ZWARTKOP SHAMPODQ DE KUNST OM EEN PRETTIGE LOGÉ TE ZIJN 'jieWimmtdknou/ttï hui^7 bo>ede fiet rnodetync 37 Amy Groskamp ten Have: NU de zomerplannen worden ge maakt of gemaakt zijn, staan logé's en logeerhuizen weer in het middelpunt der belangstelling. Misschien verwacht gij gasten, maar misschien gaat gij ook zelf uit logeeren bij vrienden, kennissen of familie. Verstaat gij de kunst een prettige logé te zijn Wat wist gij niet dat dit een kunst was en niet eens zoo'n heel gemak kelijke kunst Wie een prettige logé wil zijn, dien de gastvrouw liever ziet komen dan gaan, dient beleefdheid, soepelheid, tact, har telijkheid, aanpassingsvermogen en net heid aan te kweeken. Beleefdheid om de vormen in acht te nemen, want goede omgangsvormen maken het verblijf in een huis, dat niet het onze is, gemakkelijk. om de gewoonten van anderen, die meestal van de onze afwijken, niet alleen te kunnen begrijpen, maar tevens te aanvaarden en tijdelijk tot de onze te maken. Tact om de minder aangename dingen, die ook bij anderen voorkomen, niet te zien, niet te hooren en (uiterlijk althans) niet op te merken. Hartelijkheid hebben wij onder alle levensomstandigheden noodig bij onzen omgang met anderen en hoe zouden wij zonder hartelijkheid en medegevoel het leven van anderen van nabij kunnen medeleven voor korteren of langeren tijd En netheid is tenslotte onontbeerlijk, want niets is erger voor de gastvrouw met veel of weinig bediening tot haar beschikking, dan slordige gasten die overal alles laten liggen en rond slingeren. Heeft zij meer dan een dienstbode, dan zal zij tweemaal de klachten hooren over haar gasten en heeft zij geen dienst boden, dan moet zij den ganschen dag meneer of juffrouw sloddervos naloopen en onophoudelijk de logeerkamer op redderen, omdat zij zich schaamt voor de bende in haar huis. Wellicht roept gij wrevelig uit hè, als er zooveel vijven en zessen bij zijn om uit logeeren te gaan, dan blijf ik liever thuis Wacht tot gij zelf logé's hebt die. uw zelfgezaaide grasranden plat trappen, cigaretteneindjes en lucifers in de kamers rondstrooien, moddervoeten ma ken op uw lichte tapijt, ezelsooren en vetvlekken maken in uw lievelings boeken en zich dan verbazen dat gij ze niet terugvraagt. Een logé moet hulpvaardig kunnen zijn en de gast vrouw iets uit handen nemen op het juiste oogenblik. Wij schrijven met opzetmoet hulp vaardig kunnen zijn, dat wil zeggen als de gelegenheid zich daartoe voor doet, maar een gast moet niet aan één stuk door de gastvrouw achtervolgen met opgedrongen hulpvaardigheid. Dit is een van de dingen, die een prettige verstandhouding allerminst in de hand werken. Een veelgeplaagde gastvrouw, wier huis altijd vol logé's was, stelde eens een lijst samen, bevattende tien geboden voor logé's. Ten gerieve van alle aanstaande zomerlogé's, betalende en niet-betalen- de, laten wij deze wenken hieronder volgen 1. Zorg steeds stipt op tijd te zijn. Niets is hinderlijker voor een huis vrouw, die het druk heeft en van orde en regelmaat houdt, dan gasten, die aan tafel verschijnen als de maaltijd bijna is afgeloopen. 2. Wees netjes op de logeerkamer, ook als gij deze niet zelf in orde houdt. Er is genoeg te doen zonder dat men iederen dag een uur besteedt aan het opruimen uwer achteloos neerge worpen kleedingstukken. 3. Als gij van open ramen houdt, zorg dan, dat de gordijnen niet naar buiten kunnen waaien en bederven door regen of wind. Na u komen andere logé's. 4. Mocht gij per ongeluk iets breken of beschadigen, herstel die schade dan uit eigen zak. Logé's zijn duur genoeg zonder deze schadepostjes. 5. Vergeet nimmer dat gij niet in eigen huis zijt, hoe men ook er naar streeft dat gij u „thuis" zult gevoelen. Er zijn grenzen. 