De dame van den Blauwen Express DE DAME VAN DEN BLAUWEN EXPRESS TANDZEEP Kruschen WIST VAN PIJN GEEN RAAD MEER Salts De kleine dosis verdreef rheumatische pijn en houdt hem er al jaren vrij van Spaar Geld ere bescherm Utr tanden 29 DE jonge ingenieur vond het een vervelend ritje in den Blauwen Express, den sneltrein van l'eking naar Shanghai. ..Die Blauwe Express," zei hij spot tend, „heeft al wat romannetjes en rooversgeschiedenissen in de wereld gebrachtIn Europa spookt hij door de boeken en door de films en over 't tooneel. Treinboeven, spionnage, aan vallen door rooverbenden, gestolen diamanten, schoone avonturiersters zoo gaat 't maar door Waar halen de mensehen 't vandaan We rijden hier even kalm en genoeglijk als in den Zuid-Express van Parijs naar Madrid En terwijl hij daar zoo „kalm en genoeglijk" voortreed in den grooten, modernen, goed veerenden spoorwagen, zat in een anderen coupé van denzelf den trein het meisje, «lat hij volgen zou in een reeks hachelijke avonturen het mooie, raadselachtige, ongenaakbare meisje, dat wagen ging, wat maar wei nig vrouwen wagen zouden het meisje, dat hem nauwelijks aankeek.en «lat hem toch lokken bleef, door de vlakten en heuvelen van China en dooi de bergen van het geheimzinnige Tibet.en verder. Terwijl hij daar kalm en genoeglijk reed, stelde zich verderop aan de lijn de Chineesehe vrijschare reeds op, die den trein overvallen zou. De kleine Japan ner had het den ingenieur wel voor speld „Men kan in den Blauwen Express van alles beleven Er is nog altijd bur geroorlog in China vergeet u dat niet Er trekken links en rechts legers rond, en men weet nooit, of ze door een generaal of door een rooverhoofdman aangevoerd worden Het eerste grootc avontuur beleeft Adrian Krinner nog in den trein -. hij ziet het meisje met het matblonde haar en den trotschen mond, het meisje met haar slanke figuur en haar elegante bewegingen. Hij spreekt haar zelfs, stelt zich voor. Maar zij kijkt koel langs hem heen, laat hem zelfs blijken, dat zij van zijn attentie en zijn gesprek niet ge diend is Een korte ontmoeting toch het grootste avontuur van heel zijn leven, en het begin van al zijn andere avontu ren. Zooals een groote liefde stééds is, onverschillig of zij langzaam groeit, dan wel inslaat als het bliksemvuur. Het tweede avontuur volgt kort daarop, maar het brengt de twee niet nader tot elkanderIntegendeel ongeloofelijk hooghartig, onbegrijpelijk afwijzend gedraagt zich het meisje. De Chineesehe vrijschare brengt den trein tot stilstaan, en eischt geld „oor logsschatting", zegt de aanvoerder, die een Chinees is, maar een gentleman. Als de reizigers hem gegeven hebben wat hij eischt, laat hij hen verder onge moeid zij kunnen doorreizen en zij gaan, verheugd, dat zij er zóó zijn afgekomen A/Jaar één gaat er niet de trotsche schoone. Als de anderen weer in stappen, maakt zij geen aanstalten, zich naar den trein te begeven. Krinner gaat naar den Chineeschen aanvoerder, en biedt hem zijn heele bezit als losgeld aan voor de onbekende dame. Maar deze geeft zelf het ant woord „Ik heb uw hulp niet noodig," zegt zij. „Ik «lank u voor uw aanbod, maar ik heb generaal Din zelf verzocht, hier te mogen blijven. Hij is zoo goed geweest, mij verlof te geven, om mee te gaan, het binnenland in." De trein gaat verder mèt Adrian Krinner, maar zonder het meisje. De jonge ingenieur begrijpt er niets van ^~^nze lezers zullen het gauwer begrijpen dan hij. Want vóór zij de verdere gangen van Adrian Krinner volgen, worden hun de verdere lotgevallen van het meisje verteld, in onzen nieuwen vervolg-roman die in ons volgend nummer begint. \\kij behoeven niemand aan te sporendien roman te lezen. Wie er eenmaal aan begint zal hem wel uit móéten lezen! beschermen ons afdoende tegen het pijnlijke smetten Gr. strooibus 50 Cts, KI. strooibus 30 Cts. Babv-Crème 25 Cts, Tertrijl it hard moet werken voor mijn bestaanmoest ik enkele jaren geleden ver scheidene weken het bed honden, van pijn niet wetende waarheen ik mij zon richten. Een oude vriend raadde mij Kruschen Salts aan. Ik kocht een flacon van f 1.60 en volgens de gebruiksaanwijzing nam ik, zonder eenmaal te vergeten, steeds 1 lepel tje in. Zoodoende heb ik in een goed jaar 4 a 5 flacons Kruschen Salts gebruikt en wist van geen pijn meer af. Om nu diredt te zeggenik ben er van af, durfde ik nog niet goed. Maar daar ik er nu al enkele jaren niets meer van af weet, mag ik niet nalaten U mijn oprechten dank te brengen voor mijn herstel. A. v. L., den H." Kruschen Salts spoort nieren en inge wanden aan tot geregelde werking. zoodat schadelijke afvalstoffen, die de rheumatische pijnen veroorzaken, op natuurlijke wijze uit het lichaam verwij derd worden. De „kleine, dagelijksche dosis" zal U inwendig zuiver houden. En in een „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor rheumatiek. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flacon, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. XET-447-OZ66A

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29