Bob en Betty fietsen naar Duitschland DE KODAK JUNIOR 6-20 Betty: „Ik ben y gek op die poort. Is het niet schitterend Bob:,, Dan zullen we an even ineenemen, - 't is zoo gebeurd 35 „Ken fuif eon echte zonder ziekenhuispersoneel riep hij uit. „Wanneer t" „Vanavond." „Met z'n viertjes V' vroeg Constance. „Met z'n vièrtjes Natuurlijk niet! Iedereen er hij „Dat gaat. niet, Harry. Daar is geen tijd voor." „Tijd zat," beweerde hij. „Maar er zijn er een massa, die al af spraken hebben natuurlijk, en...." „Wat zo hebben zeggen ze af. Zeg maar, dat er een grootc verrassing komt. Maak 't geheimzinnig, dan komen ze wel." „Maar we hebben niets klaar't Personeel heeft geen tijd genoeg. „Wie Ons personeel t Lieve kind, ons personeel hoeft niets te doen Die gaan zelf fuiven, 't Is vandaag groote vacantie hier in huis." Constance keek hem argwanend aan. „Word je weer zakelijk vroeg zij. „Ik vergeet 't aldoor," lachte hij. „Maar zeg, schat, laat me nu nog een paór uurtjes bazen, dan zal ik 't mijn heele leven niet meer doen. Gun me nog één overtreding." „Ik zou 'm maar laten gaan," ried Billy, teeder de cheque in zijn vestzak betastend. „Ga je gang, Harry," stemde Con stance toe. Hedge sprong op uit zijn stoel. „We moeten allemaal aan den slag," zei hij op zijn oude bedillerige manier. „Connie, zorg jij voor de uitnoodigingen? Je hebt boven telefoon ik moet hiér opbellen.Wie je vragen moet 1 Iedereen, die in je hoofd komt. iedereen, die je er bij wilt hebben. Zeg dat ze moéten. Zeg maar, dat we ze met een auto zullen laten halen." „Onze wagen kan toch niet iedereen halen 1" Onze wagen 1 Onze. wagen werkt niet. Ik neem een heele vloot auto's, die niets te doen hebben dan rond rennen en gasten oppikken. Over tien minuten heb ik ze gehuurd." „Dat zal nogal geld kosten," merkte Billy op. „Wie praat er over geld 1 Wat liceft gèld er mee te maken Ga maar aan 't uitnoodigen, Connie lieveling." DRIEËNTWINTIGSTE HOOFDSTUK ER was méér dan wild geraas in den huize Brooke er was een helsch spektakel. H. Hedge had een fuif gegeven, die alles overtrof, wat Con stance of Billy ooit had meegemaakt. De jeugdige Brookes hadden er geen flauw idee van, wat het kostte, al werd Constance ietwat suf en bang, als zij zich aan een ruwe schatting waagde. Hedge had even weinig idee van de kosten als zij, en hij trok er zich mets van aan. Misschien had bij de heele besparing te niet gedaan, die hij door een wetenschappelijk bestuur der huis houding bereikt had eigenlijk hóópte hij dat. Er precies achter komen zou hij echter nooit, want zijn heele boek houding was in asch opgegaan. Nog nooit was er zooveel en zulke mooie muziek geweest, vonden de gasten der Brookes. Nog nooit hadden zij bij zulk een souper aangezeten. Bloemen het leek wel, of het huis ervan gebouwd was. En wat de pracht ten top voerde, althans in de oogen van 11Hedge Constance droeg een nieuwe japon, een japon, zooals een vrouw er maar ééns in 't leven een draagt. 