PROEFWERK voor20ct. DE BLOEDKORALEN BROCHE PATRONENKANTOOR Morgen begint Van Houten's KLM 30 overgaan. door Guill. Flamberi. INZETTEN, alsjeblieft, dames en kaartje te zijn van Père Vanban. heeren," klonk de gevoellooze stem „Het meest vertrouwde adres voor van den croupier aan bet boofd den verkoop van uw goud en juweelen van de speeltafel. Rue de St. Hélène no. 19", las Gaspard Gaspard Duvain betastte met beve- Duvain. Geërgerd door bet oponthoud, tige vingers zijn laatste fiche van lion- wierp bij bet kaartje weg en begon derd francs. Hij bad er reeds negen en opnieuw te bollen. Doch plotseling negentig zoo verspeeld en als hij ook vertraagde hij zijn snellen loop. Er dit verloor, had bij afgedaan met een was hem eensklaps een booze gedachte illusie, die jarenlang zijn droomen en ingevallen. Niemand bad gezien, dat denken had vervuld. Gedurende vijf hij de bloedkoralen broche had op- traag gevloden jaren had hij zich alle geraapt. Als hij haar verkocht, zou er genoegens ontzegd, om tienduizend geen haantje naar kraaien en had hij francs over te kunnen sparen. weer geld, om zijn geluk nogmaals te Terwijl hij aarzelend opkeek, viel beproeven, zijn blik op een knappe, smaakvol Gaspard Duvain kwam spoedig tot gekleede da me van middelbaren leeftijd, een besluit. Hij wachtte tot de dame die het spel met gespannen aandacht uit het gezicht verdwenen was en vroeg gadesloeg. Op haar blouse droeg zij toen den weg naar de Rue de St. Hé- een groote bloedkoralen broche, een lène. En vijf minuten later stond hij vuurrood© vlek op een smetteloos blank in een bedompt winkeltje, waar anti fond van mat satijn. De kleur betoover- quiteiten, goedkoope prullaria en gou- de hem als met magische kracht en den en zilveren sieraden in bonte eensklaps begreep hij wat hij spelen verwarring door elkander lagen, moest. Hij zette op rood, op de bloed- Achter de toonbank troonde een man, koralen broche die zijn naam eer aandeed. Père Vauban „Rood," annonceerde de croupier had het eerbiedwaardig gelaat van een en hij schoof Gaspard Duvain tien Oud-Testamentischen profeet, den lan- fiches van honderd francs toe. gen, zilverwitten baard van 'n Methu- In roekeloozen overmoed zette hij salem en de sereene rust van een opnieuw op rood, doch thans met alle aartsvader over zich. tien zijn fiches. Won hij, dan had hij „Wat wenscht u, meneer vroeg hij zijn tienduizend francs terug en hoefde met- een stem, die iets zalvends had. hij zijn warm gekoesterde illusie van „Ik wil deze broche verkoopen," ant- rijkdom, eer en aanzien voorloopig nog woordde Gaspard Duvain en hij depo- uiet op te doeken. En verloor hij, dan lieerde een roode vlek op hot deksel van was hij er nauwelijks slechter aan toe een glazen vitrine, dan een halve minuut geleden. „Bloedkoraal is niet veel waard, Gaspard Duvain wierp een devoten meneer. Tweehonderd francs kan ik u hlik op de bloedkoralen broche van geven." de knappe dame en schoof zijn duizend „Niet meer V' vroeg Gaspard Duvain, francs naar rood. Slechts dertig secon- omdat hij vond dat het zoo hoorde, of- den later stond hij met een vale kleur op schoon het bedrag hem niet tegenviel, zijn gezicht van zijn stoel op dezen „Neen, ik blijf er misschien jaren mee keer had Vrouwe Fortuna haar gunst zitten," antwoordde Père Vauban. aan zwart geschonken. Gaspard Duvain knikte, dat hij toe- De teleurstelling was grievend, de stemde in den prijs en een oogenblik later illusie voorgoed in de kas van het stond hij buiten met tweehonderd francs i 'asino opgeborgen. Gaspard Duvain in zijn zak. Plotseling voelde hij dat hij wankelde de zaal uit, de exotisch honger had. Een eind verder in de straat versierde hal door en het park uit. bespeurde hij een café en kortbesloten Op den weg stond een beleefd jong- ging hij er binnen. Om