KINDERSCHORTJE Mc I EEN NIEUWl SNUFJE f 38 GLASBATIST is een tijdlang uit de gratie geweest. Het was als het ware in den ban ge daan. Men droeg het niet meer. „Parijs brengt allemaal andere stoffen. glasbatist wordt heelemaal niet meer gedragen, mevrouw," verzekerden de verkoopsters, die haar instructies hadden, en de kooplustige dames richtten onmiddellijk haar blikken op iets anders. Glasbatist raakte eruit, zooals dat heet, en de enkele onnoozele ziel, die er in de winkels nog naar durfde te vragen, werd heel vriendelijk terechtgewezen dat draagt men niet meer. Toen verscheen verleden jaar als een blij-luchtige wolk het stijf uitstaande organdie in velerlei kleuren en facons, en ziedaar het blijkt zoowaar de voor- looper te zijn geweest van den terugkeer van het glasbatist, dat feitelijk niet veel anders is dan precies hetzelfde onder een anderen naam. Het glasbatist in z'n nieuwe gedaante (wie zag er ooit in de mode een terugkeer die ook als zoodanig werd erkend is luchtig en zomersch en schuimend als blanke kant. Het is doorzichtig en gebloemd, het staat stijf uit en heeft alle bekoring van het nieuwe. Verkocht per meter en ietwat in rondgeweven toestand, leent het zich buitengewoon goed voor het vervaardigen van kraagjes en manchetgarnituren. Drie van die strooken, onder elkaar opgehecht aan de halflange mouwen, en twee, gracieus uit waaierend rond de halsopening, en een japon van verleden jaar is ineens omgetooverd in een nieuw snufje DENOODIGD materiaal3 strengen Anker Mou- liné F 573 (lauriergroen), 2 strengen Anker Mouliné F 721 (wit), 1 streng Anker Mouliné F 423 (blauw) en F 582 (stroogeel). 1 el schortenkatoen van 90 c.M. breedte. Hei b orduursel GEBKUIK 6 draden. Zie voor de steken en kleuren naar de teekening. De lange strook voor de banden wordt met de machine aan heide zijden omgezoomd. De einden laat men spits toeloopen. Het schortje wordt rondom ook de strooken die als schouderbedekking dienst doen gecordonneerd met F 573 over een draad F 721. De andere kant van de schouderstrooken wordt gerimpeld en van onderen tegen den schouderband genaaid. De einden van de epauletten laat men onder de armen spits toeloopen (ongeveer 7% c.M. vanaf de banden). Ga door met het overnaaien van den rand tot aan de banden. Cordonneer het zakje rondom en naai het op den rechterkant van het schortje. Naai de schortbanden aan de voor- en achterzijde ter hoogte van den bovenkant van het zakje. Benoodigd ma teriaal voor Anker Parelgaren No. 5s 1 streng (1 klu wen van 10 gram) F 573 (laurier- groen), 1 streng (idem)F 721 (wit), 1 streng (idem) F 423 (blauw), 1 streng (idem) F 582 (stroogeel).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38