Jungfraugiebiecl v K ZWITSERLAND Welk Zeiss Ikon toestel gebruikt zij? PRIJSVRAAG ƒ1200.—AAN PRIJZEN 31 bouwonderneming, uit den mist te voorschijn. TV/fr. Gowler was een zware man, met een scherpen neus en 'n vierkante kin, die over het algemeen wordt beschouwd als een aanduiding van onverzettelijke wilskracht. Thans bleek de directeur echter in een opgewonden toestand te verkeeren en zijn ruige, donkere wenkbrauwen stonden over eind als de haren van een tanden borstel. „Hah bulderde hij, terwijl hij nog net bijtijds wist te voorkomen, dat hij over de voeten van den roover struikel de. „Je hebt dus een van de schurken te pakken. Mooi werk, Preemby mooi werk 1" Toen schoot hij op de tasch af. „Prachtig!" bulderde hij opnieuw. „Aan het gewicht zou ik zeggen, dat het de tasch met de bankbiljetten is, dus dan heeft die andere roover alleen maar het koper- en het zilvergeld. En dat dank zij de moedige manier, waarop jij bent opgetreden. Dat had ik niet achter je gezocht, Preemby Op mijn woord, dat had ik niet van je gedacht. „Met dezen mist heeft het geen zin om te probeeren dien anderen schurk ook nog te pakken te krijgen," ver volgde hij, terwijl de geheel van zijn stuk geraakte Harold hem in de grootste verbazing aangaapte. „Ik geloof, dat we beter naar Culpepper kunnen terugkeeren. Het zag er net niet zoo best met hem uit. Hij kon me nog nauwelijks vertellen wat er gebeurde. „Wat een geluk, dat ik toevallig in de buurt van dat kreupelbosch was en je hoorde schreeuwen. En het is een nóg grooter geluk, dat jij ze achterna durfde gaan en zoo goed kan tippelen. Het wil er nog maar steeds niet bij me in. Hij schudde het hoofd tegen den sprakeloozen Harold. Plotseling duwde hij hem de tasch in de handen. „Hier, pak aan," beval hij kort. „Ik zal me wel met dezen vent bezig houden." Hjj bukte zich en greep den struik- roover bij den kraag. „Hier jij schreeuwde hij. En hij ging te keer, alsof hij 'n gevallen paard overeind moest helpen. „Sta op, kerel sta op Niet al te zachtzinnig door mr. Gowler ondersteund en nog steeds kreunende, kwam de bandiet eindelijk overeind. Harold stond met de tasch in zijn handen. Hij begon eenigszins van den schrik te bekomen en het diong tot hem door, dat de directeur de overigens niet geheel onverklaarbare vergissing beging met te veronderstellen, dat hij willens en wetens een van de roovers had achtervolgd en overmeesterd. Harold besloot mr. Gowler in dien waan te laten. Mr. Gowler hield den gevangene stevig vast en onder het uiten van allerlei wreede bedreigingen, indien de man mocht probeeren tegenstand te bieden, liep hij met hem den weg af, die voerde naar het struikgewas. Met een uitroep van verwondering bleef hjj staan op de plek, waar de overval had plaats gevonden. „Hé zei hij. „Waar is Culpepper gebleven f „Culpepper Culpepperschreeuwde hij. Maar er kwam geen antwoord, hoewel zijn vervaarlijke stem mijlen ver in den omtrek moest kunnen worden gehoord. „Eigenaardig," mijmerde mr. Gowler, terwijl hij zijn borstelige wenkbrauwen optrok en in den mist tuurde. „Misschien is hij weer wat bijgekomen en naar kantoor teruggekeerd." Hij greep zijn gevangene nog hard handiger vast. „Vooruit 1" gromde hij en dwong den man bijna op een drafje te loopen. Op het kantoor van de onderneming vonden ze echter geen mr. Culpepper. „Drommels, waar zou hij toch zitten V' vroeg mr. Gowler op vrij prikkelbaren toon. „Preemby, bel jij de politie even op." „U zult Culpepper wel niet zoo gauw meer terugzien," merkte de gevangene eensklaps op. „Hé Alle donders wat bedoel je daarmee t" tierde de directeur. „Culpepper heeft dat lieele zaakje op touw gezet," antwoordde de bandiet. „Hij