Vrouwe Fortuna mensch, dat hem met een discreet niet te ontstemmen, nam hij slechts één gebaar een kaartje overhandigde. kopje koffie en een onbelegen broodje, „Père Vauban inkoop van gouden waarmee zijn hongerige maag voor- en juweelen sieraden. Rue de St. Hélène loopig genoegen nam. Toen hij op den no. 19," las Gaspard Duvain. terugweg naar het Casino het winkeltje Met een strakken glimlach liep hij van Père Vauban passeerde, bleef hij door. In Monte Carlo wisten ze wat een oogenblik stokstijf van verbazing zakendoen was. staan. De bloedkoralen broche lag in de Hij wierp het kaartje weg, hij had etalage en was geprijsd voor niet minder niets aan het adres. Goud om te ver- dan vierduizend francs. koopen bezat hij niet en juweelen had Gaspard Duvain kreeg een aanvech- hij alleen maar bezeten, zoolang de ting, om naar binnen te gaan en den sehoone illusie van rijkdom en aanzien juwelier met het eerbiedwaardig uiterlijk had geleefd. Zijn eenige bezit was te verwijten, dat hij een gemeene af- nog een retourbiljet naar Parijs, waar zetter was. Maar plotseling bekroop hij morgen weer zou worden opgenomen hem de vrees, dat Père Vauban be- in het benepen bestaan van een Parij- grepen had, dat hij een gestolen voor- schen huisconcierge. werp verkocht. En zijn angst dat de Terwijl hij verdrietig voortliep, be- politie er wel eens bij te pas zou kunnen merkte hij, dat de elegante eigenares komen, als hij te veel spectakel maakte, van de bloedkoralen broche hem voor- deed hem dan ook onmiddellijk van zijn ging op den weg. Zij liep, alsof zij haast voornemen afzien. had en verdween spoedig in een bocht. In het Casino vond Gaspard Duvain Honderd meter verder viel Gaspard dezelfde spelers van een uur geleden nog Duvain's naar den grond geriehten aan de tafel. Ongeduldig bleef hij wach- blik op een rood voorwerp aan zijn ten tot er een plaats vrij kwam. Hij had voeten. Hij raapte het op en bespeurde zich thans voorzien van fiches van tien tot zijn verbazing, dat het de bloed- francs, waarmee Vrouwe Fortuna nau- koralen broche was. Er was geen twijfel welijks in verzoeking te brengen scheen, aan, of het sieraad was verloren door Maar inderdaad leek het erop, of zij de elegante dame en zonder aarzelen Gaspard Duvain gunstiger gezind was, zette hij het op een loopen, om haar in nu hij zich om harentwil aan een mis te halen. drijf had schuldig gemaakt. Want toen In de bocht van den weg werd hij hij met kleine inzetten begon te spelen echter in zijn loop gestuit door een op rood, won hij negenmaal achter, el- jongmensch, dat met iets wits in zijn kander. Toen beproefde hij de stand- opgeheven hand stond. Het bleek 'n vastigheid van z'n geluk op zwart. Hij Van deze blouse no. 151 uit Zomerpracht 1935 leveren wij direct uit voorraad onze bekende en gemakkelijke Kant- en-Klaar-patronen in de maten 40, 42, 44 en 46. Met zoo'n patroon behoeft U geen voor bereidende werkzaam heden te verrichten. U kunt direct met knippen beginnen. Prijs 20 cent. Voor toezending der patronen per post 20 ct. extra. Alle patronen uit Zomerpracht 1935 zijn ook aan ons bureau uit voorraad verkrijgbaar. ATTENTIE: Bestellingen kunnen als volgt ge schieden Docr bemiddeling van Uw agent of bezorgerafgehaald aan net bureau van ons blad; door girostorting op no. 142700; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan ARLEM Uw winkelier is een heele week Gastheer Van Houten wenscht heel Nederland kennis te laten maken met de fijnste chocolade-reepen ooit gemaakt. Iedere goede winkelier zal U een week lang gaarne gratis laten proeven, hoe heerlijk de Van Houten's KLM-reepen nu zijn. Komt proeven - oordeelt zelf En beslist voor Uzelf, of U voortaan op Van Houten's Gratis proefreepjes van 13 t/m 19 Juli.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30