken er 2, in de over tuiging, dat zij geen kans hadden van 1 is de verblijfplaats onbekend 3 „be kroonden" vinden nog een bestaan bij de film, en hopen, dat hun naam nog ooit bekend wordt. In 1928 hield de buitenlandsche ex ploitatie van Fox een wedstrijd. Maria Alba werd uit Spanje gehaald, en begon wat bekend te worden, toen de klank- film kwam, en haar op den achtergrond drong. Zij speelt nu alleen nog in Spaansch sprekende films. Twee jon gelui, die in denzelfden wedstrijd ge wonnen hadden, werden Amerika niet eens binnengelaten. Metro heeft een zoogenaamd „rei zend studio." Het is een reclame-truc, om menschen te trekken naar de M.G.M.- films, die in kleinere Amerikaansehe plaatsen vertoond worden, maar er zit een leelijke kant aan. De winnaars en winnaressen in die kleine wedstrijden brengen gewooidijk maar een week in Hollywood door, en worden dan naar huis gestuurd. Op 't oogenblik is alleen Agnes Anderson nog in dienst van de Metro, en zij maakt een goede kans op een noemenswaardig succes. Lucille Lund is een sprekend voor beeld van den levensgang eeuer prijs- winnares. Universal zocht, met een tijdschrift samen „hèt Amerikaansehe meisje" en Lucille werd gekozen uit 3000 mededingsters. Met veel poeha werd zij naar Hollywood gebracht. Zij speelde haar rol in een voetbalfilm en bleef toen bij Universal hangen, zonder dat er iets van belang met haar ge beurde. Zij verdient haar brood, maar zij ziet in, dat de film niets is zij maakt aanstalten, Hollywood te ver laten en weer naar huis te gaan, om te leven. Wat al die bekroonde jongelingen en meisjes nooit winnen zullen, dat is het respect van Hollywood. Zij komen hier als de bloem hunner omgeving, ge kozen, omdat zij uitmuntten boven alle anderen. Hier zijn zij eenvoudig zóóveel vleesch voor den gehaktmolen koop waar, die naar marktprijs gekocht wordt. In hun eigen plaats werden zij ge vierd dat heeft hen opgeschroefd tot de verwachting, dat zij ook hier iets beteeken en zullen. Maar dat doen zij niet. Als zij gewonnen hebben in een wedstrijd, die gehouden werd met 't oog op een bepaalde rol, dan treden ze in die rol op, als men nog ooit van hen hoort en heel dikwijls hoort men niét meer van hen. IV/fEN kent Hollywood niet. Het is alleen te vergelijken met een slaven markt. De koopwaar, de trots van aller lei stadjes en dorpen, klimt op het podium. De afslager is het meisje zelf, of haar moeder, of haar agent. Holly wood kijkt en schat haar waarde. In plaats van eerlijk te koopen, als de waar goed lijkt, zegt de stad „Ik zal haar nemen voor zeven jaar40 per week om te beginnen, en de laatste twee jaren van haar contract S 2500 per week." Dat klinkt nogal netjes, maar er zit een haakje aan dit iedere drie of zes maanden heeft de onderneming het recht, de verbintenis te verbreken, zonder dat de betrokkene eenig recht kan laten gelden. Den tijd van 8 40 per week komt haast niemand voorbij. Om een andere vergelijking te ge bruiken een winnares in een wedstrijd heeft ongeveer evenveel kans om een ster te worden, als iemand, die bij de wedrennen op een paard zet, om voor zijn twee dollars het driehonderdvoud terug te krijgen. Zulke buitenkansjes komen voor maar 't zijn en blijven bitilcukansjes. Even eenvoudig als bet msscben van Un1 selaat De allerlaatste vinding der weten schap is een geparfumeerde toilet- crème. die in drie minuten overtollig haar doet wegsmelten. Zij wijkt in alle opzichten a I' van de ouderwetsche ontharingsrhiddelen, die onaange naam van reuk en gevaarlijk waren, en is veel beter dan het gebruik van scheermessen, die het haar snel ler en dikker doen aangroeien. Deze nieuwe schoonheidserènie. Nieuwe Vieto, doet het haar eenvoudig uit vallen. U gebruikt haar zooals zij uit de tube komt en waseht de plek daarna met water af. De huid blijft zacht, glad en blank zonder eenig spoor van haar. Geen donkere plekken met stoppels, zooals door scheermes sen worden achtergelaten, want ook het haar dat zich onder de opper vlakte der huid bevindt, wordt erdoor verwijderd. Nieuwe Vieto is precies een heerlijk geparfumeerde gelaats crème en is even gemakkelijk en aangenaam in gebruik. In tuben van f 0,75 en «rroute tuben a 1,25 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. jaarpremie zich reeds met bus, tram, spoor enz. zijn aan de orde van den dag Voor slechts kunt U (bij overlijden) (bij invaliditeit) ten gevolge van zoo'n ongeval verzekeren bij de POSTGIRO 19154 (Zegelkosten 50 cent) Vraagt inlichtingen Bijkantoor AMSTERDAM, Damrak 95-6, Telefoon 32020 B ij kantoor DEN •HAAG, Tournooiveld, Telefoon 180588

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29