ZeeuWsche Sport 19 HET district Zeeland van de Kon. Ned. Athl. Unie hield j.l. Zaterdag deselectie-wedstrijden voor de ontmoeting ZeelandZuid op Zaterdag 20 Juli a.s. De uitslagen vani de selectie-wedstrijden en de resultaten door de verschillende athleten reeds behaald op vorige wedstrijden, zullen den doorslag moeten geven bij het samenstellen van de vertegen woordigende ploeg. Het was een verre van gemakke lijke taak, welke de T.C. in haar vergadering van j.l. Zaterdagavond na afloop van de wedstrijden had. Er mogen op elk nummer twee deelnemers per district uitkomen, terwijl iedere athleet aan ten hoogste twee nummers mag deelnemen. Met een beperkt aantal geschikte krachten is het moeilijk om de nummers zoodanig te verdeelen, dat overal de sterkste bezetting verkregen wordt. Daarbij komt, dat de wedstrijden van j.l. Zaterdag in een zeer lauwe sfeer verwerkt werden. Er was geen animo, er was geen strijd. De loopnummers b.v. en dan speciaal de 1500, 800 en 5000 Meter werden in een sukkeltempo afgewerkt en geen der loopers spande zich nu eens bovenmatig in. Alleen de 800 M. had nog een tamelijk felle finish tusschen v. d. Feltz en C. Meijer, beiden E.M.M.-ers. De tijd was slechts een openbaring in ongunstigen zin. De wijze waarop van Zuijen en Bruijnooge meenden de 5000 M. te moeten beëindigen, was meer belachelijk dan aardig. Zij moesten even bedenken, dat, al stellen zjj geen prijs op een overwinning of het maken van een zoo kort mogelijken tijd, er toch ook een aantal tijdopnemers zitten, die met de noodige nauwgezet heid hun plicht doen. De ploeg, welke ten slotte werd samengesteld, geeft op verschillende nummers volledige voldoe ning en laat op andere nummers de vraag open, of nu wel de sterksten zijn aangewezen. Allerminst willen wij critiek uitoefenen op het beleid van de T. C. van het district, daar wij de ploeg, indien we het zelve hadden moeten doen, niet anders zouden hebben samengesteld. Er zijn echter een paar nummers, zooals 800 Meter en Polsstokhoogspringen, waarvan zoo goed als geen prestaties buiten de training bekend zijn. De 100 Meter is bezet door A. Hage (Olympia) en J. Harinck (Marathon) met als reserves J. H. v. d. Runstraat (A.Y. '35) en A. Brakman (Odidas). Dit zijn zeker momenteel de sterksten op de 100 Meter, hoewel als reserve ook v. d. Peltz zeker in te Goes. Te Goes werden op Zater dag 6 Juli wielerwedstrijden gehouden op het terrein aan den Polderschen weg. Niet alleen aan het terrein maar ook aan de wedstrijden zelf haperde nogal een en ander. De winnaars van den koppelwedstrijd voor aanmerking zou komen met Zuidweg. Laatstgenoemde bezet echter reeds andere nummers. C. v. Opdorp (E.M.M.) is met zijn clubgenoot A. Kam- bier aangewezen voor de 1500 Meter. Zeker wel de sterkst mogelijke bezetting, waarbij van Opdorp zonder selectie gekozen is, naar aanleiding van zijn prestaties bij vorige wedstrijden. Het is echter nog niet zeker, dat hij zal kunnen deelnemen. De reser vist C. J. Aarssens (R.K. V.A.V.) zal een waardig ver vanger zijn eventueel. G. W. v. d. Feltz en C. Meijer, beiden van E.M.M. zijn voorloopig als 800 Meter verdedigers aangewezen.Deze aanwijzing kan nog veran dering ondergaan na de kam pioenswedstrijden van a.s. Zaterdag. Het zijn twee loo pers met heel aardigen stijl en v. d. Feltz heeft wel bewezen wat te kunnen presteeren op athletiekgebied. Meijer bezit echter nog niet voldoende wedstrijdroutine. Als we ons niet vergissen, zal het voor hem de zwaarste op gave zijn, zijn keuze a.s. Zaterdag te rechtvaar- Dat L. Schouls (Rust Roest) en M. P. Bruijnooge (Odidas) met v. Sorge ('35) als reserve op de 5000 M. zijn aangewezen kon ieder begrijpen. Kogelstooten kent eveneens niet veel uitblinkers en zoo was ook hier de keuze niet al te lastig. P. Zuidweg (Marathon) en J. J. Schipper (E.M.M.) zyn de gelukkigen, v. d. Duim (Zeemacht) zal reservist zijn. Zuidweg krijgt ook Discus voor zijn rekening met W. Vreeken (E.M.M.), die de laatste wedstrijden goede prestaties levert op dit nummer. Schipper is hier reserve-man. De Speer is moeilijker te bezetten en wij zouden niet graag een oordeel geven over de bezetting van dit nummer. Met P. J. van Driel (Marathon) en P. Kambier (E.M.M.), reserve C. J. Aarssens, is geen ongelukkige greep gedaan, dunkt ons. Of het in verband met de verdeeling der andere nummers mogelijk geweest zou zijn dit nummer sterker te bezetten, betwijfelen we. Vèrspringen is voor W. Vreeken en A. Brakman, waarbij kan worden aan- geteekend, dat men over de tweede plaats van meening kan verschillen, daar ook de reserves Harinck en i Hage tot behoorlijke prestaties in staat zijn. Polshoog komen uit P. Kambier en J. Parent (Marathon) met J.B.D. Aarssen als reserve (R.K.V.A.V.). Van dit nummer is niets te zeg gen. Op hoogspringen staan onge twijfeld de sterksten t.w. P. J. van Driel en G. Matthijssen (R.K. V.A.V.) met reserve A. Meekels (R.K.V.A.V.). De winnaars van den internationalen koppelwedstrijd voor onaf- hankelijken en profs. Foto rechts: J. Bosman (Veloeette), de bekende grasbaanrijder, die bij de Zaterdag te Assen gehouden internationale motorraces in de 350 cc.Af. klasse op kranige wijze tweede werd. Op het circuit van Drente, wezen op 200 M. afstand, waarschuwings borden den motorrijders de naderende bocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19