6. Hoe hartelijk men u ook mag ver welkomen, bedenk, dat dit welkom zich niet behoeft uit te strekken tot uw familie, vrienden en kennissen. Smaken verschillen. 7. Wees bescheiden en verwacht niet te veeltoon af en toe in woord of daad uw waardeering voor het u Het werkt irriteerend op iedere j gastvrouw, te bemerken, dat haar gasten van allerlei van haar ver- wachten en het als vanzelfsprekend j aanvaarden van kleine genoegens, extraatjes e.d. geeft een gastvrouw al gauw het gevoel dat het nooit L genoeg is. 8. Weest tactvol. Gasten moeten nimmer partij kiezen bij huiselijke oneenig- heden, hoe onbeduidend deze ook mogen zijn. 9. Laat er geen enkel misverstand bestaan omtrent den duur van uw verblijf. Spreek tevoren duidelijk, liefst schriftelijk af, van wanneer tot wanneer gij van de gastvrijheid gebruik zult maken. En houd u dan s. v. p. aan die f Schenkt dan Uw aandacht aan twee dingen Ten eerste: Laat Uw haar door een goed vakman behandelen! Ten tweede: Verzorgt Uw haar gerui- men tijd voordien met de alkalivrije Zwartkop "Shampodor", dan wordt het gezond en elastisch. Dit is zeer belangrijk voor een succesvolle permanent-behandeling.\ Na het leggen van de perma nent gebruikt U slechts nog de alkali- en zeepvrije Zwartkop "Shampodor". Uw kapsel houdt nog eens zoo goed en U zult zich verheugen over den mooien, natuurlijken glans! "Shampodor" is voor elke haarsoort geschikt. ShamP0 b aren BLONDINES, die de blonde tint van het haar willen behouden of willen terugwinnen, gebruiken Zwartkop Shampodor BLOND - SPECIAAL. Voor iedere haarsoort; goud-witte verpakking Blond-Speciaal: groen-witte verpakking 10. Laat de logeerkamer in de pijn lijkste orde achter, vergeet niet het personeel te bedenken of te bedanken, 1 veroorzaak uw gastvrouw geen onnoo- digen last door achterlaten van voor- i werpen, die nagezonden moeten wor- den, en schrijf binnen een week een hartelijk bedankbriefje aan uw gast- heer en gastvrouw. De beleefdheid eischt dit, ook al was de logeerpartij geen succes. Het is niet gezegd, dat het de schuld van gastheer of gastvrouw is, dat gij u niet hebt geamuseerd. Neemt deze wenken trouw in acht i en men zal u ongaarne zien vertrekken SCHIMMEL OP VRUCHTENSAP AM het schimmelen van vruchtensap te voorkomen bedekt men het met een dunne laag paraffine. Men laat de paraffine op het vuur smelten en giet, een dun laagje op de koude sappen. Daarna sluit men den pot of flesch met perkamentpapier. Als men het sap ge- bruikt, licht men het laagje paraffine er voorzichtig af om het later weer te gebruiken. Ook om gewone kurken op flesschon luchtdicht te maken, dompelt men die in gesmolten paraffine. I voor Ki ndere <Jien ^asS^ GRATIS Dit strooibusje PUROLPOEDER ter kennismaking. Lees nevensstaande toelichting en vraag Uw drogist Purol-poeder! houdt Baby smetteloos blank. Nee, er mag aan zoo n lieve kleine, met dat teere fijne huidje, geen smetje meer komen, want er is nu Purol-poeder! Tel kens bij het droogleggen uit de handige strooibus wat Purol-poeder en Uw baby krijgt geen smetje! Om alle moeders met de geneeskrachtige Purol-poeder te doen kennismaken, nu bij elke doos Purol, in elke apotheek, bij eiken drogist, een busje Purol-poeder gratis, dat houdt de huid koel en droog en voorkomt smetten en huiduitslag. Purol per doos vanaf 30 ct., per tube vanaf 45 ct. Purol poeder in han dige groote strooibus vanaf 60 ct. Purol en Purol-poeder tegen doorioopen. doorzitten, smetten, branderige voeten, stuk-loopen. transpireerende voeten en oksels, brandwonden, snijwonden enz. enz Wat Milnhardt maakt is goed

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37