heeft ons voorgesteld om hem te berooven. Hij zou net doen of hij tegen stand bood en dacht niet, dat de bediende het ons maar een greintje lastig zou maken. We zouden zorgen, dat we met het geld uit de voeten kwamen en het later met hem deelen. Hij had gespeculeerd met de kas van de firma en zich daardoor den put in gewerkt daarom deed hij het." Mr. Gowler staarde hem achterdochtig aan. „Dat geloof ik niet van Culpepper," sprak hij op een, althans voor hem, zachten toon. „En tóch is het zoo," hield de gevangene hardnekkig vol. „Als je me niet gelooft, baas, vraag dan maar aan je bediende of Culpepper niet heeft geprobeerd hem in een andere richting te sturen dan we werkelijk waren gegaan. We hadden van tevoren afgesproken, dat we hem zijn hoed over de oogen zouden slaan. Culpepper zou net doen of hij geen voet meer kon verzetten en hem op een verkeerd spoor brengen, wanneer hij soms aanstalten mocht maken om ons achterna te zitten hoewel hij daar volgens Culpepper wel geen lef voor zou hebben." Mr. Gowler kookte van woede en zijn oogen puilden uit als die van een kreeft. Toen graaide hij de telefoon uit de handen van Harold. „Hier geef op 1" bulkte hij. „Houd dien kerel in de gaten, Preemby, en sla hem weer tegen den grond als hij één voet durft te verzetten. Hallo Hallo Met de politie Ja Luistert u eens even. En hij schreeuwde door de telefoon een vrij onsamenhangend verhaal over hetgeen zich had afgespeeld. TV' politie zoekt nog steeds naar mr. Hiidebrand Culpepper eu Harold Preemby zit aan een bureau in het directie-kantoor van de bouw-onder- neming. „Je mag dan over weinig ervaring beschikken, Preemby," sprak mr. Gowler, toen hij Harold op de hoogte stelde van zijn bevordering tot secreta ris, „maar je durft je verliest je hoofd niet bij een of andere onverwachte gebeurtenis en dat staat me aan in een jongen kerel. Jij hebt een toekomst bij de firma." „Ik zal mijn best doen om het u zoo goed mogelijk naar den zin te maken," zei Harold onhandig en bedeesd. Mr. Gowler trok de „tandenborstels" op en grinnikte, zoodat er een paar zware, gouden tanden te zien kwamen. „Dat weet ik, jongen dat weet ik," antwoordde hij en met zijn gewone openhartigheid voegde hij er aan toe, dat Harold er misschien wat „stom" uit mocht zien, doch dat schijn maar al te vaak bedriegt. „Je hebt je gezicht nou eenmaal niet zelf gemaakt, kerel," besloot hij. „En zoo is het met ons allemaal." In het Jungfraugebied ontvouwt de bergnatuur al de schoon heid van een onvergelijkelijk vacantieland. Interlaken met Kursaal en zwembad als centrum, Grindelwald (zwembad) en Lauterbrunnen (Trümmelbach-watervallen) in de glet- scherdalen. Mürren (zwembad). Wengen (zwembad) en Scheidegg (vrij van hooikoorts!) hoogerop in de bergen. De wereldbekende uitzichtspunten Jungfraujoch (3457 M., temidden van de eeuwige sneeuw) en Schynige Platte (2000 M., Alpentuin). Alle inlichtingen door de Zwitsersche Verkeerscentrale Joh Verhulststraat 147. Amsterdam en alle Reisbureau*. Dat is nog eens een toestelDirect haarscherp, prachtig! Dat wordt een vacantie om nooit Je vergeten! Meteen Zeiss Ikon-camera met Pernox-film lukt bijna allesU zult er hoe langer hoe meer pleizier in krijgen! Bij eiken goeden fotohandel kunt U zien wat er met zoo'n camera te bereiken is. Doe het eens en neem dan meteen deel aan de interessante Prijsvraag. Vraag aan uw fotohandelaar, of door onder staande coupon rechtstreeks aan ons, den Camera-Catalogus 1935 met AAN ZEISS IKON N.V. - HEERENGRACHT 489 - AMSTERDAM C Verzoeke toezending van de Camera Catalogus 1935 met inlichtingen over de Pri|svraa Naam Adres

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31