AMPHITRYON Plautus, 'n zeer bekend blijspeldichter, die omstreeks t 200 v. C. te Rome leefde, leverde de stof voor dit blijspel, dat door de UFA werd verfilmd. Het feit, dat j men een paar duizend jaren teruggegrepen heeft om een aardig onderwerp voor verfilming te vinden, is voldoende bewijs, dat deze rolprent het zien over- waard moet zijn. DE Romeinsche goden Jupiter en Mercurius zitten op den Olympus en vervelen zich gruwelijk. Samen besluiten ze een tochtje naar de aarde te gaan maken, om te zien of daar niets te beleven valt. En er valt werkelijk iets te beleven, zoowel voor den een als voor den ander, want allebei raken ze verwikkeld in een charmante liefdeshistorie. Dat gaat echter maar niet één twee drie, want Jupiter is veel te oud om een vrouw te kunnen betooveren. Hij weet echter raad en vermomt zich als de hoofdman Amphitryon, terwijl de mindere god Mercurius als zijn dienaar Sosia optreedt. Zoo gaan zij op 't liefdespad, doch Jupiter heeft pech, want al is zijn vermomming ook nog zoo goed, de vrouw van den echten Amphi tryon voelt intuïtief, dat dié man haar man niet is. Zoo komen de verwikkelingen, waarbij het komische talent van Paul Kemp als Sosia volop gelegenheid krijgt zich te ontplooien. Sosia is gelukkiger in de liefde, doch tevreden is hij allesbehalve. Het valt den god Mercurius niet mee, zijn troon op den Olympus te verwisselen voor een stoel in de keuken van zijn geliefde vrouw, waar hij moet helpen vaten wasschen en andere huis houdelijke klusjes verrichten. Voor Alkmene, Amphitryon's vrouw, speelt Kiithe Gold en zij belichaamt liet eeuwige vrouwelijke, door zich voor Jupiter's beeld te excuseeren met de woorden „Voor u had ik me graag mooi ge maakt, maar ik ben nog niet naar den kapper ge weest en mijn kleermaakster heeft mijn nieuwe japon nog niet gebracht. Willy Fritsch na zijn gedaanteverwisseling als hoofdman Amphitryon l'nal Kemp als yod Mercurius in staticgewaad Later werd hij de dienaar Sosia en kreeg een modernercostuum. Pa en Ma Jupiter op den Olympus (Willy Fritsch en Adèle SandrockArgwanend hoort mevrouw Jupiter toe, dat meneer een omkuiering op de aarde wil gaan maken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 26