't Was bijna middernacht, toen Hedge door tumult in de hall werd aangetrokken tot een onderzoek. Vijf minuten later kwam hij grinnikend terug. Constance ondervroeg hem met haar oogen. „Och niets een oude heer, die een stukje van zijn positieven kwijt is," antwoordde hij. „Hij is over den drempel gestapt en nu wil hij niei weg. Hij schijnt zich te verbeelden dat hij hier hoort, en hij maakte nogal spektakel, toen ze hem er uit wilden wippen." „Stakker!" zei Constance medelijdend „Wat heb je gedaan t" „De politie opgebeld. Wat moest ik anders 1 Ze zullen hem wel naar 'r ziekenhuis brengen, dan kan hij in observatie genomen worden." „Waar is hij nu 1" „Een paar man houden hem in dn vestibule vast. Hij maakt nogal drukt 't Gekste is, dat hij maar aldoor be weert, dat 't zijn huis is." Constance keek H. Hedge aan en ha a r oogen gingen langzaam wijder open. „Hoe ziet hij er uit, Harry t" vroeg zij fluisterend. „Nou, middelbare grootte zoowar. met een grijs baardje. Nogal bol, n een zware stem,-en hij staat aldoor un t zijn handen te werken." Constance werd wit en stond wan kelend op. „O, Harry," zei ze verschrikt, ,,'f Is vader Constance rende de kamer uit, en H. Hedge stond als een stok. Het was nog lang vóór den dag, dien J.W. Brooke, had vastgesteld voor zijn thuiskom.-' H. Hedge leunde een paar seconden tegen den muur hij had dien steun noodig, toen het volle besef tot hem doordrom. Dit was de dag der verantwoording; dit het uur, dat hij rekenschap moest afleggen van zijn rentmeesterschap. Snel keek hij rond naar de feestvier ders rondom en naar al die heerlijk heden, die met dollars bereikt waren. Toen zette hij zijn schouders strak, en volgde Constance de hall in. Zij was den indringer aan 't knuffelen. „Wat mankeert jullie hier V' vroi J. W. Brooke, toen hij de geestdriftig, begroeting van zijn dochter doorstan had. „Wie zijn die vreemde knechts Waarom wouen ze me mijn eigen bui- uit gooien „Ze kenden u niet, vader," zei Con stance sussend. „Maar wat voeren jullie uit 1 Ei wat zijn dat allemaal voor menscheu „We geven een feestje, vader." „Een feestje Waarvoor V' „Nou voor de pret," stotterd. Constance. De heer Brooke overzag de ongeëv. naarde weelde om hem heen en richtte strak een staalblauwen blik op zijn dochter. „Zoo, is er een feestje Mooie mani< i om je vader te verwelkomen massa's menschen in mijn huis halen, en een vreemd stel personeel „Maar, vadertjelief, we verwachtten u nietNog lang niet. 't Is toch nog lang geen 19 Februari 't Is pas Nieuwjaar geweest." Constance was veel en veel zenuw aclitiger, dan haar gewoonte was, zelf bij de kwaadste buien van John W Brooke. „Zoo bulderde hij. „Dus ik betrap jullie, omdat ik onverwachts thuiskom hè 1 Noem je dat een feestje Ik noem 't. een bende S/of volgf. BovenSlotpoort, Runkei a. d. Lahn ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel. Interc.50540, Giro or. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 91. Tel. Int. 1U66Ó. Giro nr.4114!. UTRECHT. Biltslraat 142. lel. int. 11471, Giro-nummer 149197. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Tel. latere. 1211. Giro nr. 129710. MAASTRICHT. Boschstraat 110. Tel. luiere. 1717 Giro nr. 124090. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Qogenblikken-zooals deze maken een vacantie de moeite waard. Een eerste indruk die men nooit vergeet. Een Kodak 6-20 in den rugzak zorgt ervoor, dat deze indruk ken mee naar huis komen, om er later opnieuw van te kunnen genieten. Voor een reis of een fietstocht is dit toestel buiten gewoon handig; het is namelijk de kleinste camera voor het for maat 6x9- Voordat U met va cantie gaat, bekijkt U even dit ideale toestel bij Uw Kodak handelaar. Er zijn „Kodaks" vanaf fl. 12.75 en „Brownies' vanaf fl. 2.50. Kodak Camera en Kodak Film - de ideale combinatie. De Kodak Junior' 6-20 met anast. lens f7.7: fl. 16.50 Ook verkrijgbaar met anast. lens f: 8.8: fl. 13.75.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35