JJe eerste woordenstrijd tussehen de Lievelinge van de bloenben- en fruitmarkt (Betty Balfour) en den politieagent (Stanley Holloway) SQUIBS Squibs is een muzikale comedie, gemaakt naar de indertijd zoo succesvolle zwijgende film: Het bloemenmeisje van Piccadilly. LUMINA-FILM heeft het aangedurfd haar in deze nieuwe bewer king, met Betty Balfour in de hoofdrol, andermaal uit te brengen. Er zijn buurvrouwen die vaak nog nieuwsgieriger naar den inhoud van een brief zijn dan de geadresseerde zelf. Hier ziet men, de buurvrouw van Squibs, die door m iddel van den stoom van een ketel brief schennis pleegt. SQUIBS is niet een bloemen meisje, dat, zooals in de bekende romans, met 'n deftigen, zwaar - verliefden jongeman trouwt. Zij blijft tot het einde van 't drama het eenvoudige meisje, waarmede men in het begin kennis maakt. Haar een voud verhindert echter niet, dat ze bij-de-hand is, ontzettend bij-de-hand zelfs, en de politie-agent, die het dan ook waagde, haar voor een vermeende overtreding een reprimande te geven, kreeg menig venijnig woord te slikken. Een bekend Duitsch spreekwoord luidt, in goed Een romantisch oogenblikje in het leven van het bloemenmeisje Squibs. lederen dag komt deze nabob het bloemetje voor zijn knoopsgat halen en betaalt er een behoorlijken prijs voor. Hollandsch vertaald Geliefden treiteren elkaar, en als dat waarheid bevat, dan behoeft men zich niet lang het hoofd te breken over den afloop van dit verhaal. Ze negeren elkander de geheele film door dat het een lust is, en het zijn die bekveohterijen, welke den toeschouwers het amusement van deze film leveren. Het zou wat eentonig worden, indien men niets anders deed dan kibbelen vandaar dat een lustig liedeke den gang van zaken van tijd tot tijd onderbreekt. Overigens is de beproefde Engelsche werkmethode ook in deze film weer te herkennen. Alle bij-rollen zijn zoo om de hoofdpersoon (Squibs) gegroepeerd, dat alleen deze, maar dan ook deze alleen, overal goed uitkomt. Dat is wel eens hinderlijk, vooral als die hoofdpersoon niet krach tig en interessant genoeg is zooveel belangstelling waard te zijn. In dat opzicht kunnen de Engelschen, als ee willen, nog heel wat leeren, iets wat ze met onze eigen filmindustrie gemeen hebben.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33